Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Prispôsobenie sa v jasliach - Matias 11 mesiacov

Ahojte maminy,

neviete mi poradiť, už som zúfalá:*-(  . Keďže od apríla nastupujem do práce, zapísala som drobca (11 mesiacov) do jasiel. Je však na mňa strašne naviazaný, druhých ľudí sa trochu bojí. Zatiaľ sa v jasliach len "adaptujeme" - ale malý je tam nešťastný, stále za mnou plače. Neviete mi poradiť, ako mu to uľahčiť???

Ďakujem

 • cibina
  05.03.2009, 19:23

  Ja som išla do práce od roka malého, ale len na 5 hodín, teraz ťahám 4 mesiac. Do jasiel by som ho nedala, tiež je na mňa naviazaný a ja na neho. My sme si našli pestúnku, 53 ročnú pani, ktorá má už skusenosti s opatrovaním, chodí k malemu k nám,a myslím si, že je to lepšie. Je v domácom prostredí, dieťa si lahšie zvyká, mama akoby len "odbehne" a zase sa vráti domov. Z tých 5-tich hodín prespí 2-3 hodiny, tak vlastne je len dve hodinky bez mojej prítomností. Máš problém nájsť opatrovateľku?  

 • InkaZA
  05.03.2009, 19:33

  Ahoj. Moj maly bol na mna naviazany, ale do jasli siel i tak. Ked chodil len na dve tri hodinky, tak plakal skoro cely cas. Potom siel po dvoch tyzdnoch na cely den. Rano si poplakal a potom nechcel ist domov. A o dalsi tyzden sa uz rano tesil, kedy pojde za tetami. Nam adaptacny program robil problemy. Ja by som ho davala od zaciatku na cely den, a dohodnut sa s ucitelkami, ze mi zavolaju, keby moc plakal.

 • Renka07
  09.06.2009, 21:22

  Ja davam tiez malu do jasli ale az v oktobri. Teraz ma 11 mesiacov a tiez sme na seba naviazane. dufam ze to bude ok. Staci tyzden pred nastupom chodit na ''zacvik'' ci skor?

+ -
Príspevkov: 3