Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 04.11.2009 19:21

dovod na vylucenie zo skolky

mate niekto skusenosti s tym, ze ste na materskej s mladsim dietatom a starsie je v skolke. a ucitelka na vas tlaci, ze si mate chodit po starsie dieta do 15.00, lebo inak ho vylucia zo skolky, lebo je vraj dost takych deti, co ich pre nedostatok miesta neprijali a rodicia pracuju obaja?

 • anonym
  04.11.2009, 19:47

  Ked raz tvoje dieta prijali a teda bolo prenho miesto, preco teraz hladaju blbe zamienky aby ho vylucili? To je len svojvola ucitelky pripadne riaditelky skolky. Ved ked s nim vydrzia do 3 popoludni, vydrzia aj potom, co ich spasi ze prides po dieta skor? Poznam to, ked to mladsie doma spi, hadam ho mas budit a v pote v tvari s revajucim batolatom bezat do skolky po starsie?

  Ja som tiez na MD s dvoma mladsimi a tretie najstarsie mam v skolke, este sa mi nestalo aby niekto chcel aby som prisla skor.

  Jana

 • anonym
  04.11.2009, 20:02

  presne, hneva ma to, lebo mladsie este spi a ja ho musim nasilu budit. ked sa jedna o skolne, platim ho tak ako ostatni. ale tiez ked su prazdniny, moje dieta musi byt doma, lebo ucitelky si beru dovolenky a deti sa spajaju, tak aby ich nebolo vela.
  mam sa tvarit, ze aku laskavost mi urobili, ked mi zobrali dieta do skolky.
  myslim, ze keby doslo k najhorsiemu, ten ich argument by neobstal, ale bojim sa toho, ze ked budem chciet zapisat druhe dieta, tak ma oznacia ako problemovu matku a nejaky dovod si najdu.
  viem, ze je teraz vela deti a malo miesta a samozrejme skor prijmu dieta pracujucich rodicov, ale toto mi uz pride ako vydieranie.

 • anonym
  04.11.2009, 20:05

  Tak poviem ti otvorene, je to riadna drzosť zo strany učiteľky:!: :!: :!: . Na toto naozaj nemá právo, ona je tam na to, aby bola s tvojim dieťaťom dovtedy, kým poň neprídeš, či si na materskej, alebo nie. To, že si doma, ju neoprávňuje, aby na teba takto tlačila!

  Ak ti to povie ešte raz, povedz, že to preriešiš s riaditeľkou škôlky, príp. sa jej otvorene opýtaj, prečo na teba takto tlačí, či na to majú nejaký vnútorný poriadok škôlky, nech ti to ukáže na papieri hne´d v tej minúte, možno ju dostaneš do pomykova, keď sa ti takto vyhráža! Veľa detí predsa vyzdvihujú starí rodičia, ktorí sú doma na dôchodku...Aj tým to takto tisne do hlavy?

  To je naozaj neuveriteľné! Som z toho normálne v rozčúlení,lebo aj ja som bola v tejto situácii, a ver mi, že som niekedy išla poň neskôr, ako keď som chodila do práce, pretože mi napr. nevyšlo kojenie, tak som išla neskôr.Aj o 16.00 Nikto mi nepovedal ani muk.

  Ak sa smiem spýtať, kde je tá škôlka? Ak by ti to robil problém neodpovedaj...

 • anonym
  04.11.2009, 20:18

   tak ja mam dieťa v školek, obaja pracujeme, je v skupine 2-3ročných detí a tiež mali zo začiatku reči, že malý tam nemože spať, že je adaptačný týžden a tak... lenže adaptácie je nie nič povinné (je to vo vyhláške len ako odporúčanie) takže som sa proti tomu ohradila... malý si zvykal krásne, ale samozrejme pred spaním trošku pomrnkal, tak to hned využili, že vraj "strašne" plakal ... no keby strašne plakal, tak by nebol spokojný a vysmiaty a na dalšie rano sa vyslovene vytešoval, že ide do školky

  u nás tiež deti vyberajú babky a maminy, čo su doma už o 14:00-14:30 a ja ked prídem o 15:00 už je tam poslený :roll:  Minule už stál oblečený v bunde:shock:  učitelka kukala do okna a upratovačka vysávala, malý sa vysávača očividne bál ... tak to som sa už naštvala a mala som čo robiť, aby som im niečo nepovedala :evil: Pracovnú dobu maju 16:30 (školka je do 17:00) a ona už o 15:00 ledva čaká, kedy ho odtial vezmeme... nie že by sa  s ním trochu pohrala.

