Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 06.09.2009 18:01

Švagor má inú.

Ahojte babuľky,
   chcela by som Vás poprosiť o radu....zistila som, že švagor (manželov brat) má inú. Pred nedávnom -cca 2.mesiace mali problémy vo vzťahu, pretože už vtedy sa šuškalo, že niekoho má, ale si to vysvetlili - on ju ubezpečil, že to nie je pravda, a všetko bolo zase ok. Lenže švagor začal robiť s mojím manželom, a keďže cez týždeň býva u nás, mám ho pod drobnohľadom.....tak som zistila, že na tých rečiach predsa niečo je. A ja neviem, či to mám povedať švagrine, alebo si jeho pozvať "na koberec". Manžel je o jeho "romániku" tiež presvedčený, ale radí mi, aby som sa do toho nemiešala, lebo, že nakoniec ja z toho všetkého skončím ako tá najhoršia. A okrem toho sa manžel bojí, že keď  to poviem, švagor sa naštve a odíde z firmy, čo by veľmi uškodilo manželovej firme. Lenže, so švagrinou si často voláme a bolí ma srdce, keď ju počúvam, ako sa rozplýva nad tým, že si chcú opraviť rodičovský dom a konečne zapracovať na miminku -už strašne túži po dieťatku. Ja to beriem tak, že keby sa to týkalo mňa, chcela by som vedieť o manželovej nevere. Veď švagriná má už svoj vek, a ak to s ňou švagor nemyslí vážne, myslím si, že má právo vedieť to, aby si mohla založiť nový vzťah a rodinu. Do kedy ju chce takto ťahať za nos??? Čo mám robiť??? Povedať to, či sa tváriť, že som slepá a hluchá.
(inak, podľa mojich informácií, švagor nemá v úmysle pustiť sa do opravy toho spomínaného rodičovského domu, pretože, keby ju chcel opustiť, musel by ju z toho domu vyplatiť - teraz žijú v garzónke a to švagrovi vyhovuje, pretože  z tej ju bude musieť v prípade rozchodu vyplatiť tiež, ale bude to oveľa menej.....podľa mňa čaká, kým zarobí, aby ju mohol vyplatiť.....takže je s ňou iba kvôli tomu, že je momentálne švorc...)

 • anonym
  06.09.2009, 18:35

  Byt na tvojom mieste a mat tvoje informacie, porozpravam sa najskor so svagrom, spytam sa ho co planuje, ci ma zenu rad a tak. Povedala by som mu, ze o tom viem a ze sa to chystam povedat jeho manzelke. A dat mu par dni na to aby vysiel s pravdou von, ak nie, zasla by som za svagrinou.
  Ak ju len vyuziva, alebo caka na spravny cas, je to pokrytec, urcite by som to netajila.Tiez by som chcela, aby mi niekto povedal, ze ma manzel podvadza, ak by sa to stalo. Co sa dufam nikdy nestane.

 • anonym
  06.09.2009, 19:20

  a prečo sa neporozpráva brat z bratom? nech ho z prepačením nakope do zadku........... ja raz neviem pochopiť ako niekto môže niekoho ťahať za nos a tváriť sa akoby nič............ ja by som to povedala aj jeho rodičom , manželke zatiaľ nie, a nech sa chlapcovi nahučí ho hlavy nech si vyberie čo chce jednu alebo druhu. vieš si predstaviť ten šok jeho manželky ked nedajbože naraz tá druhá otehotnie a jeho manželka hovorí o tom že plánujú spolu bábätko? ved ju ľutujem. ja som to zažila pri  švagrine. švagor od samej doboroty nevedel čo robiť tak si našiel frajerku, švagrina sa rok z toho ťažko zbierala lebo tiež plánovali toho veľa a on sa jej pekne usmieval do tváre. len my sme to nevedeli a nevideli lebo boli od nás ´daleko . ale vedieť toho tak s ním narobíme poriadky, určite by som to nenechala len tak a neprizerala sa tomu :-S

  ps a ked sa švagrovi nepáči nech odíde od rodiny aj  z firmy ved nie je nenahraditeľný, či si myslí že je!!!

