Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 20.08.2009 13:25

Nezhody v manželovej rodine

:-( Ahojte žienky, chcem sa vyžalovať, som dosť nahnevaná na rodinu môjho muža, lebo sme sa presťahovali do dedinky, kde žije aj jeho otec, sestra s deťmi. Problém je v tom, že v poslednej dobe sa s mojim mužom dosť hádajú resp. majú medzi sebou dosť nezhôd, v dôsledku čoho je manžel celý rozladený, nahnevaný, väčšinou sa zavrie do izby k počítaču alebo jednoducho nemá chuť nič robiť, niekam vypadnúť, nejako aktívne tráviť voľný čas. Dosť ma to celé mrzí, lebo ja tu na dedine nikoho zatiaľ nepoznám, okrem jeho rodiny samozrejme. Nezhody má aj s jeho mamou, čo ma dosť mätie a z čoho som dosť sklamaná, lebo jeho mama je liečiteľka, pomáha a radí ľuďom, ale mám taký pocit, že to čo radí iným, v svojom živote akosti neuplatňuje. Predtým, keď som s ňou nebola toľko v styku som to tak asi nevidela, no teraz som na ňu nahnevaná, lebo ich nezhody zasahujú do nášho života a ja potom ani neviem, ako sa mám k nej správať. Problém je aj v tom, že spolu podnikajú, takže nerada by som sa s ňou púšťala do nejakých hádok alebo ostrejších výmen názorov, no neviem ako ovplyvniť to, spolu lepšie vychádzali alebo či sa to vôbec nejako dá. Celé to potom zaťažuje aj mňa a potom aj dcérku. Poradí mi niekto ako z tohto von? Zatiaľ som sa snažila tváriť neutrálne, ale neviem do kedy mi to vydrží.

 • anonym
  20.08.2009, 13:42

  tak sa hlavne netvár neutrálne.neviem,či si s manželom o tom hovorila,ak nie,tak je najvyšší čas,ak hej,tak treba o tom hovoriť asi častejšie,alebo iným spôsobom.a hlavne,dôležité je,prečo sa hádajú.ak sú to pracovné veci,tak pracovné veci majú zostať len v práci,viem,že občas to nejde,ale dá sa to,len treba chcieť,ak ide o súkromné veci a rodinné v ich rodine,tak ich treba vyriešiť.každý problém má riešenie.viem,že s niektorými ľudmi sa ťažko komunikuje,viem,to z vlastnej skúsenosti,ale asi inak,ako rozhovorom sa to asi nevyrieši.neviem ako inak ti poradiť,pretože neviem o čo ide.

 • anonym
  20.08.2009, 14:18  Neutrálne som sa snažila tváriť voči jeho rodine. S manželom sme sa o tom bavili, no on to celé vidí tak, že každý do neho rýpe. Ide aj o pracovné záležitosti, ale aj o osobné. Myslím si skôr, že majú medzi sebou ešte nejaké nevyjasnené veci z detstva, dospievania, kvôli čomu medzi sebou komunikujú dosť ťažko a potom to takto vyúsťuje do tých nezhôd.

 • anonym
  20.08.2009, 21:56

  Hlavne komunikovať a neuzatvárať sa do seba a to čo sa týka všetkých vzťahov, teda manžel - ty, manžel - jeho rodina, ale aj trochu ty - jeho rodina. Komunikácia ľudí zbližuje. Uzatváranie sa do seba a mlčanie veci iba zhoršujú.

+ -
Príspevkov: 3