  Snažíme sa ho brať tiež čo najskor, čo znamená, že z práce letím rovno do školky, ani na nákup nejdem, až s ním... Proste mi ho je luto, že ked prídeme neskor, bude tam sám pozerať d okna, kedy konečne prídeme :*-(

 • anonym
  04.11.2009, 21:12

  To je všetko pekné, len si treba uvedomiť, že dieťa je len vaše a nikoho iného.A najviac času by s ním mali stráviť rodičia. A keď ide niekto pre dieťa o 16.00, spať ide cca.19.30  čas venovaný dieťaťu mi vychádza 3,5 hod. To asi je určite menej ako sa mu venujú v škôlke.Mám známu učiteľku v škôlke a najdlhšie tam mávajú deti matiek na materskej dov.Tak neriešte do kedy majú pracovnú dobu, ale koľko mu chcete venovať svojho času.Samozrejme iná kategória sú rodičia pracujúci do 16.00 a viac.
  Prajem pekný večer.

 • anonym
  04.11.2009, 21:25  vieš, lenže ja ho tam nenechávam "zbytočne", prišla som rovno z roboty a on tam stál v bunde bohvie kolko dlho:evil:  je síce pravda, že som šla normálnym krokom, keby mi narástli krídla, mhla som tam byť o 2 minuty skor a mohla som o tie dve minuty mojho času venovať dieťaťu dlhšie B-) 

  a ani mamina-zakladatelka tam nechec nechávať dieťa do záverečnej, ale normálne ísť ked sa druhé dieťa vyspí, nakrmi ho, kludne oblečie a ide z domu

  neobstojí ani argument "ked si na materskej, nechaj dieťa doma a venuj sa mu", lebo 3-ročné a staršie dieťa už kolketív vyslovene POTREBUJE a je mu tam po adaptácii ovela lepšie ako doma s maminou, ktorá sa musí venovať aj uplakanému maličkému surodencovi a v konečnom dôsledku sa dieťaťu venuje menej, ako učitelky školke. Tie su totiž platené za to, aby sa o deti postarali, venovali sa im, hrali sa s nimi, robili aj vzdelávaciu činnosť, učili ich básničky ... A absolutne ich nemá čo zaujímať, či je mamina na MD alebo nie je. To može tak zaujímať riaditelku pri zápise doetí do MŠ. A ked už dieťa prijmu, a rodič si platí poplatky rovnako ako každý iný, má právo na rovnaké služby a dieťa na rovnakú starostlivosť a prístup!!!

 • anonym
  04.11.2009, 21:35

  Ja som šla na druhú materskú, keď staršia dcéra už chodila do škôlky jeden a pol roka. A mám podobné problémy  ako niektoré z Vás. Najmä minulý školský rok to bolo vypuklé - mne hocikedy učiteľka povedala, že majú veľa detí a že ju v piatok nemám vodiť alebo mám po ňu prísť na obed. Pritom som začala na dohodu pracovať už dva mesiace po pôrode. I keď je to z domu, nedajú sa termíny stíhať ani dohovoriť pracovné stretnutie na čas, keď mladšia spí, ak mám doma aj tú staršiu. Chápem ťažkú situáciu učiteliek (u nás v meste sú škôlky preplnené, majú aj výnimku na vyšší počet detí v triedach oproti zákonu), ale hnevalo ma, ak mi to povedali deň predtým. I keď som prosila, aby mi aspoň týždeň dopredu povedali, kedy ju nechcú v škôlke, vždy to bolo na poslednú chvíľu. Na leto mi nedali tento rok škôlku vôbec (u nás má každý rodič nárok na maximálne 4 týždne škôlky počas júla - augusta pretože je otvorená len jedna škôlka v meste). Narobilo mi to neskutočné problémy, keďže som si už predtým dohodla viac práce. Ale ozvať sa nemôžem, pretože v januári idem po prihlášku pre tú mladšiu a tento rok boli na každé voľné miesto dvaja záujemcovia a v budúcom roku to nebude lepšie. Takže ja som mladšiu budila, aby som neprišla do škôlky neskoro (častokrát spala polhodinku a musela som ju zobudiť, aby sme to do 15hod. stihli a neohovárali ma, že som na materskej a chodím tam medzi poslednými). A ak mi tú mladšiu vezmú, zase sa nebudem nejako ozývať, pretože nastúpim do práce a budem ju tam vodiť aj soplivú, s kašľom a inými neduhami. Bude v preplnenej triede rovnako soplivých detí. Jedna škôlka naviac v meste by celú situáciu všetkým hodne uľahčila - učiteľkám aj rodičom.

