Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 04.11.2009 19:21

dovod na vylucenie zo skolky

mate niekto skusenosti s tym, ze ste na materskej s mladsim dietatom a starsie je v skolke. a ucitelka na vas tlaci, ze si mate chodit po starsie dieta do 15.00, lebo inak ho vylucia zo skolky, lebo je vraj dost takych deti, co ich pre nedostatok miesta neprijali a rodicia pracuju obaja?

 • anonym
  04.06.2010, 09:10

  kde je napisane, urcene, ze ked je matka na MD, tak ma chodit pre dieta, ktore je v skolke v celodennej starostlivosti(nie na 4 hodiny) vtedy, ked jej to urci ucitelka??? :?: :!: mozte mi citovat nejaky zakon, pripis alebo nieco ine??? myslim, ze toto je podstata temy. nie, ci dieta ma lebo nema chodit do skolky, ked je jeho matka na MD.
  krutime sa stale dokola.

 • anonym
  08.06.2010, 10:22

  Ahojte. Na mňa tiež škaredo pozerali, keď som prišla neskôr, ako o pol tretej, pretože som na MD. Lenže u nás je postupnosť taká, že sa prijímajú najskôr deti pracujúcich rodičov, potom deti staršie ako 3 roky  s matkami na MD a potom ak zostalo miesto, aj mladšie deti. Takže, ak sa našlo miesto pre nášho syna v tomto poradí a teda ho prijali (keby nie, pochopím), mal by mať rovnaké práva, nielen povinnosti ako ostatní.
  Dobre, nie je problém, ale ak škôlku nenavštevuje celý deň, prečo potom musíme platiť celý mesačný poplatok a nie len jeho časť? :*-(
  PS: buďte radi, že máte škôlku otvorenú aspoň 1 letný mesiac, tie naše sa obe na celé leto zatvárajú :-o . Pracujúce mamičky majú "radosť" :evil: .

 • anonym
  08.06.2010, 12:24

  no ty mas co hovorit o laske. nase deti boli doma do troch rokov a venovali sme sa im. kdezto ty si uz letela v roku prec od nej. ak si vedela ze budes musiet robit a financne to nezvladnes, nemala si si robit decko. sa zobud.

 • anonym
  08.06.2010, 13:03

  :lol: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  09.06.2010, 06:54  moja, ty sa zobuď ....

 • anonym
  09.06.2010, 11:43

  normalne uz lutujem, ze som zalozila tuto temu... lebo co z toho vzniklo?! :tdown: :tdown: :tdown: :tdown: :tdown:

 • anonym
  09.06.2010, 15:59  No jedna lepšia než druhá. :x :x :x
  Dieťa od cca troch rokov potrebuje kolektív. Súrodenec a deti na pieskovisku nestačia. Preto je lepšie (až na výnimky), aby dieťa chodilo do škôlky aj keď je matka s mladším dieťaťom doma.
  Za to, že nie je dosť voľných miest v škôlkach nemôžu matky na materskej ale zriaďovatelia škôlok. U nich treba robiť krik a nie sa osapovať s pseudoargumentami na matky, ktoré majú to šťastie, že im dieťa vzali do škôlky.
  A naopak - niekedy napriek najlepšiemu plánovaniu matka doma tri roky ostať nemôže. Keď môj muž príde o robotu - mám snáď dieťa utopiť alebo čo?

 • anonym
  09.06.2010, 16:25

  Keď tvoj muž príde o robotu, tak asi ostane doma on a ty pôjdeš do roboty, to je zas o inom ako tu bola reč, že dotyčná išla do roboty a dieťa bolo od roka neviem kde...

 • anonym
  09.06.2010, 20:19

  No veď ona píše, že bola v robote a dieťa nebolo v škôlke. Tak snáď ho so susedom do skrine nezavrela :shock: :twisted:
  Okrem toho - strata mužovej práce je len jeden z dôvodov, viem si predstaviť x ďalších.

 • anonym
  09.06.2010, 21:55

  ja som mala starsiu doma do jej troch rokov, vtedy mala mladsia o 16 mesaicov menej. nechcela som ju davat do skolky, ale bolo na nej vidiet, ze ja jej doma uz nestacim. ani katka, kedze to este nebola partacka na hranie. tak sme ju dali do skolky kvoli tomu, ze to potrebovala. kolektiv a deti. a nelutujem. ak sa da, tak si ju doma necham, ale inak je v skolke spokojna. a miesto sme nikomu "neukradli", kedze otvorili este dalisu triedu, ktoru potreboali zaplnit, dostal sa rad aj na nas. teraz pojde aj katka do skolky, tak tam budu uz gazdovat dve. :D uz vidim, ze skolka spadne. :D ale katka to uz potrebuje tiez. strasne sa do nej tesi, na deticky.... asi im najviac chybaju tie socialne siete. :*-(

 • anonym
  17.06.2010, 13:43

  Ahojte! Ani my sme nemali problém, aby mi zobrali deti do škôlky (pritom som na MD), keď sme ich prišli riadne v termíne zahlásiť... Ani mi nikto nikdy nevytkol, že som prišla pre dieťa neskoršie, príp. niečo iné...To mladšie chodí len na 4 hodiny a často býva choré, takže je viac doma ako v škôlke, napriek tomu riadne platím poplatky ako všetci ostatní...Mňa vie najviac rozhodiť, keď nejaká mamička príde v strede školského roka a čaká, že jej hneď bezpodmienečne zoberú dieťa do škôlky, pretože ona nastupuje do práce! To ako má teraz riaditeľka vyraziť niektoré z tých detičiek, ktorých mamy sú doma a zobrať to jej? A kde bola vo februári, keď sa do škôlky zapisovalo? :twisted:

 • anonym
  17.06.2010, 13:52

  :tup:

+ -
Príspevkov: 72