Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 08.03.2010 12:54

Zubar

Ahojte, mam 2,5 rocnu dceru a rozmyslam ako ju pripravit na prehliadku u zubara. Ma tu nejaka mamicka pre mna tip? A ako ste hladali zubara pre svoje deti?

 • anonym
  08.03.2010, 13:51

  Ahoj, my sme v podstate ani nehľadali, rozhodli sme sa, že malý bude chodiť k manželovmu zubárovi, nakoľko sa nám zdal lepší ako môj. Pred jeho prvou prehliadkou zúbkov, to bolo, keď mal 15 mesiacov, sme ho dva krát zobrali na ošetrenie, keď bol pacientom manžel, nie malý. Tak sme sa pozerali, ako pán doktor ošetruje zúbky ockovi, lekár s tým samozrejme súhlasil a tretí krát už bol pacient Danik. Myslím, že tým, že sme ho na to takto pripravili, že mohol najprv iba sledovať, tak tá jeho prehliadka nebola pre nás nijaká trauma, malý pekne hopal, držal otvorené ústočká... Nakoniec dostal plno obrázkov a išli sme spokojní domov. Teraz sa k lekárovi teší, aj keď zatiaľ mu ešte so zúbkami nič nemusel robiť, možno sa to po prvej zlej skúsenosti zmení... Držíme Vám palce, aby aj pre Vás bola prvá prehliadka príjemná, a potom aj všetky ostatné.

 • anonym
  08.03.2010, 14:35

  baby a je to povinne raz ročne ako u nas dospelakov???

 • anonym
  08.03.2010, 16:41

  U deti je to povinne 2x rocne.

 • anonym
  08.03.2010, 16:45

  Ano, je to povinne od jedneho roka. Ja som bola s dcerkou, ked mala cca rok, ale to sa len poobzerala po ambulancii a sli sme prec. Teraz mala dva roky, tiez sme uz boli, pusu nechcela otvorit, ale kedze nema problemy so zubkami, tak sme ju nenutili. Ten napad, aby sa pozerala ako lekar osetruje sa mi celkom paci, nabuduce to vyskusam. Ja som mala zo zubarov panicky strach ako dieta, tak sa tomu chcem pri malej vyhnut. Zubara som vybrala svojho, kedze je velmi mily a jemny pri osetreni a samozrejme musel suhlasit, nie kazdy zoberie take male dieta.

 • anonym
  08.03.2010, 16:45

  Malo by sa chodit 2X rocne, nie ako u dospelych 1X.

 • anonym
  09.03.2010, 10:27

  my sme len vysvetlili, ze ideme k zubarovi, zebude sediet ocinovi na kolenach, ze zubar pozrie zubky a dopredu sme dali satricke jablcko, ktore potom dala dcere, ze akoze to oni tam davaju, ze ziadne sladkosti ale jablcka na zdrave zubky...
  a hlavne nam zubar povedal, ze ma vyznam k nemu prist vtedy, ked dieta spolupracuje, tzn, vie drzat chvilu otvorenu pusu, nekrici a tak...

+ -
Príspevkov: 6