Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 04.11.2009 17:23

Čo mám robiť keď...

...keď sa mi malý zo dňa na deň prestal pýtať na nočník? Pri tom som si nevšimla nejakú zvláštnu vec, kvôli ktorej by to mohlo byť. Už sa krásne pýtal asi dva mesiace. Teraz má 20 mesiacov. Len mi, prosím, neraďte, aby sme sa vrátili k plienkam. :roll:

 • anonym
  04.11.2009, 17:35

  no,neviem,či ťa poteším,ale veľa detí tak zrazu z ničoho nič urobí.a ani to nemusí byť z ničoho nič.na dieťa zapôsobia veci,o ktorých sa nám ani nesníva.ak sa nechceš vrátiť k plienkam,tak zostáva len vydržať,a snažiť sa ho presvedčiť,že predsa už plienky nemal a je veľký chlapec.ale či to pomôže,tak to neviem.

 • anonym
  04.11.2009, 17:36

  a ešte mi napadlo,čo takto skúsiť dosku na wc?možno ho to znova zmotivuje ;-)

 • anonym
  04.11.2009, 17:40

  teda sa aj pocikáva???
  ak drží, a problém je v tom že sa nepýta cikať. tak ho zčasu na čas, treba na ten nočník posadiť...a bude po starosti...

 • anonym
  04.11.2009, 17:45

  áno, to aj robím, ale sám sa nepýta a to ma mrzí. Ak ho ja neposadím, pociká sa, aj pokaká. Ak ho posadím, vyciká sa. Ale chcem, aby sa pýtal.

 • anonym
  04.11.2009, 17:48

  Máme aj to, cikáme raz na nočník, inokedy na doske.

 • anonym
  04.11.2009, 17:52  možno to dočasne budete musieť riešiť tým,že budeš striehnuť a dávať ho cikať a kakať bez jeho vypýtania.asi to bude mierne na prášky,ale možno to inak nepôjde a postupne sa to samo upraví.dôležité ale podľa mňa je,že ked ho posadíš,tak sa vyciká,ak by sa nevycikal ani vtedy,tak to by bolo horšie.znamená to,že vie,na čo slúži nočník,či wc,len možno zlenivel :-S :-S

 • anonym
  04.11.2009, 19:56  porozmýšlaj, kde sa mohla stať chyba, či sa niečoho nezlakol, nemá z niečoho stres, necíti neistotu (trebárs vypočul nejakú hádku) a daj vyšetriť moč, či nie je chorý

  Pýtal sa sám od seba.a lebo si ho ty dávala na nočník (odchytávala, dávala v pravidelný čas) ?

  možno netreba hned myslieť na vrátenie sa k plienkam, ale ak by problem pretrvával viac ako týžden, je to lepšie riešenie, ako stresovať seba aj dieťa. V 20 mesiacoch sa mnoho detí ešte ani nezačína pýtať, teda máte ešte vela času na úplné odplienkovanie.

 • anonym
  04.11.2009, 20:01

  On sa už asi dva mesiace sám od seba krásne pýtal, ja som vôbec nemusela striehnuť. To len teraz, asi posledných päť dní sa prestal pýtať a kde sa stala chyba, to neviem. Len sa mi zdá, že sa prestal pýtať vtedy, keď bol chorý. Ale už je zdravý a nepýta sa, tak si nemyslím, že by to bolo kvôli tomu.

 • anonym
  04.11.2009, 20:02

  toto je najväčšia chyba, akú rodič može urobiť, prebrať za dieťa zodpovednosť za cikanie a kakanie. takto sa to dieťa potom nenaučí ani do 3-4 rokov, stále bude očakávať, že ho mamina dá a nemusí sa pýtať samo. poznám viac takých prípadov :s kamoški má už vyše 4 roky a nepýta sa, lebo ho takto "hlúpo" naučili, že ho oni daju pravidelne na nočník, sám si nepovie ani teraz. Ked oni pozabudnú, dojde až ked je mokré (alebo aj horšie) v gatiach. Toto nerob v žiadnom prípade. Aks a nevypýta sám od seba, asi nie je ešte zrelý a tie plienky ešte potrebuje!

