Je vhodná DIÉTA počas tehotenstva?

cvičenie a diéta v tehotenstve
18.1.2018 v kategórii Tehotenstvo, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Súčasný trend dokonalého tela mnohé ženy skôr straší a núti ich vyvíjať enormné úsilie na to, aby sa priblížili dokonalým (resp. dokonale vyretušovaným) modelkám.

Pokiaľ to ostáva v rovine zdravého životného štýlu – žena sa neprejedá a športuje, je to v poriadku. Ale pokiaľ v snahe o zdokonalenie postavy prepadne rôznym diétam, nemusí to vždy dopadnúť najlepšie...

Tehotenstvo je obdobie, kedy sa niektoré budúce mamičky uchýlia k určitým extrémom.

Niektoré si „dožičia“, iné zasa takmer hystericky počítajú jouly, kalórie, body, pričom postupne uberajú, uberajú, uberajú. Je však potrebné uvedomiť si, že držanie diéty môže viesť k jednostrannej strave, takže organizmu môžu chýbať niektoré potrebné látky.

A ak chýba niečo tehuľke, o to viac „hladuje“ plod, ktorému sa nedostávajú potrebné živiny, čo môže viesť k poruchám v jeho vývoji.

Treba zvoliť rozumný prístup bez zachádzania do extrémov: stravovať sa primerane, neprejedať sa, dbať na pestrosť, aby strava obsahovala všetko potrebné.

A ak diéta, tak iba taká, ktorú naordinuje lekár – to sa však spravidla stáva iba v súvislosti s nejakým ochorením, ktorým tehuľka trpí (vysoký tlak, cukrovka a pod.).

TAKTO sa pripravte na dojčenie!
Prečítajte si tiež:

TAKTO sa pripravte na dojčenie!