Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 27.01.2010 15:50

Zvýšený rodičovský príspevok

Napíšte, ozaj ma veľmi zaujíma, kto ste žiadali o zvýšenie rodičovského príspevku od 1.1. 2010, ako to prebiehalo, príp. kde. U nás v Prešove musím (po zaslaní písomnej žiadosti) duplicitne dokladovať, že nie som zamestnaná - osobne pred zrakom pracovníčky ÚPSVR podpísať čestné prehlásenie, že nepracujem a na ich tlačive doniesť potvrdenie od zamestnávateľa, že nepracujem... Pritom mám zo zákona ohlasovaciu povinnosť, a ak sa zamestnám, musím im to oznámiť. Nejde mi tá blbosť do hlavy, veď môžem byť zamestnaná na celom svete, mám sto chutí obehnúť 100 potenciálnych zamestnávateľov cestou na úrad,  nech mi podpíšu, že ma nezamestnávajú. Vďaka za skúsenosti.

 • anonym
  27.01.2010, 18:26

  Ahoj ja som bola poziadat o zvysenie rod.prisp. v Nitre na urade soc.veci a rodiny.Tam mi dali tlacivo kde bolo treba vyplnit moje aj maleho udaje podpisat a to bolo vsetko a dnes som bola pre rozhodnutie ze mi schvalili zvysenie :lol:

 • anonym
  27.01.2010, 18:49

  Aj v Trenčíne sa dejú podobné veci ako písala prvá pisateľka. Taktiež som bola prekvapená, keď som musela od zamestnávateľa priniesť potvrdenie, že nepracujem, a že mám schválenú rodičovskú dovolenku. Naozaj nechápem, prečo úradníci nekonajú podľa zákona... Veď zákon by mal byť pre všetkých na Slovensku rovnaký, no nie?

 • anonym
  27.01.2010, 19:29

  myslela  som, že úradnícka šikana je len prešovská špecialitka, informovala som sa včera ráno na príslušnom ministerstve, ale ešte neprišli z obeda.

 • anonym
  27.01.2010, 19:44

  Ahojte, no ja som si to vybavovala v Šali.a trvalo to asi 2 minuty.Len som vyplnila tlacivo a ze to je vsetko.Tak teraz cakam ci mi teda pride zvyseny prispevok:))) ale tiaz som sa bala ze ma poslu vybavovat papiere.kedze pracujem v BA a s malym sa mi tam teda trepat nechcelo.

 • anonym
  27.01.2010, 19:58

  Ja som tiež žiadala zvýšenie rodičovského príspevku v Prešove a neposielala som žiadnu žiadosť poštou, iba som vypísala žiadosť, presne takú istú ako keď som podávala žiadosť o materskú dovolenku a ďalšie tlačivo bolo to pre zamestnávateľa, ktoré sa mi tiež zdalo nezmyselné. Vybavoval mi to manžel a pracovníčka mu povedala, že keby mal môj OP, tak by mu to vypísala tam.

 • anonym
  27.01.2010, 20:54

  Ja som zo Senice,prišla som na úrad,dali mi podpísať tlačivo,na ktorom žiadam zvýšenie rod.príspevku,medzitým mi pani oznámila,že popritom nesmiem pracovať,ja som odpovedala,že dobre a to bolo všetko :)

  viete o tom,že ked ste na rodičovskej dovolenke môžete si na tom istom úrade vypýtať tlačivo pre manžela do práce na odpočítanie neakých peniažok z jeho daňového priznania (každé euro sa počíta :) )

 • anonym
  28.01.2010, 08:27

  Ďakujem, predpokladala som správne, že šimeľ závisí od jednotlivých úradov, zmierujem sa s tým, že tam zasa budem musieť ísť PODPÍSAŤ + zamestnávateľ, bútľavka, dofrasa, v PO to značí potupne sa poprepletať s kočiarikom (nemám kde nechať deti) pomedzi autá k zadnému vchodu k provizórnej rampe (nemusí byť otvorená) a potom aj tak čakať na niekoho, kto  nás vynesie na medziposchodie. Tak, nie je to miesto pre kolieskárov.

+ -
Príspevkov: 7