 • anonym
  05.11.2009, 07:23

  U nás v našom meste, by takáto možnosť nechať dieťa  v škôlke až do 15.00, :-o ked si na materskej, /aj to je potrebné povedať, že už to je šťastie, že ho tam vzali, kedže je mama doma /  potešila veľmi veľa mamičiek. :green: , určite by stihli oveľa viac, ako teraz, ked musia ísť po dieťa do škôlky o 12.00 :*-( ked sa naobedujú, pretože tu v škôlke platí, že ak je mama doma, dieťa je tam len dopoludnia, a cez prázdniny ani nechodí do škôlky, pretože je vyslovene na nástenke napísané, že tie detičky, ktorých maminy sú doma v čase prádnin do škôlky nechodia,:-(  nakoľko sa spájajú triedy. A aj ked rodičia pracujú, tak cez letné prázdniny musia si na jeden mesiac zabezpečiť opateru pre dieťa bud u babičky, známych... alebo si tak naplánovať dovolenku, aby bol raz jeden rodič s ním a potom ten druhý, pretože škôlka sa na celý mesiac zatvára.:evil:

  teraz už síce sú moje dve staršie kočky už dosť veľké/17 a 12/, ale onedlho ma to bude čakať s tou najmladšou /1,5 roka/,:-P  na fungovaní systému v škôle sa nič nezmenilo, len povolili, že môže chodiť dieťa na obed, stále je to rovnaké.

  S takýmto systémom fungovania školky mám dosť skúsenosti, pretože ked mi začala chodiť do škôlky tá najstaršia, tak som bola doma z pôrodnice s prostrednou sotva týždeň;-) :idea:, a musela som si zadeliť čas tak, aby som ju odviedla do škôlky na ôsmu /nie skôr, pretože ani ranajkovať tam nemohla/:-o , a prísť po ňu do dvanástej. Ak som sa oneskorila, tak hned som dostala krik, :evil: že prečo meškám. Takže boli dni, a bolo ich dosť veľa, že som nevedela, čo skôr,:-o  či ráno nakrmiť malú a odviesť tú staršiu do škôlky, alebo ju len poobliekať, dať do kočiara a do škôlky, a potom ju nakrmiť,  navariť, poprať, nakúpiť...... a pred dvanástou utekať zasa po dceru, aby sme nedostali zasa krik. Veľa krát sa stávalo, že som musela maličkú budiť, a takú v polospánku ju obliekať a ísť do škôlky po staršiu.

  teraz pri tej najmladšiej dúfam, že ju v septembri nabudúci rok zoberú do škôlky, a ja nastúpim do práce. ;-)

   

 • anonym
  05.11.2009, 07:26  čo sa týka toho, že niekedy najdlhšie sú v škôlke práve tie deti,čo sú mamy na MD, tak aj u nás sa stáva, že mama odviedla ráno do škôlky staršie dieťa, a potom šup ku kámoške s mladším  na kávičku..... a po dieťa si prišla až medzi poslednými. A ked sa učiteľky ohradia, že ved predsa ste doma, tak môžte prísť aj skôr, tak veľakrát počujú odpoved: "aspoň tak dlho nebude ziapať doma"

 • anonym
  05.11.2009, 08:32

  švagriná je učiteľka.A presne viem ako to tam chodí, keď si rodičia vezmú všetky detí do tretej, tak i napriek prac. dobe do 17. odíde 15.05 domov + pre ňu.
  Keď deti spia tak všetky kolegyne naraz klebetia  a popíjajú kávičku...a preto neexistuje aby nejaké dieťa nespalo, i ked sa mu nedá, tak musí ležať...otras

 • anonym
  05.11.2009, 08:37

  Na tvojom mieste by som sa stazovala na nejakom urade. Priamo u riaditelky skolky to bude asi zbytocne. Podla mna je hlupost toto od teba ziadat

