Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 18.01.2010 17:03

darované peniaze a slušnosť

Ahojte. Sme mladá rodina a peňazí nemáme nazvyš. Najbližší príbuzní nám preto dajú z času na čas obálku s nejakými peniazmi. :-P Ale chcem sa opýtať, čo mám vtedy robiť. Asi je trápne to počítať pred tým človekom, ale zas nechcem vzbudiť dojem, že ma to ani nezaujíma, koľko tam je, že mi je to akosi jedno. Samozrejme sa pekne poďakujem, ale čo ďalej? Je mi to celé tak trochu trápne.

 • anonym
  18.01.2010, 17:48

  Ja to riesim dako takto....: A na co ri robite starosti...tolko penazi... A priznaju sa sami kolko dali :green:

 • anonym
  18.01.2010, 18:03

  no to ste šťastná rodina, že vam nekupuju blbosti, ale daju potrebné peniažky. Nam davaju rodičia aj svokrovci na vianoce miesto darčeka peniaze,  ale nerátam to pred nimi teatrálne, myslím, že sa to nehodí. Len zbežne pozriem a podakujem, poviem že si to vážim.

 • anonym
  18.01.2010, 20:02

  ja som na tom podobne, tiež som rada keď mi dajú peniažky a nekupujú blbosti, ale na druhej strane sa strašne trápne cítim, vždy len poďakujem a nezmôžem sa na nič viac :roll:

 • anonym
  18.01.2010, 22:08

  a čo ďalej. no nič.. ak sú to najbližší príbuzní ako vravíš a uvedomujú si že "majú na to" aby vám pomohli  , tak to robia určite nezištne a úprimne. v takej chvíli je úprimné poďakovanie to jediné správne čo sa dá spraviť.možno ešte stručne ubezpečiť, že s peniazmi sa budem snažiť naložiť čo najlepšie, ale to je asi tiež jasné.
  sama som už peniaze podobným štýlom dostala a na druhej strane som ich aj dávala. z darovania som mala omnoho lepší pocit a aj ked som videla menšie pochybnosti v tvári obdarovaného len som sa naňho usmiala a vec bola pre mňa skončená. ale ten dobrý pocit mi ostal ešte dlho :)

+ -
Príspevkov: 4