Mám pred pôrodom a som sťastná, že manžel bude pri mne

Veronika | 1. May 2020
budem rodiť počas korony
foto: istockphotos, archív rodiny

Priznám sa, že mám strach, čo ak sa niečo na mňa nalepí?

Momentálne budem končiť 37tt a čakajú ma prvé pásy v nemocnici, keďže začínam mať problémy s tlakom. Liečim sa na vysoký krvný tlak už dlho, ale akoby zázrakom počas tehotenstva som ho mala -  až na tieto posledné týždne  - v normálnej hodnote...nuž, ideme do finále tak telo si robí svoje.

Keď sa začalo to koronašialenstvo, tak som ako ostatné tehule mala obavy, čo bude s poradňami, keďže tie by sa mali absolvovať a čakáreň je vždy plná. Musím však povedať, že ma veľmi upokojovali informácie od lekára a čo sa týka opatrení kvôli korone, každá sme objednaná na konkrétny čas, takže je minimum kontaktu s ostatnými mamičkami.

Ľudia už zvoľnili aj v nosení rúšok, ja sa toho obávam

Môžem povedať, že tehotenstvo sa snažím užívať si aj naďalej, ale priznám sa, že mám strach. 
Čo ak sa niečo na mňa nalepí, aj keď sa snažíme s manželom byť čo najmenej v kontakte s ľuďmi?
Ja chodím vyslovene iba na vyšetrenia a do prírody. A paradoxne, tam sa už ľuďom, žiaľ, vyhnúť nedá. 

Našťastie sa nájdu aj uvedomelí ľudia čo rúško nosia, ale bohužiaľ, ako posledné dni pribúda veľmi málo nakazených ľudí, tak tie rúška ubúdajú.

Možno aj preto mi ten tlak začal vymýšľať, lebo psychika je naozaj mocný čarodej. Navonok je človek v pokoji a vnútro mu vrie. Každý síce hovorí, zostaň pokojná, ale obavy sú tam stále, ešte to nie je za nami. 

Každopádne, nikdy by mi nenapadlo, že keď sa nám konečne skoro po dvoch rokoch zadarí a zázrakom otehotniem, budem musieť čeliť takejto pandémii. No život nie je ideálny. 

Čo sa týka vecičiek pre malú, podarilo sa mi skoro všetko vybaviť a zakúpiť týždeň pred vypuknutím všetkých opatrení. Už nám treba len zmontovať skrine a postieľku, požehliť vecičky a je to. Tašky do pôrodnice mám nachystané už nejaký ten piatok, keďže som  puntičkár v zamení panny a musím mať všetko dopredu.

Otec už môže byť pri pôrode a mne spadol kameň zo srdca 

Veľmi ma mrzí, že skrz koronu sme nemohli s manželom absolvovať predpôrodné kurzy, áno viem, že na internete je toho veľa, ale skúsiť si to naživo je stále lepšie.

Už len to, že manžel môže ísť so mnou na sálu je veľmi veľká pomoc ( budem rodiť v Martine), toto ale tiež je umožnené len niekoľko týždňov. Som za to veľmi vďačná, neznášam nemocnice, je to môj prvý pôrod a všetko okolo toho...je lepšie mať pri sebe niekoho, o koho sa môžete oprieť. Pri pôrode zvlášť.

Jediné obavy, čo pociťujem sú z toho, ako to všetko bude, keď to na mňa príde.
Som riziková pacientka kvôli tlaku,  takže 50 na 50, či pôjdem rodiť prirodzene alebo cisárskym. Túžim po prirodzenom pôrode, je to možno naše jediné tehotenstvo, tak nech si užijeme všetko, čo k tomu patrí. Ale o tom rozhodnú doktori, nebudem ohrozovať predsa seba aj našu malú.

skutočný príbeh pôrod v čase korony

Maličká je akčná, stále kope, keďže som nebola nikdy chudá, tak asi tie kopance až tak nemám intenzívne ako chudšie mamičku, ale každému kopancu sa teším. Verím, že všetko bude v poriadku a zostanú mi len príjemné spomienky. 

Držte palce, už to mám "za pár..."

Veronika

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: