Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 10.02.2010 19:54

školka v prírode

Ahojte.Mám tento týžden nahlásit či syn pojde do školky v prírode.V septembri už pojde do školy takže by to bolo poslednýkrat ked by také niečo zažil.Syn velmi chce íst ,ale ja sa toho trochu bojím ako to tam zvládne a či nebude plakat,lebo je taky moj maznák.Place aj ked ma spat u babky.Boli vaše deti v skolke prírode a ako to tam zvládli?Myslim aj  starostlivost o seba umyvanie zubov prezliekanie a tak.Dík za odpovede

 • anonym
  10.02.2010, 20:15

  ja by som dieťa na takúto akciu nepustila ... v žiadnom prípade. Úprimne som rada, že v našej školke sa nič takéto neorganizuje e nemusím to riešiť a dieťaťu "zakazovať". neviem, čo su to za blbé nápady, ved to su malinké deti. Ani do tábora sa nechodí v predškolskom veku, až školáci.

  jedine, že by som mohla ísť aj ja ako dozor ... aj keby som nespala v tej istej izbe, ale aby som mu bola nablízku. Moj názor je, že je to priskoro. Hlavne ked píšeš, že nie je zvyknutý nocovať mimo domu. Mala by si najskor vyskúšať na 1 noc u kamaráta, či to vôbec zvládne a nepojdete po neho rýchlo v noci. Dieťa je dopredu odvážne, ale často potom, ked už má spať sa predsa len zlakne a plače. Prípadne sa stres prejaví inak - pociká sa, dostane teplotu...

  Dodnes si pamätám,a ko aša dcera išla k svokre spať... strašne tam chcel ísť (bol to jej nápad, nie náš), tešila sa, sama sa pobalila ... a ked mala ísť spať, začala najskor fňukať, potom spustila riadny plač a museli sme po ňu ísť. Doma potom dostala horúčkua  do rána vracala ... predtým jej nič nebolo, bolo to zo stresu. Rano už bola zasa zdravá ako rybička.

  Pritom ja mam dieťa dosť samostatné, ale aj u babky o poschodie nižšie spalo po prvýkrát ako 4-ročné a u svokry až ako školák. V tábore bolo po 2. ročníku ZŠ na týžden a bola to teda skúška pre obidve strany - pre dieťa aj pre nás.

 • anonym
  10.02.2010, 20:51

  Tak osobnu skusenost nemam,mam len skoro troj ročneho syna, ale naši naj znamy mali skusenost so synom, bol v školke v prirode a zvladol to super, aj naši susedia dali syna a pochvalovali si. Nič hrozne, skôr mamy to prežívaju so slzičkami. Určite závisí od povahy dieťatka a ako je naučene, musíš vedieť ty či to bude pozitivny alebo skor negativny zážitok.
  Autorka ktorá by to zakázala, vieš niektoré detičky su na taketo akcie zrelee a velmi im to prospieva. Nie su to blbe napady. Chodili sme od pol roka plávat a tam organizovali tábory na 5 dni už pre detičky od 3 rokov, a tiež mali len pozitivne zážitky a maminy si to pochvalovali. Chystame sa aj my tam dať maleho,bude mat cez tri roky a vobec nemam strach.Tych ludi poznam a doverujem im.
  Ja napriklad lutujem v tomto, že sme sa odstahovali z Bratislavy, tu u nás sa v školke nič take neorganizuje. Ani školka v prirode ani plavecky. Je to veliká škoda a určite by sme to absolvovali aj iné maminky.
  Ja som pracovala aj ako veduca v tábore a cez leto sme organizovali a mala som najmenšiu skupinu,chlapcov vo veku 5-6 rokov,takže som na vlastnej skusenosti zažila ake to je. Chlapci boli :tup: , len večer pri zaspavani sme mysleli na maminky, ale žiadne hysterické plače.Pár slz a bolo zas dobre ráno. Cez den nebol čas ani na rodičov myslieť, deti boli uplne iné, spokojné
  Takže zváž ako to zvladnete,obidvaja, ty aj dieťa. Oni nechodia daleko, aspon tu to tak bolo,takže v prípade nudze, môžeš prenho zájsť.
  Ja by som takeho akcie určite neodcudzovala

 • anonym
  10.02.2010, 20:58

  nepísala som, že by som také akcie zakázala, ale zakázala by som to svojmu dieťaťu. Ak by som mohla ísť aj ja, potom by sme to absolvovali. nemusela by som spať s ním v izbe, nech je s kamarátmi, ale chcela by som to mať pod kontrolou. Práve preto, že aj ja som bola vedúca v tábore a viem, ako to chodí...