 • anonym
  06.09.2009, 20:09

  blbá situácia

  ked jej to povieš, budeš zlá pred švagrom a ak by odišiel z firmy, ešte ti vynadá aj manžel

  ak jej to nepovieš, bude ti možno švagriná raz vyčítať, že si to vedela (vlastne celá rodina to vedela) a nikto jej to nepovedal

  možeš len apelovať na švagra, spýtať sa ho, ako je na tom a nech si to rieši on sám, alebo nech s ním hodí chlapskú reč manžel

 • anonym
  06.09.2009, 20:13

  Ja by som sa do toho nemiešala. Keď sa bude švagrina zmietať v hneve, určite si nájde dôvod preniesť svoj hnev z milovanej osoby na Teba. Napr. že si to vedela a nepovedala si jej to hneď, a pod. Lebo väčšinou to tak býva, oni sa udobria a Ty nebudeš pre nich parťák do budúcnosti, keď vieš o týchto hriechoch. Alebo jej iba naznač, že sa Ti nepozdávajú jeho reči a nech si ho sama preklepne. Niečo ako blbý ciťák... Keď sa do toho vrhneš zo všetkým čo vieš, musíš byť pripravená znášať následky.

 • anonym
  06.09.2009, 20:21

  Jednoznacne to svagrinej povedz.Nech si s ním neplánuje ziadne deti, dom a "ruzovu budúcnost".

 • anonym
  06.09.2009, 21:05

  U nás v rodine tiež švagor mal milenku, ale tam bol rozdiel v tom, že to bolo v čase, keď bola švagriná teho a potom porodila.On sa odsťahoval, s milenkou to ťahal ďalej, žena a malá ho vobec nezaujímali :roll: Ale potom sa to zvrtlo, on sa začal stretávať aj so švagrinou, aj s tou frajdou.Obom balamutil hlavy, že s tou druhou nič nemá.A keď som švagrinej neraz poslala sms, že má muža v tom a v tom bare s frajerkou, išla tam za ním, načapala ich.Ale ja som bola zlá, lebo som sa do nich starala.Ja som to brala tak, že som chcela švagrinej pomocť, otvoriť oči, že ju klame a aby nenechala zo seba robiť hlupaňu.A výsledok?Ja som najhoršia, lebo som chcela rozbiť ich manželstvo!!!! :-S
  Ale možno tvoja švagriná je iná a ak jej povieš pravdu o jej mužovi, bude ti za to vďačná ;-) Ja osobne by som tiež chcela vedieť, keby mi bol manžel neverný.Dúfam, že sa toho nedožijem.

 • anonym
  06.09.2009, 21:43

  Tvoj svagor je manzelov brat a asi aj spoluvlastnik firmy??? Ked si pisala, ze by mu mohol uskodit. Porozpravat a dohovorit, by mu mal Tvoj manzel, a to co najskor :!: :!: :!: ak nie on ,tak potom Ty. Svagor nech nie je zbabelec a nech prizna farbu, co vlastne planuje :?: :?: :?: a nielen pred Tebou , ale aj svojej manzelke. Vysvetli mu, ze tebe je to proti srti, klamat jeho manzelku. A ze nechces ublizit ani jemu a ani jej, ale jeho zbabelost sa neda ignorovat. Daj mu cas a ak neprizna farbu u svojej manzelky , potom uz neber ohlad na neho. Drzim palce, aby si to zvladla.

 • anonym
  07.09.2009, 08:29

  ja som toho názoru že do nikoho vztahu sa nikto starat nemá,lebo sa to vždy otočí proti nemu. je jedno,že to robí s dobrým úmyslom,vyjde z toho tak,či onak zle.

 • anonym
  07.09.2009, 09:53

  Keď už, tak porozprávať by sa mal s ním o tom tvoj manžel ale určite nie ty. Nemiešaj sa do toho, lebo to nedopadne dobre. Ak tak veľmi chceš pomôcť švagrinej, tak možno že len nejaký náznak typu, tak kedy začnete s renováciou domu atď., o frajerke ani muk. Toto si budú musieť vyriešiť sami a možnože to začne otázkami švagrinej ohľadne renovácie domu a  možnože sama neskôr pochopí že to s jej manželom nemá význam.

 • anonym
  07.09.2009, 12:50

  Mňa napadlo hnusné, zbabelé a podrazácke riešenie - napísať švagrine nepodpísaný list. Uvidíš, čo sa bude diať ďalej. Bleee, normálne mi je samej zo seba zle. Ale aj tak mi žiadne lepšie riešenie nenapadá... Švagrina bude upozornená, švagor sa nebude môcť "uraziť" na manžela a ty budeš mať "čisté" svedomie, lebo si aj povedala aj nepovedala....

 • anonym
  09.09.2009, 13:03

  jednoznačne, nech sa trošku muž do toho obuje, veď je to jeho brat, a bude to lepšie švagor prijímať (aspoň myslím) a ak to nepomôže, tak nech to vedia ich rodičia, švagrine by som to nedokázala povedať. Možno ten anonym ešte by som skúsila, ako bolo písané

 • anonym
  09.09.2009, 14:10

  Všetko raz vyjde na povrch. Aj ten anonym, aj tá nevera.

+ -
Príspevkov: 12