Sociálna izolácia? Zaobstarajte si psa

Redakcia | 19. január 2021
Kúpte si psa

Živý tvor, ktorého môžete "naživo" pohladkať a ísť von aj v "lock" časoch.

Viete o tom, že majitelia psov majú o 23 % nižšiu pravdepodobnosť úmrtia na srdcové ochorenia? Samozrejme, ak si kúpite psa a budete sa naň pozerať zo sedačky, tlačiac do seba rezeň s hranolčekmi, riziko srdcových ochorení sa vám rozhodne nezníži.

Psík je kamarát

Psíkovia pomáhajú eliminovať pocit sociálnej izolácie a depresie, ktoré sú spájané s rizikom predčasného úmrtia. Majitelia psov reagujú lepšie na stres, viac sa hýbu a majú nižšie hladiny cholesterolu. Pes núti svojho majiteľa chodiť na prechádzky, pomáha mu socializovať sa a celkovo ho motivuje k životu.

Skúste sa zamerať na psie útulky a pomôžete si navzájom. Je veľa zvieracích duší, ktoré si hľadajú svojho pána. Oddanosť takéhoto psíka, a to vám potvrdia viacerí, ktorí si psíka z útulku zobrali, je až dojímavá. 
Je to dobré riešenie aj pre starých rodičov, ktorí sú ešte aktívni a psík im prinesie do života nielen viac pohybu, ale aj pocit užitočnosti a dobrú spoločnosť. 

Čo však štúdie nezistili, je, koľko ďalších faktorov ovplyvňuje zdravie majiteľov psov, alebo či sú majitelia týchto štvornohých miláčikov skutočne zdravší iba vďaka nim, alebo si psíkov všeobecne kupujú aktívne a zdravšie žijúci ľudia.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: