Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 29.06.2009 06:47

právna rada

Dobrý deň,

vie tu niekto poradiť mojej sestre?

Momentálne žije v Anglicku aj s 2 deťmi, lenže sa chce rozviesť a švagor je tu na Slovensku aj s najstaršou 13 ročnou ( treťou dcérou ), ktorá tam nechcela ostať. Sestra tam chce s tými 2 žiť naďalej, lebo im sa tam aj v škole páči. Lenže švagor sa jej vyhráža, že ak podá žiadosť o rozvod, tak nepovolí v lete deťom vycestovať naspäť, to čo chcú baby ho vôbec nezaujíma, snaží sa ju týmto vydierať - no chrapúň. Vrátiť sa musia, lebo majú povinné skúšky na slov. škole.

Viem, že pri rozvode bude musieť byť len na 1. pojednávaní a potom, ju už môže zastupovať právnik, len s tým ako to vyriešiť aby mohli byť deti v Anglicku si nevie poradiť a so švagrom sa proste dohodnúť nedá a ani nebude dať.

Vopred ďakujem.

  • anonym
    29.06.2009, 15:05

    O tom, s kým deti zostanú, rozhodne súd a pokiaľ súd rozhodne, že deti sú zverené matke, otec nesmie brániť v odchode deťom, pokiaľ má matka právoplatné rozhodnutie súdu v MENE Slovenskej republiky. U nás bola podobná situácia, keď mama odchádzala do ČR. ale mala právoplatný rozsudok, takže otec nemohol nič.

  • anonym
    06.07.2009, 20:04

    určite len súdnou cestou ;-)

+ -
Príspevkov: 2