Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 08.09.2009 09:15

predškôlkárka

Ahojte babenky;-) nena niekto skusenosti,mala je predškoláčka a učiteľka spomínala,že aby sme ju nahlasili na anglicky a na rok sa platí 1200korún,počula som aj ine názory,že sa neoplatí lebo v prvej triede sa budu to iste učiť a zbytočne vyhodene peňaze iny mi radia aby som dala,neviete mi niekto poradiť?:-S Ďakujem vam:!:

 • anonym
  08.09.2009, 11:28

  U nás v škôlke bola tiež ttaká možnosť, deti som nedávala. Je to ako píšeš, v prvej triede sa to učia zas. Tých pár farieb, zvieratiek ju môžeš naučiť aj ty. Vhodné je kúpiť sovensko-anglické pexeso. Aj za zabavíte aj sa pár slovíčok naučíte.

 • anonym
  08.09.2009, 12:18

  Je na tebe ako sa rozhodnes, ja som svojho predskolacika vlani dala na AJ v skolke a nelutujem, neucili sa len farby a zvieratka, clenov rodiny a veci okolo seba, ale aj zopar pesniciek, basniciek, ku koncu roka vedel aj kratsie vety, mali zlatu ucitelku a syn sa na anglinu velmi tesil, inak do skolky chodit nechcel.....nepresviedcam nikoho, ale ked ucis dieta doma, mozes ho naucit nespravnu vyslovnost.

 • anonym
  08.09.2009, 12:36

  my sme viaceri rodicia ziadali aj pre mladsie deti anglictinu - druhy rocnik skolky. ja si zase myslim, ze deti je potrebne podporovat v tom, co im ide, davat nove podnety, rozvijat ich schopnosti a takto som zistila, ze dcera ma dobru pamat, ze asi bude mat talent na jazyky. ale nie nasilnou formou. aj dieta musi mat zaujem, nielen rodicia. zaroven vsak dieta by uz malo mat aj dobru slovnu zasobu v rodnom jazyku a veku primeranu vyslovnost. syn toto nesplnal, takze s jazykom zacal az ako predskolak.

  tu je skor namieste otazka penazi, je potrebne si zvazit, ci tie peniaze budu chybat v rozpocte. ak ano, tak je asi nieco na tom pravdy, ze jazyk sa moze zacat ucit ako povinny predmet vramci vyucovania. ale z mojich skusenosti, ako cloveka, ktory sa nerad uci jazyky, bezna skolska anglictina nestaci, aby ju clovek mohol aktivne pouzivat napr. v praci. ale to tiez staci riesit nejakymi doplnkovymi kurzami v neskorsom veku.

 • anonym
  08.09.2009, 13:18

  Ja by som učila sama. To, že snáď v jednom slovíčku namiesto "e" naučím vyslovovať "a", zas až taká katastrofa nie je a za tie peniaze by mi to nestálo. A tiež je výhoda, že pri tom, ako učím dcéru sa učím aj ja. Ak by otázka peňazí nehrala veľkú úlohu, dala by som dieťa aj na angličtinu do škôlky, lebo aj keď to budú preberať v škole, ale aspoň si to zopakuje a utvrdí si to učivo a bude mať aj lepšie výsledky v škole, keďže to bude pre ňu už len opakovanie.

 • anonym
  08.09.2009, 13:51

  [QUOTE] anonym napísal:
  Ja by som učila sama. To, že snáď v jednom slovíčku namiesto "e" naučím vyslovovať "a", zas až taká katastrofa nie je a za tie peniaze by mi to nestálo. A tiež je výhoda, že pri tom, ako učím dcéru sa učím aj ja. Ak by otázka peňazí nehrala veľkú úlohu, dala by som dieťa aj na angličtinu do škôlky, lebo aj keď to budú preberať v škole, ale aspoň si to zopakuje a utvrdí si to učivo a bude mať aj lepšie výsledky v škole, keďže to bude pre ňu už len opakovanie. [/QUOTE

  To jedno pismenko bad-zla, bed-postel, urobi vela :green:  to len tak pomimo. :lol:

 • anonym
  08.09.2009, 14:08

  [QUOTE] anonym napísal:
  [QUOTE] anonym napísal:
  Ja by som učila sama. To, že snáď v jednom slovíčku namiesto "e" naučím vyslovovať "a", zas až taká katastrofa nie je a za tie peniaze by mi to nestálo. A tiež je výhoda, že pri tom, ako učím dcéru sa učím aj ja. Ak by otázka peňazí nehrala veľkú úlohu, dala by som dieťa aj na angličtinu do škôlky, lebo aj keď to budú preberať v škole, ale aspoň si to zopakuje a utvrdí si to učivo a bude mať aj lepšie výsledky v škole, keďže to bude pre ňu už len opakovanie. [/QUOTE

  To jedno pismenko bad-zla, bed-postel, urobi vela :green:  to len tak pomimo. :lol: [/QUOTE] Neboj, až taká slabá z angliny nie som, také školácke chyby zas nerobím. Záleží od toho, na akej úrovni v angličtine matka je.

