Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 24.01.2010 11:48

ako sa hrat so 16mes dietatom

zienky poradte mi prosim
ako sa hrate so svojimi detickami mala je sice dost samostatna ale chcem sa snou hrat a hlavne ked nemozeme von (casto chora)
uz vieme kolo-kolo mlynske ale nic ine ma nenapada
moj muz sa snou nahana po dome ale na to ja nemam energiu

 • anonym
  24.01.2010, 11:57

  kup si CD-čka Podhradská a Čanaky pre detičky, existuje už aj DVD s pesničkami, na ktoré možete tancovať

  možete začať so stavním kociek, vkladaním tvarov, navliekaním velkých korálikov, malovaním, plastelínou (kup takú nelepivu ako je PlayDough v takých "kýblikoch"), čítanie knižiek (odporúčam z vydavateľstva Motýľ)

 • anonym
  24.01.2010, 14:17

  Ja odporúčam DVD Čanaky a Podhradská krásne tam spievajú detičky a aj na pesničky tancujú, môj malý to zbožňuje. :-D

 • anonym
  24.01.2010, 14:51

  http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1475/chronologicky_vyvoj_dietata_16_18_mesiac_zivota.html

  pozri sem

 • anonym
  26.01.2010, 10:00

  ak si dobre spomínam,tak syn sa približne v tom veku rád hral tak,že akože varí.zobral misky,varechy a išlo sa.s kockami sa tiež dobre hrá.pri žiadnej hre nevydrží dlho,na to sa priprav.pri dobrej vôli max. 15 minút.skús prevliekačky,nemusíš hned kupovať v obchode,stačí špagát a niečo,cez čo to môže prevliekať.kreslite si,kúp farby a otláčajte ruky,alebo aj pečiatky sú super.s tými sa syn prehral dlho a dlho.nemusíte rovno kupovať drahé hračky v obchodoch,pohľadaj doma,čo sa bude páčiť.napr.aj obyčajná krabica a schovávanie vecí a následné vyťahovanie malo u nás úspech.

 • anonym
  26.01.2010, 11:39

  Deti sú rôzne. Niektoré sa preharjú úplne samé od útleho detstva a niektoré sa nezahrajú samé vôbec alebo len minimálne. Toto je prípad našej ratolesti, ktorá má 4 a pol roka. Ale ako ti už radili iné maminy, aj u nás zabralo dávanie prádla do práčky, nižšie kuchynské zásuvky sme naplnili len plastovými a drevenými vecami - mištičky, varešky, umelé lyžičky atď, bolo že to radosti, keď to mohla vyberať a znovu ukladať naspäť, ale hlavne bola spokojná, že je so mnou. Teraz mi napr. sama vypne práčku a vyberie veci z nej a ešte mi to aj k balkónu donesie ;-) . Alebo máme taký ten ručný vysávačík (taký kefkový, nie na baterky) tak mi pomáhala vysávať, kúpila som jej minimetličku, tak zametala... A najviac ju bavili aj bavia plastové farebné štipce na prádlo. Má ich vo svojom košíčku, keď bola menšie tak ich vyberala a dávala naspäť, teraz z nich stavia cesty, domčeky, proste čo ju napadne. Prajem veľa trpezlivosti a nápadov :-) .

+ -
Príspevkov: 5