Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Lučenčanky

Ahojte všetky mamičky z Lučenca a okolia ??? čo stále robíte , že nepíšete ??? :lol: :lol: :lol:

 • alexa
  06.05.2009, 08:31

  Lucka tak sa nasťahujem k Vám, lebo diéta by sa mi zišla:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  Som rada, že je Vám už lepšie.

  Táni to verím, že máš teraz toho vyše hlavy, a na úradoch chcú papierov a papierov..... budem rada, keď sa ozvešB-)

  papá majte sa pekne

 • Tatiana84
  06.05.2009, 17:48

  Luci, rýchlo nech ste fit. Keď  vám tá choroba trvá tak dlho, nerozmýšľali ste o tom, že by to mohla byť aj alergia??
  Naša Terezka bývala vždy chorá  viacej na jar ako v iné ročné obd.  Vlani takýto čas sme fungovali na Zyrtecu a sirupe na dýchanie. Nakoniec sme po niekoľkých vyšetreniach zistili, že je to alergia.Ale to asi nebude váš prípad. Dúfam.

 • luciaadamko
  07.05.2009, 07:55

  Ahojte kočky ,

  no ja som si tiež myslela či to nemôže byť alergia , hlavne preto , lebo manžel má alergiu na peľ , ale doktorka ma hneď schladila , že nemám myslieť na to najhoršie a , že aj tak sa dajú testovať deti len od troch rokov :s  tak neviem ...
  ale už sa nám to hádam dáva do poriadku , len to je to že my si to "prehadzujeme " medzi sebou :evil:   


  tak sa majte  krásne , a hlavne veeeeľa zdravia ;-)

 • Tatiana84
  08.05.2009, 15:12

  Luci, nechcem ťa strašiť, ale ak je manžel alergik, tak je až 90%-tná pravdepodobnosť, že aj malý bude alergický. Viem to podľa seba. Ja mám alergiu tiež na peľ a u malej sme po vyšetrní zistili, že aj ona je alergická ale na roztoče, prah a zvieraciu srsť, no mám podozrenie, že bude aj na peľ, lebo ako začalo všetko kvitnúť, tak má skoro stále upchatý noštek. A je pravda, že deti sa testujú na peľ od 3 rokov, ale existujú aj krvné testy, ktoré robili aj Terezke. A musím povedať, že odkedy vieme, že je alergik a všetko sme tomu prisposobili, nebýva už tak často chorá. Okrem nedávnej laringitídy bola naposledy chorá v lete a to bolo ešte pred tými vyšetreniami. Ale poviem ti, že vám prajem, aby malý nikdy nebol na nič alergický.

 • luciaadamko
  12.05.2009, 20:04

  Ahojte   

  no Táni to si ma nepotešila :D    , ale ja som si toho vedomá  , len neviem ako sa mám doprosiť dr. , aby nás poslala k alergologičke ????
  Aj ja by som bola najradšej keby nám niečo povedali a vyhýbali by sme sa tomu , ale takto neviem čomu sa mám vyhýbať a to je na prd ... :cry:

  a vy ako sa máte ??????

 • alexa
  13.05.2009, 09:01

  Ahojte,

  Lucka ja by som jej povedala len toľko, že si proste želám, aby nás poslala na alergo a trvala by som na tom. Určite je lepšie keď vieš čomu sa máš vyhýbať......

  Dúfam, že ste už zdravučký...... my sa máme fajn, aj keď zúbky sú v nedohľadne:lol: :lol:

  Táni chodíš na alergo do LC, alebo do RS?

 • Tatiana84
  13.05.2009, 19:51

  Do Lc k Lakoštíkovej a som s ňou veľmi spokojná. Boli sme v pondelok na konrolu a našťastie sme o.k. Boli sme vlakom, takže sme stihli akurát vyšetrenie a domov.
  Lucka ja som sa tiež sama pýtala na tieto vyšetrenia, lebo našej detskej to vobec neprišlo zvláštne, že malá má 7x do roka zapálené uši.
  Teraz je zasa Terezka trošku soplíkavá, ale nemám sa čomu diviť, kvitne nám tu agát. Keby chcelo popršať bolo by to lepšie.

 • tatiana84
  13.05.2009, 20:44

  Prispevok bol vymazany

 • luciaadamko
  14.05.2009, 13:45

  No veď hej , len tá naša dr je taká čudná , keď má náladu tak sa s ňou dá , ale keď nie tak smola :cry:    , a tráp sa ako vieš ....   !!!!
  Uvidím ako to bude , lebo teraz sme ok , len neviem dokedy ??  , ale nechcem to zakríknuť  .
  Len , aby sa nám ani náhodou neplietlo tak nám ide ďalší zub a podľa všetkého dosť bolestivo :cry:  .
  ale už sa teším keď sa zase vyčasí , budeme chodiť veľa von , Adamko sa nevie vynadívať v parku na kačky a na labute , chodíme sa hojdať a už sme sa aj šmýkali a veľmi sa mu páčilo . No a fontána tá je u nás číslo 1 :D  .