 • anonym
  08.09.2009, 14:14

  Neboj, až taká slabá z angliny nie som, také školácke chyby zas nerobím. Záleží od toho, na akej úrovni v angličtine matka je.

 • anonym
  08.09.2009, 14:27

  moja dcerka je v jazykovej triede, maju AJ od 1. ročníka a na angličtinu v školke som ju nedávala

  po prvé, myslím si, že dieťa sa má učiť v škole

  ak aj niečo bude vedieť, aj tak v škole bude opakovať to isté

  podla mna je to uplne zbytočné vyhodenie penazí, tých pár slov, básničiek, čo sa tam naučí, to priemerne zdatný rodič naučí s pomocou nejakej knižky ( a na trhu ich je fakt dosť, rôznych) naučí aj doma. Okrem toho existuju vyukove programy na PC, kde sa dieťa naučí hravou formou ... a zadarmo!

  Je dobré, ak dieťa trošku zoznámime s cudzím jazykom, ale cielené "učenie" fakt nie je potrebné.

   

 • anonym
  09.09.2009, 12:45

  ja by som ikde dieťa neposielala, ale ak je možnosť v škôlke, vkolektíve, medzi svojími, kde doslova ide o hru, tak by som dala bez váhania, čiže v čase pobytu v škôlke, je to také spestrenie a trošku úvod do školy, nenásilnou formou samozrejme, držím všetkým palce :tup:

  Kitty

 • anonym
  09.09.2009, 16:15

  moja dcerka chodila zo školky na tanečnú a ešte okrem toho mimo školky na plávanie

  čo sa týka krúžkov v školke, viac im dá pohybový krúžok a výtvarná (pre rozvoj jemnej motoriky a rozhýbanie zápästia) ako nejaké vedomostné krúžky, vrátane módnej angličtiny

  Kitty, ak to berieš ako spestrenie pre dieťa, je to OK. Lenže za takéto spestrenie si jazykové školy účtujú u nás napríklad viac ako 2 Eura na hodinu:shock: :roll: (v porovbnaí tanečná a výtvarná  stáli nepomerne menej a učili to na ZUŠ kvalifikovaní pedagogovia). Na krúžku ich bolo aj 15, čo podla mna je strašne vela. Keby ich tam bolo 4-5 nepoviem pol slova. Navyše pre tú jazykovku učila moja spolužiačka, ktorá mala z angličtiny štvorku a na 100% angličtinu nevyštudovala, ani pedagogické minimum nemá ... takže pomlčím o úrovni lektorov.

  Takže ak chcete dieťa dať na jazyk, tak si dobre overte kto a akým sposobom to učí, kolko detí bude v skupine. A skutočne od toho vela neočakávajte ... určite nie to, že dieťa bude vedieť nejaké súvislé vety  :lol:  Lebo aj takéhoto ambiciozneho rodiča som na kurze zažila, že sa prišiel sťažovať ... vraj boli na dovolenke, a chcel od 6- ročného decka aby tlmočilo a ono nič nevie ... :roll: :lol: :lol: :lol:

 • anonym
  09.09.2009, 17:25

  Ale ved dnes uz v skolke nemozu mat jazykovy kruzok ak nemaju osobu na to kvalifikovanu :!:   U nas v skolke ucili anglictinu aj nemcinu, potom sa hovorilo o zuseni, lebo ucitelka nemala dostatocne vzdelanie. Chodia na to kontroly :!:  Pani ucitelka zacala nanovo studovat a kruzky vyucuje, ale tu vidiet,ze o to zaujem ma a snazi sa vzdelavat. Vsetci nazyvame kruzok vzdelavaci, nie jazykovy, aby skolka nemala problemy, ak je ohlasena kontrola na den, kedy je kruzok, kruzok sa nekona. :-P

+ -
Príspevkov: 11