   

 • anonym
  10.02.2010, 21:10

  No beriem,nepišeš že by si ich zakazala, ale su blbé. No neviem či je výhra byť tam s dieťaťom, deti sa chovaju vždy ináč s rodičom a ináč bez. Bud ho tam dať,alebo nedať, to keby tak praktizoval každy, to by stratilo ten vyznam čo má a zas to nerobi dobre pre detičky, ktoré tam maminku mať nebudú,nemyslíš? To by si uvedomovali ovela viac, že im mamina chyba, bolo by to z tvojej strany nefer, možno by dcera bola spokojna,ale čo ostatne deti?

 • anonym
  10.02.2010, 21:21

  Urcite by som dieta pustila.Deti su v skolke prírode uplne ine ako doma s rodicmi.Náš syn minulý rok bol a určite by som ho pustila zas

 • anonym
  10.02.2010, 21:23

  Moj syn mal  5 a bol v lete v tábore.Neviem kde si to zobrala ,že deti v predkolskom veku nechodia do táborov.A v tábore mu bolo tak super,že ide aj do školky v prirode a v lete zas do tábora

 • anonym
  10.02.2010, 21:43  ja som chcela dať dieťa po 1. ročníku na ZŠ - teda v 7 rokoch a nič vhodné som nenašla. Vela táborov bolo dokonca až od 9 rokov.

  Naša najskor bola na prímestskom tábore a až potom na pobytovom.

  Záleží vela od toho, aké dieťa je. Moje staršie by som v 5-6 rokoch teda nemohla poslať nikam. Tiež ten typ ako ma zakladatelka, plakalo aj u babky. Druhé prespí v pohode hocikde od 1 roka a je mu jedno, že tam niesom. Ale aj tak by som ho k cudzím nedala, len na 1 noc v rodine, ked vyslovene musíme.

 • anonym
  10.02.2010, 22:52

  Minulý rok som riešila podobnú dilemu....syn-predškolák mal ísť s triedou tiež do škôlky v prírode, aj zálohu sme už zaplatili...a nakoniec sme to zrušili. Syn bol tiež vždy taký môj "cecok", nikdy nespal sám mimo domu (jedine u mojich rodičov, ale napr. ku krstnej, ktorú nadovšetko miluje tiež nechcel ísť nikdy spať) a okrem toho, som ja v čase rozhodovania bola tehotná, v januári sa nám narodil druhý syn a v máji mali ísť do tej škôlky. Takže zaúčinkovali moje hormóny (najprv tehotenské a potom asi nejaké popôrodné :-P ) a tiež skutočnosť, že sme nechceli, aby si to náš predškoláčik vysvetlil tak, že sa ho chceme na týždeň zbaviť, keď teraz máme už druhého syna. Do toho sa ešte - na nešťastie - stalo dosť veľa nehôd autobusov a to mi tiež nepridávalo na kľude.
  Z ich triedy ich nakoniec ani moc nešlo, ale detičky, ktoré tam boli, o tom stále rozprávajú ako o super zážitku. Dokonca rodičia detičiek, ktoré boli menej samostatné, mi vraveli, že ich drobci to tam bez problémov zvládli. Tento rok sú z nich už prváci, v máji majú ísť do školy v prírode a už sme záväzne prihlásili aj nášho syna.

 • anonym
  11.02.2010, 08:33

  Ja som autorka.Tak som syna prihlásila.Idu do Bojníc tak si myslím,že tam budu mat super zážitky a tiez som sa bavila s maminkami aj s učitelkou a vraj to tam všetky deti zatial bez problémov zvládli. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Tak uvidíme ale dakujem za rady :lol: :lol: :lol: :lol:

+ -
Príspevkov: 9