  ja som na deti netlačila, pýtali sa "až" v 2 rokoch, ale zato behom pár dní na 100% odplienkovaní, aj v noci a žiadne nahánanie s nočníkom, vypytovanie sa, nosenie náhradného oblečenia všade so sebou sme nezažili. Od začiatku si museli povedať sami. Ak sa pocikali, vysvetlila som, že musia povedať, ale viac som nepripomínala. Jedno pochopilo po týždni, druhé po 4 dnoch.

 • anonym
  04.11.2009, 20:06

  áno je to možné... a daj moč vyšetriť, či nemá nejaký skrytý zápal močových ciest

  kamoškin malý mal vážnejšiu chorobu, v nemocnici sa prestal pýtať a ešte stále sa nepýta ... a tiež nevedia, čo už s ním maju robiť, nepomáha nič, ani pekne, ani škaredo ...a  to je podstatne starší ako ten tvoj. V školke sa vypýta a doma nie.

 • anonym
  04.11.2009, 21:44

  Zazila som si s malym to iste, pekne sa pytal na nocnik a jedneho dna jednoducho prestal. Neviem preco, lebo nebol chory ani sa nic nestalo. Na noc som mu plienku este davala, ale cez den som ho trpezlivo prezliekala a pripominala, ale nekricala a nekritizovala, ze to treba robit do nocnika. Ani neviem, ako dlho to trvalo, pribizne mesiac, ale vratil sa naspat k nocniku a hned zrusil aj plienku na spanie. Sice je tiez pravda, ze nam pomohol aj starsi bracek, lebo v nom vidi drobec svoj velky vzor. Ja by som mu na tvojom mieste dala vysetrit moc, a ak tam nic nieje, tak len vydrzat.

 • anonym
  05.11.2009, 17:57

  ahoj, náš malý sa začal pýtať keď mal asi 20 mes. a zrazu v lete keď už nenosil plienky asi 4mes. sa prestal pýtať boli to nervy ale vydržali sme každý deň som ho aj 7krát prezliekala držalo ho to nejaký mesiac potom sa zase začal krásne pýtať aj v noci. Tak len pevné nervy

 • anonym
  05.11.2009, 20:15

  Len tak sa začal pýtať sám od seba, alebo si ho nejako pozitívne či negatívne motivovala?

 • anonym
  06.11.2009, 17:38  neviem či myslíš ten prvý krát, to sme ho klasicky motivovali, nechala som ho behať doma bez plienky a striehla nikdy som mu nenadávala alebo niečo podobné nechala somho behať bez plienky zo začiatku len tak hodinku potom celý deň jasné že sa pocikal snáť aj desať krát  ale nesilila som to brala som to tak že ak ešte nieje zrelý aby sa pýtal a nebude sa tak v pohode zostaneme ešte pri plienkach, no a on sa zrazu začal pýtať. Jasné že mu ešte občas ušlo. Teraz má 2roky a 4mes. a už chodí sám len príde povedať - bol som cikať.

  Každe dieťa je ale iné kamarátka má dievčatko rovnako staré a začala sa jej pýtať len teraz, synovec až keď mal 3roky  

 • anonym
  06.11.2009, 20:07  Mozem len suhlasit. Tlacit na dieta tym ,ze chodite stale s nocnikom je podla mna blbost.  Ja som moju malu nenutila a sama pochopila a zacala sa pytat, bolo to bez nehod, proste to prislo zo dna na den. Ale az v 30 mesiacoch. A narazky typu "ona ma este plienky" som si nevsimala.:tdown:

  Mozno este nieje na to zrely, ja by som plienky dala. Za tie stresy co by mu to sposobilo by mi to urcite nestalo.

  A stale byt v strehu kedy uz treba :roll: , to by ma nebavilo :roll: .

   

+ -
Príspevkov: 20