T- Com pripravuje ľadový Magio karneval

17.3.2008 v kategórii Mama, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Fašiangové obdobie v Bratislave v nedeľu 27. januára spestrí ľadový karneval.

Fašiangové obdobie v Bratislave  v nedeľu 27. januára spestrí ľadový karneval. Magio klzisko, ktoré na Tyršovom nábreží prevádzkuje spoločnosť T-Com, pozýva malých i veľkých korčuliarov, aby sa predviedli vo svojich kostýmoch a maskách. Pripravených je množstvo zaujímavých cien a atrakcií.

Magio karneval sa začne o 16-tej hodine. Registrácia účastníkov bude prebiehať od 12.00 hodiny a potrvá až do 17.00, takže svoje karnevalové výtvory majú šancu predviesť aj prípadní oneskorenci. Masky bude hodnotiť štvorčlenná porota, a to krstní rodičia Magio klziska Juraj Mokrý a Diana Mórová, ďalej Reudiger Schulz, senior výkonný viceprezident pre obchodné a prevádzkové záležitosti spoločnosti T-Com a Dominka Mirgová, finalistka Superstar. Hodnotiť sa budú masky v štyroch kategóriách: najlepšia maska, najoriginálnejšie vlastnoručne vyrobená maska, najstrašidelnejšia maska a najsmiešnejšia maska.

Okrem požičovne korčulí a Magio Ice baru na návštevníkov karnevalu čaká viacero zaujímavých atrakcií. K dispozícií bude divadelný maskér, maľovanie na tvár, možnosť samolíčenia, modelovanie balónov, či zabávač na ľade.

Zaregistrovaní účastníci dostanú bezplatné občerstvenie.

Magio karneval bude moderovať Juraj Mokrý alias Elvis Presley, oficiálnu časť ukončí vystúpenie Dominky Mirgovej a potom príde na rad diskotéka.

Nápad zorganizovať na  Magio klzisku fašiangový karneval nie je náhodný.  Pôvod karnevalov vo svete siaha ešte do obdobia na sklonku Rímskej ríše. Kresťanstvo využilo pohanskú tradíciu predzvesti jari a počas zimných mesiacov pred pôstom a Veľkou nocou sa uskutočňovali rôzne podujatia zábavného charakteru. Karnevaly boli typické pre románsku oblasť južnej, stredomorskej Európy. Pre germánsku a západoslovanskú oblasť boli typické fašiangové alebo inak nazývané masopustové slávnosti.