Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 13.03.2010 23:12

Lepok

Čaute maminy!mam 2r.dceru,ktora je moc anemicka a aj napriek uživania Fe su hodnoty stale nízke,tak sa jej hneď pri kontrolnom odbere zobrala aj krv na laktozu.Vysledky vyšli pozit.-gliadin iga aj igg!sme objednany na gastro amb.ale až v maji!niečo som študovala na internete a zistila som že gliadin je vlastne zložka lepku!tak mam obavy že skončime na bezlepkovej diete,s celiakiou-diagnozou na cely život!všetko sa upresní až na tej gastro amb.,snaď robim unahlene zavery,ale poviem vam uprimne plačem pri pisani tychto riadkov!vyčítam si čo som zanedbala,prečo prave my!ak mate podobny problem,napište mi!vďaka

 • anonym
  14.03.2010, 06:47

  Ahoj,

  diagnózy su rôzne, hlavne si nič nevyčítaj a daj hlavu hore.  Zanedbať si nemusela vôbec nič , ja som na tom podobne . Snažila som sa pri deťoch postupovať podľa rád a obe mám alergické na kravské mlieko a museli sme sa tomu prispôsobiť, ale ako povie moja kamoška - s celiakiou sa dá žiť v pohode, je to síce finančne náročnejšie, ale dá sa, sú aj o veľa horšie ochorenia detí, s ktorými mnohé bojujú.

   

 • anonym
  14.03.2010, 08:37

  ahoj, prežívala som niečo podobné, ked malému synčekovi zistili alergiu na mlieko a soju ... tiež som si vyčítala, že keby som mu nebola dala obyčajné mlieko, ale kupovala HA mlieko, tak sa to stať nemuselo (ale aj mohlo...).

  Podla mna musíš ale teraz myslieť pozitívne ... počkaj na ukončenie všetkých vyšetrení a čo vam povedia. Nam tiež povedali, že syn všeličo nesmie. Ale aj, že z toho pravdepodobne vyrastie, tak do 6 rokov. Ani vy možno nemusíte mať dietu na celý život...  

  Aj navštevovanie školky sme vyriešili, nosíme mu vlastné nápoje a nemusela som kvoli tomu ostávať doma. A on je našťastie rozumný a dá si povedať, mlieka sa nenapije, sóji sa musíme vedome vyhýbať (to znamená žiadne sojové mäso, ale ani žiadny sojový nápoj, dávať pozor na čokoládu, sladkosti, mäsové výrobky ... všetko čítať, či tam nie je pridavok ).  Naučili sme sa s tým žiť, najhorší je prvotný šok, ked zistíš, že dieťa nemože jesť polovicu bežných potravín :( .

 • anonym
  14.03.2010, 11:59

  ja si myslím že sa zbytočne trápiš že si niečo zanedbala. ty nie si na vine, ved ty za to určite nemôžeš. sa pozri dookola, všade je veľa alergénov, znečistené ovzdušie, jeme samé umeliny...... a takto sa dá písať dlhšie. môj starký nemal 78 rokov alergiu na nič, a teraz má po 78 rokoch alergiu na peľ. kde bola doteraz?? celiakiu nemal skoro nikto, teraz sa mi zdá že každé druhé dieťatko. ja myslím že je to touto dobou.
  tak budete na diéte celý život, prispôsobite si ho podľa toho, a ver aj tak bude plnohodnotný a krásny , úsmev na tvári, a veľa síl.
  pekný deň

 • anonym
  14.03.2010, 14:01

  prepáč ,medzi nami žijú deti,ktoré majú ovela horšie diagnozy ako je celiakia.Hlavu hore,postav sa tomu zodpovedne,ved ešte nič nemáte potvrdené,tak prečo už vyplakávať.Myslím si,že deti s celiakiou a inými diétami sú prestne také isté ako ostatné,len na tanieri majú trochu iné jedlo.Viem o čom píšem doma mám 2 fenylketonurikov,a to je ovela zložitejšia diéta.

+ -
Príspevkov: 4