Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 29.01.2010 13:46

Salmonela

Ahojte maminy. Potrebujem takú malú radu. Pred mesiacom malej zistili salmonelu. Nie sme v nemocnici a moja presba sa týka jedla. Má mať prísnu dietu, ale už som zúfalá. Poraďte mi nejaké dietne jedlá, lebo aj mňa by už asi bolelo brucho od varených zemiakov a mrkvy, nesladeného čaju a trojdňových rožkov.Asi mám slabú predstavivosť, ale už skutočne neviem čo jej mám dať jesť,lebo aj ryžu mi už vyhadzuje z taniera. Každá rada je nad zlato. Ďakujem

 • anonym
  29.01.2010, 15:10

  my měli taky salmonelu a já pobývala na infekčním oddělení.Tam nám opravdu nedávali žádné zázraky,ale k tomu jídlu,které jste zmínila,jsme měli dovolen rýžový nákyp - sladký,ne příliš a nudle s tvarohem,taky sladké.A jestli nejste v nemocnici a malá už nemá střevní potíže,tedy průjem,pak můžete určitě mít dietu méně přísnou.Zeptejte se lékaře,jak dlouho se salmonela vylučuje z těla. :roll:

 • anonym
  29.01.2010, 21:06

  Ak jej chuti jest tak by som to neriesila. Horsie by bolo kedy nejedla vobec! A piskoty nemoze?

 • anonym
  29.01.2010, 22:55

  Náš drobec prekonal salmonelu pred dvoma týždňami...ale jesť mu už dávam takmer všetko, okrem mliečnych výrobkov (ale tie nejedával ani predtým, lebo má len 12 mesiacov)...počas tých akútnych hnačiek nesmel ani tie piškóty, lebo v nich sú "šľahané vajíčka"...a tiež už nemôže ani vidieť banán, lebo ten som mu vtedy stále ponúkala...To vám Dr. povedal, že musíte tak dlho diétovať?

 • anonym
  01.02.2010, 13:27

  Ďakujem za odpovede. Mne doktor povedal, aby som jej dávala dietne jedlá do kontrolnych výterov a tie sú až niekedy v polovičke februára. Čo nie je zase až tak ďaleko, ale jesť sa musí. Ale asi jej začnem dávať už normálne jedlá. Nie príliš dochutené. Ďakujem.

 • anonym
  02.02.2010, 21:02

  ak už nehnačkuje a je ok, tak jej dávaj normálne jedlo. no nemusíš jej dávať napr. smotanové jedlá, slivky,,,,,,,, a jedlá z ktorých preháňa.

+ -
Príspevkov: 5