Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 17.01.2010 18:16

skúsenosti s poistným plnením pri úraze

Chcela by som sa vás spýtať aké máte skúsenosti s poisťovňami,konkrétne pri plnení po úraze a pri trvalých následkoch.Môj syn má 5cm jazvu na ramene po úraze a pani z poisťovne mi do telefónu povedala že nemáme nárok na plnenie. Ešte mi ale neprišlo písomné vyjadrenie.Len chcem vedieť či máte niektorá s týmto skúsenosti a ako mám postupovať,či sa môžem niekam odvolať alebo čo robiť.Človek platí nemalé peniaze roky a keď  príde úraz tak sa chcú vykrútiť.Za každú radu alebo názor vám budem vďačná.

 • anonym
  17.01.2010, 19:38

  ahoj, pozri si poriadne zmluvu, na čo máte nárok

  niektoré poisťovne maju plnenie už za maličké úrazy, také bolestné, niektoré až za väčšie úrazy, kde liečenie je minimálne 14dní.  Naš syn mal väčšiu popálaninu, našťastie sa to hojilo velmi dobre a rýchlo, za 10 dní sme ukončili liečenie a nič nedostal.

  Jazvy sa za trvalý následok asi nepovažujú! Trvalý následok je strata hybnosti, citlivosti  a funkčnosti končatiny, strata časti končatiny a podobne. Posudzujú sa spravidla s časovým odstupom (po roku) a je to ohodnotené percentom z poistnej sumy (nie to čo šetríte, ale z poistnej sumy na trvalé následky). Ako je to v konkretne vašom prípade neviem, treba si tiež pozrieť podmienky, ako je to odstupnované. A kontaktujte vašho poradcu, čo vam zmluvu robil.

 • anonym
  17.01.2010, 22:59

  Ahoj, aj ja ti odporúčam prečítať si zmluvu. V poistných podmienkach musí byť podrobne rozpísané, na čo všetko máš nárok, no závisí to od toho, čo všetko máš v zmluve poistené. Pokiaľ sú to drobné úrazy, tak je tu možnosť, že niečo dostanete, záleží na poisťovni. Pokiaľ máš poistené trvalé následky úrazu, tak bohužiaľ, jazva sa nepovažuje za trvalý následok. Bolo by dobré skontaktovať sa s tým kto vám tú zmluvu robil poprípade nájsť niekoho, kto vám s tým poradí.

+ -
Príspevkov: 2