Rozprávkový maratón v Poluse

Redakcia | 20. október 2010

Zažiť deň plný rozprávok, zábavy a veselých atrakcií je snom asi každého dieťaťa. Prijmite pozvanie na splnenie jedného takéhoto sna :)

Zažiť deň plný rozprávok, zábavy a veselých atrakcií je snom asi každého dieťaťa. A práve ten sa onedlho stane skutočnosťou!

Polus City Center (PCC) v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto pripravil jedinečné podujatie, ktoré poteší ako deti, tak aj všetkých nadšencov rozprávkových príbehov. Celodňová akcia Rozprávkový maratón sa uskutoční 27.10.2010 od 9.00 h do 21.00 h v  Hlavnej rotunde, kníhkupectve Panta Rhei a ďalších priestoroch Polusu. S rozprávkovými postavičkami či inými atrakciami sa deti budú môcť stretnúť na rôznych miestach nákupného centra a naživo uvidia i známe televízne tváre ako Tomáša Bezdedu, Petru Polnišovú, Patríciu Jariabkovú, Evitu, Janka Krónera, Karin Majtánovú, Mariána Čekovského, Anetu Paríškovú, Ivetu Malachovskú, Zuzku Fialovú, Petru Nagyovú - Džerengovú a ďalších.

Program podujatia, ktorého hlavným cieľom je pripraviť deťom zábavný, ale tiež poučný deň, bude skutočne pestrý. "V dnešnom pretechnizovanom svete, kedy deti trávia viac času za počítačom a internetom, je dôležité neustále im pripomínať význam čítania kníh. Chceme im tak pomôcť znovuobjaviť bohatstvo rozprávkových príbehov, kde sa neraz skrývajú aj odpovede na reálne otázky každodenného života. Nevraviac o morálnych a etických hodnotách, ktoré v nich môžu nachádzať,“ hovorí Dana Hanzelová, riaditeľka marketingu PCC.

V priestoroch Hlavnej rotundy návštevníci uvidia predstavenia profesionálnych divadelných súborov, ktoré budú striedať detské vystúpenia zo základných a materských škôl Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Svoje umenie predvedú divadelné zoskupenia Creative Shows, Divadlo Bratislavský Gašparko, Divadlo Ludus, či Bratislavské bábkové divadlo. Na priaznivcov knižnej podoby rozprávok zasa čaká čítanie v kníhkupectve Panta Rhei, kde sa deťom budú venovať známi spisovatelia, medzi inými Tomáš Janovic, Martin Vanek či Roman Brat. Naopak, fanúšikov filmových rozprávok určite potešia predstavenia v Palace Cinemas za špeciálnu cenu.

Hosťami podujatia budú okrem žiakov zo ZŠ a MŠ mestskej časti Nové Mesto aj deti z detských domovov a domovov sociálnych služieb. Akcia je totiž venovaná aj deťom, ktoré nemajú ľahký životný údel a musia bojovať s mnohými zdravotnými problémami. Na podujatí sa zúčastnia nielen ako diváci, ale v rámci tvorivých dielní budú spolu so známymi hercami a osobnosťami pripravovať rozprávkové dobroty. Tie sa budú predávať za 1 Euro a výťažok bude venovaný na charitatívne účely OZ Inklúzia.

Rozprávkový maratón okrem toho spestria ďalšie sprievodné akcie. Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu Slovenského komiksového archívu, využiť kútik na písanie rozprávok, zapojiť sa rôznych súťaží či spoločenských hier. Nevraviac o tom, že po chodbách obchodného centra  môžu stretnúť svoje obľúbené rozprávkové postavičky.
Tento deň však nebude len o zábave a rozprávkovej fantázii. Bude aj o veľkej súťaži Moja rozprávka, ktorá odštartovala v týchto dňoch a je rozdelená do 3. kategórií.

1. Súťaž v kreslení rozprávok  na tému: „Moja rozprávka“
- Pre deti materských škôl
2. Autorská súťaž v písaní básničiek na tému: „Moja rozprávka“
- Pre žiakov ZŠ – ročník 1.-4.
3. Autorská súťaž v písaní rozprávok/ esejí  na tému: „Moja rozprávka“
- Pre žiakov ZŠ – ročník 5.-8.

Práce musia deti zaslať najneskôr do 20.10.2010 s označením „Súťaž: Moja rozprávka“ na adresu: Polus City Center, Vajnorská 100, 831 04 Bratislava alebo odovzdať na Infopulte Polus City Center na prízemí. Na každej práci musí byť zo zadnej strany uvedené: meno + priezvisko žiaka, vek a názov školy.

Všetky súťažné práce budú následne umiestnené na Facebooku v profile Polus City Center a budú hodnotené verejnosťou. Hlasovať môžete do 25.10.2010 do 18.00 h.

3 súťažné práce s najväčším počtom hlasov v každej kategórii budú ocenené atraktívnymi cenami a ich autori budú pozvaní na predčítanie svojich rozprávok do Polusu počas Rozprávkového maratónu.

Všetky doručené práce budú zároveň vystavené v priestoroch Polus City Center. "Sme radi, že môžeme podporiť mladé talenty a zároveň odprezentovať ich tvorbu na verejnosti. Zasadenie ich autorských diel priamo do reálnych priestorov s reálnymi návštevníkmi určite  poslúži ako dobrá motivácia a podnieti k tvorbe aj ďalšie deti,“ uzatvára Dana Hanzelová.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: