Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 10.02.2010 11:20

Šikanovanie, alebo ???

Ahojte, chcela by som sa poradiť, možno mi niekto bude vedieť aj pomôcť, ak má skúsenosti s niečím podobným ako ja.
Moja dcéra je teraz prváčka, ale v škôlke tri mesiace pred koncom šk. roka nastúpil k ním do triedy syn jednej z učiteliek, ktorá zastupuje MD a vtedy sa začal pre ňu a aj nás problém.
Chlapec mal a má problém zaradiť sa do kolektívu, inak je to vraj nadpriemerne inteligentné dieťa, ktorá len zaostáva v sociálnych vzťahoch a jeho mama si vytipovala našu dcéru, že mu pomôže s tým, aby si zvykol.
Zo začiatku sme to brali v pohode, ale ako začala škola dcéra sa čím ďalej, tým viac na neho sťažuje, že ju doslova všade prenasleduje,otravuje,z ničoho nič ju začne stískať,... do konca mama ho prihlásila aj na tie isté krúžky, kde chodí aj ona, po vianočných prázdninách jej jedno ráno zahlásil, že sa s mamou dohodli, že dnes poobede pôjde k nám na návštevu aj keď sme ho my vôbec nepozvali a keď mu manžel povedal, že nie , tak sa rozplakal na celú chodbu a ona sa nám prestala odvtedy zdraviť. Najnovšie si necháva od dcéry krájať mäso na obede a zakazuje sa jej hrať s ostatnými spolužiakmi a my večer, čo večer počúvame ako jej ide na nervy.
Včera som sa rozprávala s vychovávateľkou, že či by bolo v jej silách dať pozor, aby nesedeli na obede pri jednom stole a neviem či s tým ísť aj za triednou, alebo čo   ?
Ďakujem za to, že ste si to prečítali a za každú radu.

 • anonym
  10.02.2010, 12:50

  Určite by som išla za pani učiteľkou, je to normálne, presne jej povedz, ako to cítiš, ako si nám to tu písala.

  Myslím, že nie je dobré, keď sa na ňu tak naviazal, ako pomôcť, to nehovorím, ale toto je už s prepáčením doliezactvo, a odvtedy už uplynulo dosť času na zvyknutie. Očividne to vadí aj tvojej dcérke, prečo by mu opreboha mala krájať mäso, veď to určite nepatrí k zvyknutiu na novú školu... a tá jeho mamička je asi tiež taká malo chápavá, keď sa ešte aj vám prestala zdraviť, veď to je doslova "vtierka" !:evil:  podáš palec a nechce celú ruku, ale celú by vás zožrali.

  Každopádne by mala p. učiteľka urobiť v tomto koniec, ak je to potrebné, nech ona zavelí iného žiaka/žiačku, ktorá mu  bude teraz pomáhať, -ak je to potrebné. nech nesedia spolu, nech ich nedáva do dvojí, príp. skupinkových prác, tam kde je on. A hlavne to pomôže aj jemu, keď nebude stále na niekoho naviazaný. A vy sa nezdravte ani tej jeho mamičke, ešte sa hrá naurazenú, tak to je vrchol, kontakt s tak nechápavými ľudmi aspoň mne osobne preč, preč preč!!!

  ja by som toto nezniesla...daj vedieť, ako ste dopadli.

  Držím palce:!:

 • anonym
  06.03.2010, 13:22

  Ahoj,

  tak dopadlo to takto : jeho matka vypla voči nám obraz aj zvuk, malému našla druhú obeť, na ktorú sa nalepil. Postupne sa opakuje ten jeho postup, ale to už nech riešia rodičia toho chlapca. Ona si vôbec neuvedomuje, že tým synovi ubližuje a  on ubližuje aj iným deťom.
  Veľmi nám v tom pomohla p.uč. triedna a p. vychovávateľka.
  Ďakujem za podporu.

 • anonym
  06.03.2010, 13:59

   

  Je dobre, že ste sa tohto problému vyriešili, ak pani učiteľka vie, ako to u vás prebiehalo, snáď bude vedieť, ako postupovať, keď to začne vadieť tým druhým rodičom a ich synčekovi. Z mamičky si problém nerobte, proste ju neberte na vedomie, pozdraviť sa ak chcete a máte pokoj:s

  Ja som mala nedávno podobný problém? Keď mi prišla k nám  domov vykríkať jenda matka synovho spolužiaka, že ho sustavne bije, že to neni normálne a že ak to neprestane, že uvidím! Že to riešila s učiteľkami, aj môjmu synovi dohovarala:shock:  no ja som len kukala, čo je to šibe či čo??? a nakoniec mi povedala, že asi nemám celkom normálne decko, keď je taký nechápavý  a bije bez príčiny druhých! Tak to ma už nasrala a som jej povedala,  čo si to dovoluje, že ak neni normálny ona nemá najmenšie právo to posudzovať.  Sklapla, sánka jej ovisla, sadla na bicykel a ušla jako kojot a toho chpca tam nechala a on sa zrazu díval, že kde má mamu :green: Obratom som volala učiteľke, tá sa až smiala, že to čo si tá matka namýšľa, že nikdy s mojim synom nemala najmenšie problémy, ani chlapci medzi sebou nemali problémy, že môj syn je jeden zodpovedný, slušný chlapec , dokonca jeden z najlepších v triede, čo sa učenia týka(no až som tak rástla, keď som to počula) a nikdy ani s ňou-tou mamičkou, nič neriešili, takže asi tak mamičkina fantázia sledovala uraziť ma, ale sa jej podarilo akurát seba strápniť, koniec koncov aj pred učiteľkou.  Nakoniec som od polužiakov dostala, že jej syn môjho celú cestu domov sácal taškou, ktorú mal na bruchu, nie na chrbte :evil:  a po dlhej ceste zo školy to už nakoniec môj nevydržal chytil ho za ten batoh a sotil  ho on, takže sa to chudiatko malinké, vykydkalo na zem :tup: , takže  z obrany nakoniec vzniklo osočenie:evil: :evil: :evil: ! mám svoj vlastný názor odvtedy na tú osobu!

  No, čo už, keď si niektoré mamičky myslia, že môžu diktovať denný rozvrh druhým, nie vždy si to druhá strana dá. Trošku som sa rozpísala, ale chcela som sa aj ja pochváliť so záčitkom s "inteligentnou" osobou!!!

  tak prajem nech sa vám darí

+ -
Príspevkov: 3