  A vy ako sa máte ????

  Alex  už beháte ???? 

  Tento môj malý šinter sa nedá v bežke dobehnúť :D :D :D    , ale napr. lozí len "po hlave " :D
  a teraz začína byť nejaký prieberčivý pri papaní :x  , bude mazna po ocovi !!! :x ale to dúfam , že len kvôli tomu , že mu idú zúbky ( aspoň sa tým utešujem )

  no jo  , idem variť halušky tak sa majte krásne :wink:

 • Tatiana84
  14.05.2009, 15:24

  Ahojte, Luci aj vy máte dnes halušky? Aj my. S čím máte vy? My so syrom, Terezka ich zbožňuje. A nečuduj sa, že Adamko je teraz v jedle prieberčivý, lebo okrem toho, že mu idú zúbky, si už vie vybrať, čo mu chutí viac a čo menej. To ti je s týmito inteligentnými deťmi zložité.

 • luciaadamko
  14.05.2009, 19:58

  :P :P :P :P :P   áno inteligentný , alebo prieberčivý  :P :P :P :P :P

  my sme mali halušky s bryndzou a slaninkou , ale zajtra idem robiť prírodné kuracie rezne s jablkovým šalátom ;-)  už sa neviem dočkať je to mňamka  :D

 • alexa
  15.05.2009, 11:33

  Ahojte,

  Luci, Ty ho dávaš do bežky??? Ja vôbec, ona ešte nestojí na nohách, ani nesedí... pretáča sa z chrbátika na bruško a  opačne..... a to je asi vsjo......posúva sa nohami keď ne položená na zemi, akože sa "odkope"..... ani zúbky ešte nemáme..... ona si to odgrgá naraz:lol: :lol: :lol: :lol:  pôjdu jej naraz štyri ako sestrinmu malému:lol: :lol: :lol: :lol:

  Táni, tak sa Vám už lepšie dýcha? U nás včera popršalo. Aj manžel chodí na alergo sem do LC k dr.Faludyovej.

  Mňam halušky, to je dobrota:-P :-P  My máme dnes fazuľovú polievku s klobáskou. Zajtra ideme na oslavu 50.-ky tak sa zajtra nevarí:green: :green:

  Lucka aj Bianka je prieberčivá, lebo jabĺčko mi zje len tzv. jonathánky:green: :green: :green:  Na to som prišla až dnes, lebo celý týždeň nu "trápim" jablkami od našich a dnes som jej dala inú odrodu, tak mi zjedla celé jablko:lol: :lol: :lol:  tak sa teším, lebo som sa bála, že mi ovocie nebude chcieť vôbec, len tie výživy:roll:  Aký je ten jablkový šalát??:-P :-P :-P

  Tak sa majte papá

   

 • Tatiana84
  15.05.2009, 16:55

  Ahojte,
  Už sa nám dýcha lepšie, ale máme akurát zasa laringitídu. No úžas, Terezka je zase zachrípnutá.
  Aj ja som chodila so sebou k Faludiovej, no nebola som tam 3 roky, takže sa k nej ani nechystám, lebo by mi asi pekne vynadala, ale našťastie ani problémy nemám tak aspoň to dobre. :lol: :lol:

  Lucka, aký je ten jablkový šalát???  Daj racept. Vyskúšame.

 • luciaadamko
  17.05.2009, 20:29

  Ahojte ,

  konečne kľud , pokoj a pohoda :D :D :D   náročný , ale pekný víkend za nami
  môžem sa v kľude vyspať  pri Let Dance :D :D :D  . V sobotu sme boli v parku chovať malé kačičky , a šmýkať sa .... a veľa veľa behať .

  Áno Alex my už beháme a veľa veľa rozprávame , dnes som zistila , že sa dá do reči s hoci kým :D :D :D  a vykládá , nikto nevie čo , ale tak dôležito ako keby išlo o život :P :P :P .

  Táni to mi je ľúto , že ste zase choré , ale dúfam , že to rýchlo prejde a budete v poho  :wink:

  Takže recept na jablkový šalát :  20 dg tvrdý syr , 20 dg obyč. saláma , 40 dg jablká , 3PL majonéza , 1 biely jogurt , štipka soli

  Všetko na kocky , zmiešať a spapať :D :D :D
  Ľahké , rýchle , osviežujúce - odporúčam .

  tak prajem príjemný štart do nového týždňa - aj sebe , lebo som grogy :D :D :D  - neviem čo budem robiť keď sa budeme učiť bicyklovať :-o

 • Tatiana84
  18.05.2009, 17:59

  Ďakujem za recept. vyskúšam. Inak Terezke je už lepšie. Nech už prejde táto jar, lebo ma asi švihne.

+ -
Príspevkov: 109