ZIMNÉ MENU budúcej mamy

ZIMNÉ MENU budúcej mamy
6.1.2019 v kategórii Tehotenstvo, autor Jana Guráňová, foto: istockphoto.com

Na aké živiny by tehuľka nemala v zime zabúdať?

Počas tehotenstva sa prirodzene mení jedálniček každej ženy. Tieto zmeny by mali prebiehať postupne a vždy s ohľadom na zdravie. Dôležitý vplyv má však aj ročné obdobie. V lete je všade hojnosť čerstvých potravín, v zime však musíme byť trochu vynaliezaví.

Počas tehotenstva neexperimentujte s diétami 

Možno tiež patríte medzi tie, ktoré si na nový rok dávajú množstvo predsavzatí, no odhodlanie ich plniť zrazu mizne, zvyčajne už na druhý deň. Ale teraz to už nie je len o vás. Práve ten malý uzlíček, ktorému ste poskytli útulný domov, bude vašou motiváciu.  Skúste si teda tento rok dať predsavzatie, pri ktorom aj zotrváte, a to, že sa budete dôslednejšie starať najmä o seba a svoje zdravie.  

V tehotenstve nie je žiaduca strava chudobná na tuky a sacharidy. Určite sa vyhnite akýmkoľvek módnym diétam.

Tehotná žena by mala prijímať tieto živiny:

  • 50 – 60% energie zo sacharidov (najmä celozrnného pečiva, vločiek, zemiakov, ryže, ovocia a zeleniny)
  • 25 – 35% energie z tukov (mastné ryby, orechy a semená, rastlinné oleje, maslo)
  • 20% energie z bielkovín (chudé biele a červené mäso, vajcia, strukoviny, mliečne výrobky)

V strave dbajte na sezónnosť a uprednostnite domáce druhy potravín. Obchody síce lákajú rôznym exotickým tovarom, ale pamätajte, ste tehotná a to nie je práve obdobie vhodné na experimenty v strave. Ostaňte radšej pri domácej klasike.

Pre zimnú sezónu je typická najmä koreňová zelenina, cvikla, kyslá kapusta, zemiaky, strukoviny. Všetko sú to úžasné plodiny, ktoré si môžete pripraviť na množstvo variácií.

Do stravy v zime zaraďte jedlá, ktoré prehrejú aj zvnútra 

Nie je nič príjemnejšie, ako si v chladnom počasí dopriať teplý pohár čaju či polievku. Dobrým začiatkom dňa sú teplé raňajky v podobe ovsenej kaše alebo lievancov či praženice. Vyhýbajte sa studeným variáciám (jogurty, ovocné šaláty). Na večere zas môžete zaradiť husté zeleninové polievky z koreňovej zeleniny. V čase nutnosti príde vhod aj mrazená zelenina, ktorú odporúčam mať stále po ruke. 

Svoj imunitný systém udržiavajte v čo najlepšej kondícii. V tehotenstve je problém s užívaním liekov, preto je dobré predchádzať rizikám nachladnutia.

Pri prevencii ochorení počas tehotenstva sa zamerajte najmä na tieto body: 

  • dostatok vitamínu C – je prirodzene prítomný v čerstvom ovocí a zelenine. V zime ich kvalita nie je až taká vysoká, preto by ste do stravy mala zaradiť aj doplnky vitamínu C v kombinácii so zinkom, ktoré sa navzájom podporujú vo vstrebávaní. Prípadne sa o tejto kombinácii poraďte so svojim lekárom. Z prirodzených zdrojov sú skvelými pomocníkmi kyslá kapusta alebo pickles (prirodzene skvasená zelenina rôzneho typu).
  • otužovanie – tým nemám na mysli, že by ste mali hneď teraz skočiť do zamrznutého jazierka a hrať sa na ľadového medveďa. Otužovanie patrí medzi efektívne metódy prirodzeného posilňovania imunitného systému. Naplánujte si krátke prechádzky v čase obeda, kedy je relatívne najteplejšie. Na začiatok stačí 15 minút a postupne pridávajte. Ideálne by ste mali na čerstvom vzduchu stráviť aspoň 45-60 minút denne.
  • pohyb – úzko súvisí práve so spomínaným otužovaním. Pravidelný pohyb zároveň zabezpečí, aby sa telo zbavovalo odpadu a látok, ktoré nepotrebuje. Pokiaľ sa nedostanete na vzduch každý deň, tak zaraďte do svojho režimu aspoň ľahké cvičenie určené pre tehuľky. Inšpiráciu určite nájdete na internete. Po vianočnom ničnerobení to bude pre telo príjemná zmena.

Ani v zime nezabúdajte na pitný režim

 Pravidlo „jem za dvoch“ už dávno neplatí. Na čo ale nesmiete zabudnúť je, že za dvoch musíte piť.  Ale nie hocičo. Denne by ste mali vypiť aspoň 2 litre tekutín. Polovica by mala byť v podobe čistej vody a druhá môže byť v podobe čajov. V zime prirodzene klesá potreba pitia, aby sa telo zbytočne neochladzovalo. 

Preto mu môžete pomôcť tým, že vodu pred vypitím trochu ohrejete. Pri výbere čajov  buďte obozretné. Niektoré bylinky môžu mať nepriaznivý účinok na priebeh tehotenstva a ich konzumácia sa neodporúča. Vyberajte si výhradne čaje určené pre tehotné ženy.  

Na akú potravinu nedám v zime dopustiť?

Pohánka – zabudnutý poklad našich predkov

Určite ste už vo svojom okolí zaregistrovala mnoho informácií o úžasných superpotravinách. Zjavia sa akoby zázrakom niekde z pralesa a o popularitu medzi konzumentmi sa každý deň snaží iný typ potraviny. Týmto spôsobom však zabúdame na svoje korene a na to, že aj v našich končinách rastie množstvo „ super potravín“. Vyrastali na nich naše mamy, babky, prababky. Prečo by pre nás mali byť horšie?

Pohánka je superpotravina aj pre tehotné

Medzi takéto zabudnuté druhy patrí aj pohánka. Je to prirodzene bezlepková plodina a predstavuje bohatý zdroj rutínu, minerálov a vitamínov B, C a E. Posilňuje obranyschopnosť organizmu, podporuje činnosť srdca, pôsobí preventívne proti vzniku rôznych zápalov a spomaľuje starnutie organizmu. 

Rutín sa radí medzi rastlinné flavonoidy. Ovplyvňuje priepustnosť krvných kapilár, vďaka čomu sú cievy pevnejšie a pružnejšie. Priaznivý účinok rutínu ocenia najmä tehuľky, ktoré trápia nepríjemnosti ako hemoroidy, kŕčové žily, opuchy nôh, krvácajúce ďasná, či popraskané cievky. 

V kuchyni ju môžete využiť rôznymi spôsobmi. Na raňajky namiesto klasických vločiek, ako závarku do polievok či ako prílohu namiesto ryže. Na trhu sú k dispozícii aj rôzne úpravy v podobe múky a vločiek. Veľkou výhodou je,  že ju netreba ani variť. Stačí ju namočiť cez noc a ráno scediť. Chuť pohánky je špecifická, mierne oriešková, preto sa hodí do slaných aj sladkých pokrmov.  Som si istá, že vo vašej kuchyni zaujme svoje stále miesto.

Fotogaléria