Diskusie

Vytvoriť diskusiu

V zahraničí

anonym, 27.08.2009 17:58

Grécko

Nájdu sa tu mamičky aj z Grécka?

 • Kitty
  31.08.2009, 13:44

  Rada by som ňou bola...

  A ty kde si,  v ktorej časi?

 • Zouzana
  01.09.2009, 21:45

  :) Ahoj Kitty!
  Ja som hodinku od Thessaloniki, smerom do vnútrozemia. Mám okolo seba mestá ako Edessa, Veria, Naousa, Skydra... A nepoznám tu žiadnu Slovenku, ani tehuľku ani maminu.  Ale hľadám :) rada by som sa poradila, či tu zostať rodiť alebo ísť na SK. Lebo tu všetky Slovenky chodia rodiť domov na SK. Len sú ďaleko odomňa a nemám šancu sa s nimi porozprávať.

 • Kitty
  02.09.2009, 13:01

  Ahoj, joj tak s tým pôrodom ti neporadím...

  ja som vlastne nikdy v Grécku ešte nebola, chceli sme tento rok na Kefalóniu, ale sme to nakoniec zmenili na Bulharsko, lebo sme nakoniec išli sami a to je dosť kľudný ostrov, tak sme sa báli, že tam budeme takí opustení, Bulharsko je zas dosť živé (na mňa až moc), ale Grécko určite chcem vidieť, možno na budúce leto.

  A ty si sa ako dostala do Grécka? Čakáš bábätko?

 • Zouzana
  02.09.2009, 16:54

  Ja som prišla do Grécka na dovolenku, a aj preto, aby som sa osobne zoznámila s tým, s ktorým som si už takmer rok písala cez internet. No a padli sme si do očka :) Už som tu dva roky (čo mi pripadá skôr ako desať :D toto leto sme sa vzali a krátko pres svadbou som zistila, že budeme pred oltárom nie dvaja, ale už traja :)  Manžel je Grék.

 • Kitty
  02.09.2009, 18:37

  Zuzka, tak to je fakt super, a ako si si tam zvykla, nie je ti otupno? alebo je tam viac Slovákov?

  Gratulujem dodatočne k svadbe, aj k tehotenstvu, až to dobre znášaš až do konca.

 • Zouzana
  02.09.2009, 20:40

  Ďakujem Kitty! Teraz už mi je dobre, po svadbe ako som vhupla do 8-9tt som začala zvracávať a to bol pre mňa nezastaviteľný kolotoč. Ja čo nikdy nezvraciam, tak teraz so mňa išlo von všetko, všetko, čokoľvek som vypila či zjedla... v ktorúkoľvek hodinu, to bolo jedno či bolo ráno či polnoc. Nemohla som ani stáť na nohách. V 16tt to prestalo. Chvalabohu. Teraz som sa však dočítala, že čím je mamičke horšie, tým je dieťatku lepšie, že tie hormóny čo tak vadia matke, o to viac ochraňujú bábo. ešte tam písalo, že pravdepodobne to bude dieťa s vysokým IQ, tak to bude malá vedkyňa  :D
  Niekedy je mi tu otupno až veľmi, ja som vhupla z veľkomesta, stresu a neustáleho niečorobenia na dedinu, kľud, pokoj, kde si musím hľadať činnosti, aby som sa zamestnávala, viacmenej v zime. Nemám tu žiadnych Slovákov na blízku, čo ma mrzí, trochu som dúfala, že možno aj tu sa nejaká mamina natrafí... Všetci sú odmňa min 100km.
  A Ty si tiež niekde v zahraničí?

 • Kitty
  03.09.2009, 09:18

  Ahoj, ja žijem na Slovensku,v dedinke pri Žiline,  ale vždy som tak v kútiku duše závidela tým babám, čo sú niekde pri mori, v teplejších krajinách, tak preto som tam napísala, že rada by som bola......ale zas nevidím tú druhú stránku, že človeku sa cnie... Ja som mala prvé v 20-tich, tak som toho sveta moc nevidela, asi to bude tým, že každú príležitosť vidieť niečo nové, tak sa po tom vrhnem, ale to je fakt málokedy, mám 8 ročného syna Jakuba a 2 ročného Nikolasa, takže zostáva to len na rodinných dovolenkách a výletoch.Ale more zbožňujem

  Keď  si písala, že hľadáš nejakú spojenkyňu v Grécku, tak ma napadá, že hodne mamičiek chodí aj na stránku www.modrykonik.sk , tam to tiež dosť fičí, preto radšej chodím sem, tu to nie je také rýchle. Takže skús sa tam ešte registrovať a niekoho možno nájdeš.

  Takže najhoršie z tehotenstva máš za sebou, neboj, teraz už bude len dobré.  A akú gynekologickú strarostlivoť máš tam, dá sa to porovnať s našou, alebo je to horšie, keď si písala, že väčšinou baby chodia rodiť k nám?:-S  kvôli čomu?

