Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 11.05.2009 09:26

Príčiny ľudského utrpenia

    Predstavte si obrázok ťažko postihnutého novorodenca a pod ním nápis: Jemu právo na život odňaté nebolo! Takzvaní materialistickí humanisti a zástancovia interrupcií, apelujúc na city ľudí, chceli takýmto drsným spôsobom vyjadriť, že predsa len existujú prípady, kedy by bolo omnoho humánnejšie, aby sa určitý ľudský jedinec radšej nebol vôbec nenarodil.     Áno, tvárou v tvár pred tvrdou realitou extrémneho utrpenia, a zvlášť detí, sa v mnohých ľuďoch prebúdza otázka: Jestvuje na svete vôbec nejaká spravodlivosť, keď musia trpieť nevinné deti a keď si naopak očividne zlí a nečestní ľudia žijú v blahobyte, dostatku a zdraví po celý život? Ak existuje Stvoriteľ, ako vôbec môže takéto niečo dopustiť? Prečo trestá nevinných a netrestá zlých?     Viac sa dozviete na:     http://cestanahor.mujblog.centrum.cz/clanky/Priciny-ludskeho-utrpenia-52599.aspx

 • anonym
  11.05.2009, 12:00

  Len ja mam pocit, ze tym, ze sa narodi postihnute dieta a zomrie o par dni, tym trpia HLAVNE jeho rodicia. Ti trpia potom cely zivot. Tak preco su oni takto potrestani? Schvalne som uviedla priklad tazko choreho a niekolko dni zijuceho dietata, lebo postihnute dieta, ktore zije viac-menej celkom normalny zivot je pre rodicov velakrat prinos a tomu verim, ze to tak ma byt a ma to prebudit hlavne to dobre, co v ludoch je. Ale dieta, co hned zomiera? Preco su rodicia takto potrestani??

 • anonym
  11.05.2009, 12:32

  neviem, čo za naboženského fanatika alebo príslušníka nejakej sekty sem vkladá stále tieto spamy, ale chcem všetky čitatelky tohoto fora vyzvať na IGNORACIU tohoto a idalších jeho príspevkov. Dakujem.

  PS: pozrite si tu stránku celú, je to podla mna čudný človek. Asis a takto zabáva, tak ak s nim nedokažu urobiť poriadok moderátori a admin, je ignoracia asi jediny prostriedok, ako sa ho zbaviť.

   

 • anonym
  11.05.2009, 15:18

  Súhlasím s ignoráciou... pozorujem ho tu už dlhšiu dobu a raz za čas si neodpustí podobný exces..........buď ho to prejde, alebo ho to prejde :) , keď ho odignorujeme........ale ešte by sa mal zamerať na: celosvetový mier, celosvetový hlad, regionálne genocídy, ochranu životného prostredia, vyvražďovanie malých tuleňov (smutné témy ale nepatria  sem a ešte k tomu s tou fatálnou propagandou na koci)......

 • anonym
  11.05.2009, 15:32

  Preboha živého,

  ignorujte všetci prosím Vás tie nezmysly, ktoré sa vymykajú akémukoľvek zdravému zmýšľaniu a že ich niekto publikuje práve na týchto stránkach je absolútna nevychovanosť a drzosť. Aj keď sloboda prejavu je, čiže má na to plné právo.
  Okrem toho daná osoba narába s odbornými termínmi z oblasti filozofie a psychológie úplne neadekvátne, príspevok je nielenže neodborný, no nespĺňa ani jedinú z potrebných rovín, ktoré by mal obsahovať žurnalistický text (myslím, že to bol jeho zámer!). Čo sa posolstva tohto textu týka: je absolútne nulové, vhodné do ezoterických a spirituálnych časopisov, aj to o tom pochybujem.
  Ak si daná osoba potrebuje takýmto spôsobom získať publikum, podarilo sa jej to, žiaľ v negatívnom slova zmysle. Ak to naozaj myslí vážne, odporúčam jej dovzdelať sa. Toto, čo napísala, nemôže byť akceptovateľné ani len štátom uznanou cirkvou.

+ -
Príspevkov: 4