V podkolienkach po Sade Janka Kráľa s Behom pre zdravé nohy!

Redakcia | 21. Jun 2011

3. júla 2011 máte jedinečnú príležitosť spraviť niečo pre to, aby vás nohy bez problémov nosili po celý život. V Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke sa o 11.00 hod. uskutoční historicky prvý beh v podkolienkach - Beh pre zdravé nohy.

Voda, dovolenka a príjemné ničnerobenie. To je predstava väčšiny z nás o nastávajúcich letných dňoch. S vysokými teplotami leta však býva často spojené i neželané opúchanie nôh a zhoršovanie problémov so žilovým systémom. Nohám neprospieva ani celodenné státie či sedenie, naopak pre ich zdravie je nevyhnutný pravidelný pohyb.

3. júla 2011 máte jedinečnú príležitosť spraviť niečo pre to, aby vás nohy bez problémov nosili po celý život. V Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke sa o 11.00 hod. uskutoční historicky prvý beh v podkolienkach - Beh pre zdravé nohy. Jedinou podmienkou účasti je odbehnutie trate v podkolienkach, pričom majiteľa tých najkrajších čaká hodnotná odmena.

Hlavnou myšlienkou Behu pre zdravé nohy je upozorniť na nutnosť zmeny životného štýlu ako prevenciu pred rozvinutím chronického žilového ochorenia. To trápi takmer polovicu slovenskej populácie. Pocit ťažkých nôh, svrbenie, pálenie, opuchy sú príznaky, ktoré hovoria o tom, že žily nepracujú tak ako by mali. Horúce letné dni ich často ešte zhoršujú a nezriedka sa objavujú aj pri dlhých cestách autom, autobusom či  lietadlom za zaslúženým oddychom.

Beh pre zdravé nohy je príležitosťou pre všetkých tých, ktorým ich nohy nie sú ľahostajné. Pohyb je totiž to, čo žily potrebujú, a práve beh je fyzickou aktivitou, ktorá patrí medzi najvhodnejšie pre udržanie ich zdravia. Podmienkou účasti na súťaži je beh v podkolienkach, ktoré v prípade, že plnia kompresívnu funkciu, účinne nahrádzajú to, čo samotná žilová stena stráca: pružnosť, pevnosť a schopnosť odolávať zvýšenému tlaku. Okrem najlepších bežcov získa na akcii cenu aj bežec s najkrajšími podkolienkami!

Čo ešte na účastníkov v rámci Behu pre zdravé nohy čaká? Každý zaregistrovaný účastník dostane štartovací balíček, ktorého súčasťou budú okrem trička a štartovacieho čísla aj kompresívne podkolienky. Zatiaľ čo dospelí budú bežať po trojkilometrovej trati v Sade Janka Kráľa, deti sa budú môcť zabaviť v detskom kútiku.

Chýbať nebude ani rozcvička zameraná na žilovú gymnastiku a informačný stánok o chronickom žilovom ochorení, kde odborní lekári vyšetria záujemcom nohy palpačne aj sonograficky. V informačnom stánku o kompresívnej terapii sa dozvedia, že kompresívne podkolienky neplnia len zdravotný účel, ale môžu byť aj estetické. Celou akciou bude sprevádzať moderátor Roman Juraško.

Viac sa o samotnom behu dozviete na stránke www.bratislavamarathon.com, kde prebieha aj registrácia účastníkov. 


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: