Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Viac otázok

Ahojte mamičky.  Mám  viac otázok,,čo sa týka prijatia do škôlky. Bývame pol roka v Ba v Petržalke..Sára mala teraz v septembri dva roky a keď dovrši tri roky,chcela by som ju dať do škôly,,,ale nemáme tu trvalý pobyt...môže to byť problém?  A kedy by som ju mala dať zapísať,,?  A vôbec netuším ktoré školky sú tu dobré,,,pradte mi prosím ....

 • guga79
  23.09.2009, 13:37

  Ahoj,

  priznám sa, že nebývam v Petržálke, ale mám tam švagrinku, mohla by som sa popýtať, ak by Ti to pomohlo. V ktorej časti Petržalky bývaš???

  Zápis do škôlky na další šk.rok býva približne na jar, ak sa nemýlim, tak marec-apríl. Dovtedy si treba tú školku vybrať a sledovať jej oznamy.

 • guga79
  23.09.2009, 13:39

  :green: aaaa ešte som zabudla, áno, určite by bolo vhodnejšie mať trvalý pobyt do zápisu do školky, inak by ju nemuseli prijať. Pretože velmi vela detí je teraz ........ :-D

 • denessy30
  23.09.2009, 19:53

  Ďakujem..my bývame pri Bille...Mánesovo námestie....ale už teraz mi hovoria,,že je tu problém dostať dieťa do škôlky..

 • sandras
  23.09.2009, 20:01

  denessy, mali by ste tam mať aspon prechodný pobyt

  školky su preplnené, takže každá má istý postup pri príjamní detí, na základe akého klúča deti "uprednostnujú"

  Každopádne zo zákona musia prijať všetkých prihlásených predškolákov a  potom uprednostnia detičky pracujúcich mamičiek a aj tie, čo maju v oblasti trvalý pobyt.

  Prihlášky sa dávaju spravidla už vo februári, do 15.2. a vyrozumenie príde do mája.  No sú školky, čo zbierajú prihlášky aj skor, dokonca aj predbežne na další škol. rok!

  O kvalite školok v BA neviem, skús sa spýtať mamičiek v okolí, na ihrisku, v materskom centre a tak... No hladaj hlavne školku s milými tetami učitelkami  ;-) 

 • kukas
  23.09.2009, 22:31

  Zo zakona musia skolky prijimat prihlasky na nasledujuci skolsky rok do konca marca. Vacsinou je prospesne sa prihlasit cim skor, i ked niektore skolky beru prihlasky az od zaciatku marca. Potom maju skolky zo zakona povinnost odpovedat ti do konca a prila. Niektore skolky to robia len vyveskou na skolke. Trvaly pobyt v blizkosti skolky je plusom. Inak aj dieta ma byt prihlasene na policii k pobytu. Co sa tyka vyberu skolky, skus mamicky na ihrisku, pripadne is v Google vyhladaj diskusie na internete "skolka v Petrzalke", urcite ich je tam dost. Mozes dieta prihlasit. A je pravda, ze teraz je taky baby boom, ze je dost tazke dostat miesto v skolke a to nie len v statnej.

 • guga79
  24.09.2009, 21:19

  ahojte mamičky,

  priznám sa, že som zvedavá, ako sa táto situácia vyvinie v budúcnosti......lebo bude vela detííííí aj nadalej....:-P

+ -
Príspevkov: 6