Ľudia, nebláznite. Kaderníctva neotvoria!

Mary K. | 29. Mar 2020
koronakríza

Je neuveriteľné, čo nás v týchto dňoch trápi.

Stačí prečítať pár diskusných príspevkov a máte pocit, že nenafarbené vlasy sú tým najväčším problémom, ktorý nás trápi. Že prečo záhradkárske potreby môžu a kaderníctvo nie...

Žijeme v časoch, ktoré nie sú ľahké pre nikoho, lebo nikto z nás  s niečim takým nerátal. Koronakríza zasiahla nás všetkých a musíme sa s ňou nejako popasovať. Aj štát sa pasuje a robí, čo vie a môže. Včera trochu popustil "opraty" obchodu a nastala online panika

Nie, nenakazíme sa všetci rad radom len preto, lebo pán kľúčiar pomôže zúfalej rodine dostať sa do bytu. Nebudeme ohrození, ak si pôjde rodina kúpiť sadenice na záhradu, lebo byť svojpomocný sa dnes viac ako inokedy ukazuje ako dobré riešenie. 

Ak nepotrebuješ, nejdeš! 

Ak potrebuješ, nájdeš. 

A napokon - je to skúška disciplinovanosti. Ak ju nezvládneme, opäť sa všetko uzavrie. 

Na druhej strane, opatrenia zrejme neboli správne pochopené, keďže sa online živo diskutuje o kaderníctvach a kozmetike, že či znovuotvorenie platí aj pre nich. Že tiež sú predsa potrebné. Haló.

Disciplína, zdôrazňujú všetci, ktorých pandémia zasiahla

Disciplína v tom,  že neohrozuješ iných a seba. Že rešpektuješ všetky opatrenia, ktoré existujú práve preto, aby si sa vedel chrániť. 

Že naozaj si to rúško daj, keď ideš po dedine a prehodíš pár slov so susedmi cez plot.  
Že do obchodu nebeháš každý deň po čerstvé rožky a basu piva. 
Že si mydlíš ruky a neohrozuješ starých rodičov (koľkí sa odviezli z hlavného mesta "na prázdniny" k starkým na dedinu?).

Každý z nás by v tejto chvíli vedel ukázať prstom na niekoho, kto sa aj v tejto situácii správa  nezodpovedne.

Ale radšej sa sústreďme na to, čo môžeme správne urobiť my.
  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: