Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 26.02.2010 11:24

My mamičky z Bratislavy vychovavame svoje deti v nakupnych centrách.

Ahojte maminy. Práve sa mi do rúk dostalo marcové číslo mama a ja a hneď pri príspevku v listárni som sa zastavila a zostala som veľmi pobúrená. Mamina Lucka z dediny v Tatrách si urobila aj so svojou rodinkou výlet do hlavného mesta, konkrétne do nákupného centra (Bratislava má totižto málo pamätihodností, tak výlet do veľkého nákupného centra je to pravé orechové) a ostala rozčarovaná že tam videla veľa bratislavských upravených maminiek a ich ratolesti, ktoré jedli hranolky a pili kolu a takto trávili deň. Potom sa celá šťastná vrátila do prekrásnych Tatier, kde jej dcérka môže dýchať čerstvý vzduch. K tomuto vysoko fundovanému názoru len toľko. Minule som cez víkend vybehla do Ikei kupiť si zopár drobností. Podobne ako Lucka som nemohla zaparkovať, lebo parkovisko praskalo vo švíkoch. Darmo by ste tam však hľadali bratislavskú ŠPZ-tku. Vo vnútri to praskalo vo švíkoch - samé rodiny z deťmi. Samozrejme najviac ľudí bolo v  "reštauračnej časti" a šokujúco aj tam deti jedli hranolky a iné nezdravé jedlá. A evidentne neboli z Bratislavy.
Takže milá Lucka. Neviem čo ťa tak veľmi rozčúlilo, či to že ste nemohli zaparkovať, že tam boli upravené maminy,  že deti jedli nezdravú stravu, alebo si si len ako veľa ľudí potrebovala okomentovať nás bratislavčanov. Ja sama občas zbehnem s krpcom do nákupného centra, dokonca si tam aj sadneme na kávu alebo obed.  Samozrejme chodíme aj veľa von, plávať alebo cvičiť s ostatnými detičkami. Takže možno, milá Lucka, veľa tých mamičiek tam bolo z rovnakých dôvodov ako tam chodím aj ja. Ale smutné je, ak si tam rodiny z detičkami robia celodenný výlet. Tak ako ty milá Lucia.
Dana

 • anonym
  01.03.2010, 14:30

  Preco sa tak rozculujete,ked to nie je pravda? :lol: Alebo zeby trfena hus zagaga? :lol:

 • anonym
  01.03.2010, 15:15

  Ja by som povedala, ze je to pre "hadzania vsetkych do jedneho vreca" nie celkom opravnene

 • anonym
  01.03.2010, 17:36

  No aj moj syn mal trapnu oslavu v MC donalds so svojimi kamaratmi.A mozem Ti povedat ,že bol stastný ako blcha a ja som bola rada ,že nemusim nič podobne robit doma.A neviem co sa tu nad tým pozastavujete,ved je každeho osobná vec ako trávi so svojim dieťaťom čas a čo mu da jest,a ako chodia mamičky oblečene.Ved pekne obliecť a namalovať sa vie každa nás,len trba chciet

 • anonym
  01.03.2010, 17:59  nejde o to, či sa niekto vie upraviť ... ja teda ocenujem, ak žena napriek tomu, že má dieťa vie na seba dbať, aj sa pekne obliecť a upraviť:tup:  Ale ak to robí na úkor dieťaťa, tak to nie je dobre. K tej oslave ... aj my občas ideme do Mekáču, pre deti to je niečo výnimočné. Ani tam nič nechcú jesť, len sa pošmýkať. Zvyčajne pýzaju Happy meal, no vypiju džus, nahryznú nugetku a zvyšné jedlo možeme jesť my :roll: Nechutí im to - maminkina strava je presa len lepšia:-D  A tie hračky po 2 dnoch letia do koša, lebo to doma robí len neporiadok (podobne ako hračky z kinderka).

  Taku oslavu sme tam videli nejednu, deti sa tam napchaju nezdravými jedlami, podaktoré to už ani nebaví (ved koho by to bavilo dookola to isté) a animátori mi pripadaju umelí, hraju sa s deťmi tak nasilu. Dokonca som zažila, ako partia 7-ročných chlanov animátorku vysolovene teroriovala, robili si z nej srandu a ona už nevedela,čo má s nimi robiť.

  Myslím, že deti si stonásobne lepšie užijú oslavu niekde v herni v MC alebo v nejakej telocvični, prípadne v lete vonku na ihrisku, ako zavretí v reštaurácii. A občerstvenie nemusí byť nijak zložité, pripraviť nejaký koláčik, ovocie a džúsik zvládne snád každá mama.

