Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 01.10.2009 00:20

hovno v pieskovisku

:*-( Ja už niekedy neviem, či mám plakať, alebo sa nad to povzniesť, alebo na to nemyslieť, alebo s tým niečo robiť, ale čo? Zas bolo hovno (najpravdepodobnejšie psie) v pieskovisku na ihrisku, kam chodím s deťmi. Piesok sme síce vyčistili, nevadí mi ani tak to, že som to musela čistiť, ale tá bezohľadnosť niektorých ľudí je niekedy neznesiteľná. :*-( :*-( :*-(

 • anonym
  01.10.2009, 03:38

  Vsetky detske ihriska by mali byt ohradene, ale tohto sa asi tak skoro nedockame. Ak mate ihrisko pred domom, mozno by sa oplotenie dalo spravit cez kazdorocnu brigadu, ak je ihrisko mimo, tak tam by mal pomoct mestsky urad. (snivajte s nami).

  Ja cakam babatko v Maji a uz teraz si obzeram detske ihriska - jedine oplotene ihriska su v centre mesta - no kto sa tam ma trepat?

 • anonym
  01.10.2009, 07:47

  Psíčkari by si mali hovno po svojom psovi upratať, ale je aj kopu túlavých psov a tie nepoznajú ani brány (pokiaľ je otvorená-vedrejná) je to fakt otras, chodia si a špinia, ale asi jedine dať sťažnosť na mestský úrad na odchyt túlavých psov, príp. ukladanie pokút, za kadienie psov na verených priestranskvách -ak ich niekto chytí. Ale myslím, že je to hlavne o bezohľadnosti, a mentalite a tá je niekedy no na zamyslenie- nechcem urážať.

   

 • anonym
  01.10.2009, 10:19

  Treba zavolat na mestsky urad aby k vam poslali niekoho, kto ma nastarosti podobne veci (asi najskor mestska policia), ktora ked uvidi psickara, ktory nezoberie psie hovienko do sacku (co je dane uz asi aj zakonom) dostane pokutu! No a prave s takehoto dovodu nedavam dieta do pieskoviska, ale ho zabavim niecim inym

 • anonym
  01.10.2009, 12:13

  Nuž áno, ale tam bolo len hovienko, žiadny prípadný psíčkar tam už nebol..., tak neviem, čo by tam polícia mohla ešte riešiť.

 • anonym
  01.10.2009, 14:16

  ja by som tam viac nechodila.Pieskovisko má byť nielen ohradené ale aj zakryté.Nestačí z piesku zobrať to čo tam nepatrí,piesok treba aj dezinfikovať.Nechodím so synom na verejné detské pieskoviska,vždy sa ho snažím dostať inam. :-(

 • anonym
  01.10.2009, 14:33  z tohto dôvodu na verejné pieskoviská s deťmi zásadne nechodím a urobili sme im vlastné, ktoré zakrývame.  Ho...no sice vyhodíš, el asi je atm tým pádom aj načúrané a bohvie aké choroby také (možno aj túlavé) psy a mačky šíria. No fuj....:s

 • anonym
  01.10.2009, 14:49

  Toto je síce riešenie, ale len pre niektorých, lebo nie každý má možnosť urobiť deťom vlastné pieskovisko.

 • anonym
  01.10.2009, 14:57

  poznam aktivne mamicky, ktore vypracovali projekt na sanaciu uz existujucich ihrisk a predlozili to miestnej samosprave. niekedy staci aj malo financnych prostriedkov, napr. na natery, na oplotenie a mnohi si to urobili vlastnymi rukami, len dostali peniaze na material. ine riesenie ako ohradit detske ihrisko asi nie je. pretoze niektorym to nedochadza, ze pes tam nema co robit. alebo najst detske ihrisko, ktore splna hygienicke normy a radsej tam dochadzat.

 • anonym
  01.10.2009, 15:09

  Hm, také ihrisko v našom meste nepoznám.

 • anonym
  01.10.2009, 15:12

  Ja som raz bola s deťmi (1 rok a 2,5 roka) na ihrisku a tu zrazu veľkou rýchlosťou sa rútil veľký pes na moju malú. Ona jačala od strachu a ja som nevedela, čo robiť, obďaleč som si všimla jeho pani, tak som jej zakričala, aby si toho psa držala, že deti sa boja a ona, že čo "hysterčím", že to preto sa deti boja, lebo ja "hysterčím" :roll: :roll: :roll: No super.

 • anonym
  01.10.2009, 15:19

  mala si na nu zavolať mestskú políciu a asi aj záchranku, nech ju zavezú na psychiatriu... mala by sa liečiť, ked jej je pes vzácnejší ako dieťa.

 • anonym
  01.10.2009, 15:24

  Asi tak... Minule som v telke videla v správach dva a pol ročného chlapčeka zo Spišskej Teplice, ktorého dohrýzol nejaký, myslím, pittbull, no, chlapček musel do nemocnice, mal veľa zranení, že mu ten pes stiahol z hlavy kožu... :*-( Ja by som tie plemená asi zakázala, alebo keď, tak mať niečo ako zbrojný pas.

 • anonym
  01.10.2009, 15:35

  Hrozne čo čítam, ale z vlastnej skúsenosti viem, o čom píšete. Je to naozaj nezodpovednosť psíčkarov. Preto sme to aj my vyriešili tak, že sme malému urobili doma vlastné ihrisko, ktoré zakrývame a piesok meníme každý rok. No horšie je to už s ihriskom v škôlke. Areál je síce oplotený, no pieskovisko nie je prikryté, a aj keď nie pes, ale mačka sa tam určite dostane a mačky svoju potrebu veľmi radi vykonávajú do piesku  :evil:
  Pred nedávnom mi kamarátka hovorila, že jej dcérku stále bolelo očko - začalo jej červenať a opúchať a nezaberali jej žiadne maste a kvapky.....tak sa jej doktorka rozhodla urobiť vyšetrenie na parazity a potvrdilo sa, že má škrkavky. Povedala, že ich určite chytila na pieskovisku....musela sa preliečiť celá rodina, našťastie to dopadlo dobre, ale pri pomyslení, že by to mohlo dopadnúť horšie, mi behá mráz po chrbte.....doktorka jej totižto povedala, že škrkavky môžu napadnúť hociktorý vnútorný orgán :-S

 • anonym
  01.10.2009, 15:53

  aj u nás v školke je to takto:-S :evil: :evil: :evil:  a decká tam chodia každý den:*-(  teda som rada, že sa chodia hrať vonku, ale mali by to prikrývať.

 • anonym
  02.10.2009, 20:05

  Policia by riesila to, ze ked nabuduce uvidia psickara, ktory nezoberie psi exkrement do sacku anevyhodi pokutuju ho. Samozrejme musia mat dokaz (video, fotku)

+ -
Príspevkov: 24