Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 17.05.2009 12:34

Dom na vidieku versus byt v meste

Napiste vase skusenosti ci postrehy. V com je podla vas lepsi dom a v com byt?
Podla mojho nazoru, domcek je skvely pre male deti, povedzme kym je zena na MD. Ale akonahle zacne pracovny zhon, skoly, kruzky atd., myslim ze je omhoho praktickejsie byvat v meste v relativnej blizkosti skol a prace. A mat napr. nejaku chalupu, kam na vikend z mesta clovek vypadne.
Taktiez si myslim, ze dieta v skolskom veku viac vyhladava spolocnost rovesnikov a to je na vidieku, kde kazdy zije na svojom dvore, vacsi problem. Navyse casto chybaju ihriska a pod.
Co si o tom myslite vy? Je domcek lepsou alternativou aj pre skolopovinne deti napriek dlhsiemu dochadzaniu, pripadne odkazaniu na "rozvoz a sluzby" rodicov?
Zaujimaju ma najma osobne skusenosti ;-)

 • anonym
  21.05.2009, 08:17

  Dom na vidieku automaticky zaklada vyssie financne naroky - napr. na dve auta v rodine - na jednej by dochadzal manzel a na druhom ja, aby som popoludni dokazala pozbierat deti zo skol a zaujmovych kruzkov. Inak decka budu trcat s nevyuzitym potencialom doma, hlavne ze ja si v klude vypijem kavicku na dvorceku.

 • anonym
  21.05.2009, 15:10  My bývame na dedine a auto nemáme ani jedno. Deti majú školu vzdialenú od domu 7 minút. Trafia aj samé, nemusíme pre ne zháňať odvoz.:lol:

  Chodia na krúžky, dokonca nám na stene visia aj medaile.

 • anonym
  21.05.2009, 15:52

  aj na dedinách sa nájdu kvalitné školy .... ale kedže je dnes v školstve (žial) všetko o peniazoch, verím že dedinská malá škola s 9 triedami nikdy nedosiahne uroveň mestskej školy ... aj ked sa tam nájde pár skutočných pedagogov - nadšencov, vela z ich plánov stroskotá práve na tých peniazoch:( :( :(

  robím v školstve a vidím aké deti nám prichádzaju z dedín a aké z miest ... je pravda, že tie dedinské väčšinou maju lepšie správanie, su skromnejšie ... ale žial o vedomostiach sa to povedať nedá ... teraz hovorím globálne, jasne že sa nájdu aj  veľmi šikovné a pripravené deti aj z dedín ... ale su to skor ojedeninelé prípady

  keby som bývala na dedine, dieťa aspon od 5. triedy určite radšej vozím do školy do mesta ...

  o krúžkoch ani nehovorím, naša slečny ma každy den niečo, no neviem si predstaviť, že by sme ju mali na každy krúžok vodiť ... to by sme nezvládli

 • anonym
  21.05.2009, 21:50

  My sme veľká dedina máme dve 9-ročné ZŠ a jednu malotriedku 1-4.

  Deti z našej školy vyhrávajú na okresných kolách nad žiakmi z mesta. Ja si myslím, že to závisí aj od toho v akej dedine rodiny žijú a ako sa deťom venujú.

+ -
Príspevkov: 49