 • anonym
  01.03.2010, 21:25

  No ja som minulý rok robila oslavu doma a už nikdy viac.Radsej v tom Mcdonalde.Mali sme doma 10 deti a pOviem ti ze to dalo zabrat.Ale nech si robi kazdy oslavu kde chce a ako to vyhovuje jemu

 • anonym
  01.03.2010, 21:32

  No podla toho ako to tu kritizuješ si dufam už aj na nejakej takej oslave bola.Moj syn bol už asi na 9tich a nielen v MC donalde aj MC a ešte na žiadnej sa so svojimi kamaratmi nenudil.A v lete v MCDONALDE v Danubii bola tá oslava dokonca vonku na ich ihrisku.Inak do mcdonaldu nechodime,ale zda sa mi čudne kritizovat tu niekoho za to ,kde oslavuje narodeniny jeho dieta.VED JE TO KAžDéHO OSOBNA VEC

 • anonym
  01.03.2010, 21:36

  A ako vieš ,že tie upravené mamičky to robia na ukor svojich detí?

 • anonym
  01.03.2010, 21:50

  Ja som mamička z BA aj moje deti chodia na oslavy do MCDONALDU,aj do NC,ale tak isto chodia cez víkendy na chalupu,v zime na lyžovačku a v lete k moru a možno maju Slovensko lepšie prejdené ako Tá mamička čo to tu  kritizovala.A sa tu sťazujete ,že ako chodia mamičky poobliekané a vymalované v NC.Chodte sa pozriet do nejakeho NC vo Viedni a potom tu len budete mať o čom písať :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 • anonym
  02.03.2010, 11:26

  ticha zavist... :*-( :*-( :*-(

 • anonym
  02.03.2010, 13:04

   Je smutné, že McDonald považujete za jedinú alternatívu k oslave doma. To nemáte v okolí žiadnu herňu, telocvičňu ani nič podobné? Ved v Bratislave ich musí byť kopu na každom rohu.

  možete si obhajovať tie oslavy  v McD kolko chcete,  jasné... je to super pohodlné nemusieť nič chystať a nič robiť s deťmi. Ale určite to nie je zdravé a ani kvalitná zábava pre deti. V našom McD nemaju zvlášť miestnosť, odhradia len kúštik reštaurácie a deti su tam dosť natesno, nemaju sa ani kde hrať. Behaju k šmýkačke, kde je 30 iných detí a nemá ich tam vlastne ani kto strážiť - animátori to nestíhaju, byť naraz na 2 miestach. Jedlo je nezdravé a exkurzia do kuchyne ako zlatý kliniec programu  ... hmmm, fakt zaujímavé pre dieťa :tdown:  Možno ich očarí akurát to, že si možu sami načapovať zmrzlinku. Dieťatko aspon zje kopu nezdravých vecí za sebou behom hodiny a behá tam bosé po studenej podlahe. Mne to príde málo nápadité a strašne komerčné - skutočne je to to, čo budeme ponúkať vlastným deťom, pre ktoré sa dušujeme, že chceme to najlepšie?

  Nechcem nikoho urážať a ani to neberte ako závisť, keby sme chceli, možeme tam oslavovať aj každý sviatok, nie je problem tam zájsť a zaplatiť ... no radšej vezmem deti kamkolvek inde.

 • anonym
  02.03.2010, 14:54

  TaAK TAKETO MUDRE MAMICKY MAM NAJRADSEJ TAK SI SVOJMU DIETATU ROB OSLAVU HOC AJ V LESE ,ALE KED JU CHCE MAT NIEKTO V MCDONALDE TAK HO ZA TO PROSIM NEKRITIZUJ.KAZDý JE INý A KAžDEMU VYHOVUJE NIEčO INé,LEN POTOM čO SI TU NAPISALA SA čUDUJEM KOLKO TOHO O MCDONALDE VIEš.VE D URCITE TAK ZDRAVO žIJES ZE SI TAM ESTE NEBOLA

 • anonym
  02.03.2010, 14:58

  :shock: :shock: :shock: :shock: Mamička si chodi na exkurzie na detske oslavy aby potom moohla kritizovat a chvalit sa ako zdravo a super žije.A určite si ešte nebola ani v NC že?

 • anonym
  02.03.2010, 15:05

  Tak my sme mali oslavu v materskom centre nebudem pisat v ktorom.Na jedenie nam objednali pizzu ,animatorka evidentne nestihala a decka si robili co chcu.Zaplatili sme 150eur ale najdolezitejsie je pre mna to ze moj syn bol najstastnejsi na svete :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  02.03.2010, 15:09

  Tak ich vezmi inde a už tu prosím tolko nekritizuj ostatnych.

 • anonym
  02.03.2010, 15:12

  No ja sa musím smiať..My sa totiž práve na oslavu do MCdonaldu dnes chystáme.A to som ani len netušila aká som ja za to zlá mama :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-( :*-(

+ -
Príspevkov: 34