  Katarína

 • Zouzana
  04.09.2009, 12:21

  Mh, tak to verím. Vždy chceme presne to opačné. Ked sme na Slovensku, tužím vyletieť niekam von, a ked sme niekde vonku túžime sa vrátiť domov. Pravda je tá, že manžel je úžasný chlap, (dúfam, že sa ani nezmení), stará sa o chorého otca, nemôžeme zatiaľ odísť na Slovensko, všetká práca je na ňom. Ale človek nikdy nevie, možno raz pôjdeme :)
  Ďakujem za link, skúsim tam niekoho pohľadať. Chodia rodiť domov, lebo tu je trošku "zaostalé", štátne nemocnice zastaralé, nemajú vybavenia a pod, i ked v tu naokolo za začína situácia meniť k lepšiemu a sú zrenované. Čo sa týka lekárov, tak tí sú asi na takej úrovni ako tí naši, možno tí naši sú aj o čosi lepší. Aspoň ked som vzala manžela k svojmu gynekologovi na Slovensko, skoro odpadol, že aké má vybavenie a akú má peknú útulnú ordináciu, dokonca má sestričku, tu často má lekár najviac sekretárku a tie nemajú šajnu o ničom, na krv ťa pošlú do nemocnice alebo súkromného laborátoria. Sú aj súkromné kliniky, kde môžeme ísť rodiť, tam ťa taký 4 dňový pobyt s epidurálkou (ak všetko hladko prebieha) vyjde na cca 3 tis euro. Odber pupočníkovej krvi 1800 euro, epidurál 400 euro. Ak chceš, aby pirišiel tvoje dieťa vyšetriť pediater, min 50 euro do vačku. Asi preto chodia rodiť na Slovensko. Možno aj ja pôjdem... Chcem sa ísť pozrieť do jednej nemocnice, čo sme počuli, že ako je zrenovovaná, že je to tam lepšie ako v klinike, aj vybavením aj personálom, lebo v nemocnici chodia lekári stále kontrolovať ako sa má mamička s dieťatkom. Tak uvidíme.
  Dvoch synátorov? To musí byť niekedy veľmi ťažké, však? Tretie neplánujete? Princeznú medzi chlapov :)

 • Kitty
  15.09.2009, 12:23

  Ahoj Zuzka,

  tak to ja zíram, ako teda je na tom Grécko, čo sa zdravotníctva týka :roll: :roll: :roll:

  Všetko fakt riadne drahé a úroveň o dosť nižšia, no nečudujem, že uvažuješ o tom, ísť k nám rodiť. U nás je to na vyššej úrovni, ako to , čo si písala a keď si priplatíš nejaký nadštandard ( u nás v Ža stačilo nadštandar izbu a hneď sa k tebe aj nadštandartne správali) budeš to mať určite lepšie, len tú cestu, pred pôrodom by si musela ísť skôr, lebo lietadlom neviem, myslím, že len do určitého štádia ťa pustia, ináč len s potvrdením, alebo radšej prísť sem skôr a všetky vyšetrenia mať už od našich doktorov, aby si to mala v kľude, aj tie monitory 4 týždne pred termínom absolvovať.

  A už si sa s nikde spojila, s nejakou mamičkou Slovenkou v Grécku? Držím palčeky, až sa ti podarí niekoho nájsť. a tehotenstvo je zatiaľ kľudné?

  Tak sa držkajte a pekný dník!

  Katarína

 • Zouzana
  05.10.2009, 15:49

  Ahoj Kitty!
  Chytili nás falošné kontrakcie a musela som mať kľud a pokoj, tak som sa dlhšie neozvala. Teraz sa už cítim dobre. I ked občas ráno ešte bruško stvrdne a bolí.
  Nuž veru nie je to tu bohviečo. Lenže to cestovanie... a navyše zúri tá chrípka, nechcem dieťatko vystavovať tomuto riziku. Najhoršie je, že manžel by s nami nemohol byť celý čas... Neviem ešte ako to urobíme. A potešilo ma, že som tu našla (náhodou na odporučenie, že ona je dobrá lekárka) jednu pani doktorku, ktorá sa narodila a študovala ešte v Českoslovenku. Aj sme sa dohovárali česko-slovensky, ale kvôli manželovi potom aj po grécky. Ale ten videl, aká som pri nej pokojná, že ako s ňou o všetkom kecám. Áno, mnohé nemôžem, neviem preložiť ako to cítim...  A jej to môžem tak ako to cítim aj povedať. Aj priznala, že naše školy sú predsa len úplne iná úroveň. Je ochotná mi byť aj pri pôrode. Takže v tom prípade, by som to tie 4 dni v tej pôrodnici pretrpela a už ked budem doma, budem vo svojom území a prišla by sem aj moja rodina mi pomôcť. Aj manželova rodina pomáha, ale vieš, mama je mama ak máš hociaký najlepší vzťah so svokrovskou rodinou.
  Aj ked sa za štátnu nemocnicu neplatí, pani dotorka na rovinu povedala, že zadarmo pri pôrode nebude, ale tak to sme aj čakali, a radšej jej teda zaplatíme, nech tam je. 
  Ako sa inak máte vy doma? Chlapci poslúchajú?
  prajem všetko dobré do Žiliny (aj táto pani doktorka tam bola, si predstav ;-)


 • vikaki
  11.11.2010, 12:22

  :D najde sa tu nejaka aktualne tehotna mamicka:idance: ?

+ -
Príspevkov: 11