 • anonym
  05.11.2009, 09:46

  V nasom meste su vsetky skolky velmi preplnene a je problem dieta praujucich rodicov do skolky dostat - a preto sm za to, aby deti matiek na MD pekne zostavali doma, alebo aspon chodili domov na obed, nakolko zaberaju miesto detom pracujucich matiek. Je to nazor, za ktory ma tu mnohe ukrkaju, ale je to realita - aspon v nasom meste. Deti matiek na MD by mali chodit len na predskolsku pripravu, a aj to len dopoludnia, ked sa tato priprava s detmi vykonava. Castokrat pocujem, ako sa mamicky odchadzajuce ano zo skolky s kocikom v ktorom je mladsi surodenec skolkara - dohovaraju, ze kam idu na prechadzku, alebo ku ktorej zajdu na kavicku - no ide ma roztrhnut od jedu, lebo ja som tam dceru dostasla po znamosti az od 4 rokov - a to pracujem na plny uvazok uz jej 1. roka. Takze mamicky, velmi sa neurazajte na pristup uciteliek, budte radi, ze Vam vobec dieta zobrali do skolky. A vobec, ak ste doma s mladsim dietatom , preco si aj starsie dieta nenechate pri sebe? A este sa budete stazovat, ze ho tam ucitelky nechcu. Ved vy robite to iste!!!!!! To je teda laska........ A ak sa ho chcete zbavit, aby ste mali menej roboty, tak naco mate deti !!!!!!!!
  Tolko moj nazor. A mozete ma teraz aj ukamenovat!!!! Bea.

 • anonym
  05.11.2009, 10:44  No tak napriklad ja ked som bola na materskej, bola som na kavicke u kamosky dokopy asi 2x aj to len doobeda a aj tak som chodila pre starsieho medzi poslednymi. Maly bol proste spachtosko, musela som ho nechat vyspat aspon do 15, inac sa nedal ani zobudit, potom poobliekat - v januari to bola celkom dobra fuska, nieco mu dat zjest a malokedy som bola v skolke pred 15,30.

 • anonym
  05.11.2009, 10:56

  Myslím, že celý článok si písala v duchu svojej krivdy, ktorá sa na teba vvovalila vo vašej škôlke. Avšak nedáva ti morálne ani nijaké právo posudzovať ostatnémamičky , že napr. idú na kávičku k iným a tak. Ak teba prinútili okolknosti ísť tak zavčasu do práce, tak si zanedbávala svoje dieťa??? Nie, ja si to nemyslím, ale ty presne takýmto istým metrom porovnávaš ostatné matky:!: . Nemali  by nemali mať deti, že sa o ne nestarajú, lebo sú tam celý deň??? a to ťa čo napadlo:roll:  ty sa staráš dobre o svoje dieťa, keď si od roku v práci??? zas si môžeme vyčítať. Ale načo?  Veď o toto tu predsa vôbec nejde! Je na rodičovi, či si tam dieťa dá a či nie!

  V tomto prípade zlyháva len ľudský faktor, neochota učiteliek urobiť pre rodičov a deti viac, ako majú zaplatené, príp.pochopiť ich situáciu. A to platí pre všetky deti, niktoré neni viac, ani menej. Keď raz dieťa zoberú do škôlky a majú výhrady,aby tam bolo celý deň, nech to pripíšu pri zápise, a nie sa potom ohradzovať na matky, že pre 20 minútové meškanie ho vylúčia:ups: . Raz má škôlka byť do 16.30-17.00 nemá učiteľka čo posudzovať, kde je zas tá lemravá matka!

 • anonym
  05.11.2009, 13:00

  1. Este raz opakujem, ak je niektora matka na MD, ma si nechat starsie dieta doma - samozrejme okrem predskolskej dochadzky do MS - a nie zaberat miesto detom matiek, ktore pracuju.Skolky su dotovane statom, statu odvadzaju dane  pracujuce matky, takze tie by mali mat prvorade pravo na umiestnenie dietata do MS. Ale smola, skolka je plna deti matiek na MD. Ake maju oni dovody davat deti do MS ? Aby sa ich zbavili ??????? Iny dovod nepoznam, pretoze ak chcu, aby sa ich deti stretavali s rovesnikmi, mozu chodit s detmi na ihrisko, na navstevy k rovesnikom, do materskeho centra.

  2. Preco by mali ucitelky v MS robit nieco viac, ako maju zaplatene, alebo preco by mali chapat nieciu situaciu - hlavne pokial sa rozpravame o matkach na MD ????? Ucitelky su takisto pracujuce zeny, netrcia doma a nechodia ku kamoskam na kavicku......

  Takze este raz - budte rady, ze mate moznost byt na MD a este aj vodit starsie deti do statnej MS, v zahranici by ste si toto dovolit nemohli!!!!  Riesenim pre nespokojne mamtky na MD - ktorym sa nepaci pristup uciteliek v statnych MS - mozete vodit deti do sukromnych MS . 
  Bea.

+ -
Príspevkov: 72