Na vlastnej koži: Ako som si hľadala partnera cez internet

Baša | 8. Jun 2020
Ako som si hľadala partnera cez internet

Vraj veľa takých vzťahov vyšlo.

Som 11 rokov rozvedená, mám 10 ročnú dcéru. Nápad prišiel od kamarátov, tak nech skúsim v nejakej "solídnej" zoznamke.

Už tri roky som bez partnera, mám tesne po štyridsiatke

Keďže v mojom okolí aj ja sama poznám poznám pár, ktorý začal svoj vzťah dopisovaním na internete, dala som sa nahovoriť. Vybrala som si tú najsolídnejšiu, ani som neskúšala rôzne četovacie miestnosti, len som tam mrkla okom a rýchlo odišla. Fejkové fotografie a podivné nicky ma odradili hneď na začiatku. 

Takže som sa zaregistrovala a vyplnila test, na základe ktorého mi boli odporúčaní partneri.
Výber poteciálnych partnerov bol pomerne veľký a muži na fotografiách vyzerali skutočne. Moje nadšenie opadlo rýchlo.

Jeden z fajn chlapíkov, s ktorým som si vymenila pár správ mi oznámil, že má záujem len o intímne (slušne povedané) stretnutia, lebo na vzťah sa necíti. Že v našom veku (mal po 45) sa nový vzťah neoplatí zakladať, že si už len treba užiť. Predpokladám, že mal doma vzťah a so mnou si chcel užiť. A nebudem sa asi mýliť, ak tam takých srandistov bolo viac. Vlastne mám pocit, že nielen online, ale neustále ako nezadaná rozvedená žena narážam na takéto ponuky.

Niekedy sa mi z toho chce plakať a aj si často poplačem. Ani neviem, či kvôli sebe - že len na takýto vzťah som "oslovená", alebo kvôli ženám, ktoré majú doma.    

Ďalší  zo serióznej zoznamky mi naznačil, že som síce krásna, ale trochu "oplácaná" a mala by som schudnúť. No áno, partneri ako vyšití do môjho života. Seriózne fotky, seriózne reči v popise, zhoda preferencií na základe testu a toto dostanete?
Internetovú zoznamku som opustila nadobro.

hľadanie partnera cez internet

Hľadať si partnera po 40 je ako zo zlého filmu

Buď budete dobrovoľne milenkou znudeného ženatého chlapa, alebo natrafíte na vyciciavačov peňazí. Otázky typu - si zabezpečená, máš prácu, ako bývaš  - si pokojne môžete vysvetliť ako "nemysli si, že ti zaplatím večeru" alebo "mohol by som sa nasťahovať, kým mi prerábajú byt?" To sa mi tiež stalo. 

Čoraz častejšie mám z toho depresiu a cítim sa osamelo. Možno mi dáte za pravdu, ak ste v podobnej situácií. Počúvam aj vety typu - "veď ako ti je dobre, máš pokoj, si zabezpečená, vieš, čo doma musíme s chlapmi riešiť?" Ale na osamelosti nie je nič pozitívne. Mám pred sebou ešte kus života a nechcem ho stráviť sama. Hľadanie partnera som však na čas odložila.
Hľadanie cez internetovú zoznamku, úplne.    
  
Baša. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: