Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 24.04.2009 21:00

Nízke sebavedomie dieťaťa

Ahojte! Mám 2,5 ročnú dcérku. Venujem sa jej, snažím sa ju podporovať, ale i napriek mojej snahe má malé sebavedomie. Keď je s detičkami v jej veku, tak sa neustále pozerá, čo oni robia a neustále sa im podriaďuje. Napr. poviem jej: "poď, ideme sa voziť na odrážadle, alebo sa hrať do piesku" , ale ona zostane stáť a nepohne sa, kým to druhé cudzie dieťa nejde tiež. Keď ideme von, teší sa na tieto činnosti, ale potom, keď zbadá druhé deti, zostane ako keby paralizovaná a čaká, ako sa rozhodnú oni. Máte nejaká skúsenosti s tým, ako motivovať takéto dieťa k väčšej rozhodnosti a samostatnosti? Ďakujem.

 • anonym
  24.04.2009, 21:30

  Ahoj, nedavno sme mali uverejneny tento clanok, tak si ho precitaj, mozno ti pomoze.
  http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1175/ako_mu_pomoct_k%C2%A0vacsej_priebojnosti.html

  tatranka

 • anonym
  24.04.2009, 23:55

  Neviem prečo si myslíte, že má nízke sebavedomie.Hoci ju nepoznám, skúste sa na to pozerať aj z inej stránky. Napríklad môže byť veľmi vnímavá, premýšľa o veciach okolo seba, nemusí dobre poznať deti okolo nej.

  Vychádzam z toho, že moja dcérka tiež nie je automat, ktorý sa okamžite zapája do všetkých, častokrát bezhlavých činností. Všímam si deti okolo seba a vidím veľké rozdiely v myslení, správaní. Napokon, je správne ak sa dieťa cíti medzi inými deťmi a ľuďmi trocha neisto, lebo tak to má byť. Aj malé dieťa sa má učiť, aby bolo v strehu.

  Určite si postupom času, príchodom do škôlky nájde a zvykne na svojich kamarátov, pri ktorých sa bude cítiť dobre.

  Prajem veľa šťastia.:wink:

 • anonym
  25.04.2009, 14:46

  Ďakujem za poskytnutie iného pohľadu na náš "zdanlivý" problém a otvorenie očí. Vedela som, že sa treba na každé dieťa pozerať ako na individuálnu osobnosť, ale akosi som na to zabudla. :ups: Keď sa nad tým zamyslím, mám skutočne veľmi vnímavé dieťa, tak to bude asi tým. :) Ešte raz veľké ďakujem.

+ -
Príspevkov: 3