Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 18.01.2010 22:26

Akú zdravotnú poisťovňu

Zaujímal by ma váš názor, ako ste a s ktorou poisťovňou spokojné, hlavne čo sa vašich detí týka. Bola som so synom u doktorky, mala tam nejaký nový prístroj, čo z kvapky krvi odmeria, či je v tele zápal a či treba antibiotiká. Platila som 5 eur a lekárka vravela, že keby sme mali Dôveru, že je to zdarma. Je naozaj taká dobrá táto poisťovňa?

Chorí nebývame, ale zaujalo ma to, či je fakt taká dobrá tá Dôvera a prepláca nadštandardné úkony, ako je to u zubára napr. Ja osobne  mám apollo a u zubára moc neplatím, ale to asi závisí aj od samotného zubára, že?

Ďakujem za skúsenosti:wink:

 • anonym
  18.01.2010, 22:50

  My mame apollo.  a som vlemi spokojna.

  poslali ma na rontgen zubov a ako jedina to preplacala, dokonca ani spominana dovera to nehradila, manzel ma SZP a u lekarov vzdy velmi velapriplaca, hlavne zubar a ja u toho isteho platim okolo 5-8eur, kdesto on 15-25.

  neviem, ja som tam velmi spokojna.

 • anonym
  19.01.2010, 09:57

  Ďakujem veľmi pekne za info, aj ja mám to spomínané apollo,aj moji rodičia a keď mala mama nejaké špeciálne lieky na žalúdok- po sonovaní, tak keď mala apollo, neplatila v lekárni nič.A ja tiež neplatím veľa u zubára.

   A máte niekto aj detičky v apolle? Niektorí vravia, že Všzp je istejšia pre deti, ale asi to neni celkom tak...

 • anonym
  19.01.2010, 12:54

  ja mam obe deti v apolle a bude tam aj toto tretie. ja som velmi spokojna aj co sa tyka deti. ale mozno je to tym, ze my sme u lekara raz za rok. aj to je vela.

 • anonym
  19.01.2010, 14:10

  my máme odjakživa všeobecnú a nedopácam nič, ani u lekára, ani zubára (ani ja, ani u detského). Na komplikovanej operácii som bola, aj manžela operovali, tiež žiadne prehnané čakacie doby, nič sme neplatili.

  Ten prístroj je CRP a podla mna si nemala platiť za vyšetrenie:roll:

 • anonym
  19.01.2010, 14:30

  Baby,

  od začiatku roku sa Dôvera a Apollo zlúčili dokopy.

  Na tom vyšetrení na CRP ste boli u svojej lekárky alebo na pohotovosti? Ak u svojej je štátna alebo súkromná doktorka? Ak krvičku vyšetrovali na pohotovosti, tak tam aj sestra musela platiť za toto vyšetrenie 3 eurá, ale u obvodnej pediatričky nepalatili nič. Ak je súkromná, tak možno má nejaký cenník podľa ktorého to účtovala.

  My máme s dcérkou Dôveru a manžel má Spoločnú zdravotnú pisťovňu. Ja som prešla zo spločnej do Dôvery, ale už dávno cca 5 rokov dozadu.

 • anonym
  19.01.2010, 15:09

  My máme Všeobecnú poisť. a za CRP u pediatričky sme tiež nič neplatili. Ja si myslím, že to platenie u lekárov ani tak nezáleží od poisťovne, ale od lekára samotného. Niektorí nepýtajú takmer za nič, niektorí majú spoplatnené všetko.

 • anonym
  19.01.2010, 22:02  No veru, máme štátnu doktorku, poisťovňu máme Všzp a platili sme tých 5 eur... mne to tak troch apripadalo...tá doktorka je už strašia, ona povedala, že sa jej zdá, že je tam prepuknutý zápal, ale že antibiotiká nám dá len na základe toho krvného testu, ktorý mám zaplatiť... No ja tiež s deťmi idem, len keď nič "domáce" nepomáha, bývajú málo choré, tak mi bolo jasné, že to bude horšie, keďže sa stav zhoršoval... a myslím, že aj tá doktorka si bola tým istá,len si chcela privyrobiť. Vydávala mi zo svojej peňaženky.

  Je to jedno, hlavne, že nebývame často chorí,ale  asi to fakt nezávisí od poisťovne, ale od lekára...a môžeme sa aj roztrhnúť.

  Kamarátka teraz podpisovala zmluvu na zubné ošetrovanie svojho syna a bolo tam vyhlásenie, ktoré musela s tým podpísať, že nebude žiadať od poisťovne žiadne náhrady vyšších poplatkov, ktoré si naúčtoval lekár za ošetrenie..., takže keď to podpíšeš, môžeš mať aj xyz poisťovní

+ -
Príspevkov: 7