Pozrite si skvelý projekt: Jednorázové plasty nám ničia planétu

Marika Koscelníková | 21. Oct 2018
Pozrite si skvelý projekt: Jednorázové plasty nám ničia planétu
foto: Allthatisshe

Tento nápad vznikol v hlave šikovnej amatérskej umelkyne a rýchlo sa rozšíril na sociálnych sieťach. Má ukázať na to, koľko odpadkov je okolo nás, jednorázové plasty sa povaľujú nielen na pláži, ale aj v parkoch a pri školách.

Umelecké diela z odpadkov

"Mojim prvý dielom bola korytnačka. Zbierala som odpadky na pláži, keď sme s rodinou dovolenkovali v Malajzii a chcela som na ne poukázať tak, aby si tento problém ľudia všímali. Vyskladala som z nich ohrozený druh korytnačky. Môj obrázok sa rýchlo šíril po sieťach a pridali sa ku mne ďalší ľudia. #projectlittercritter sa chytil a som za to veľmi rada. Je neuveriteľné, ako sa správame k prostrediu, ktoré nám dáva život! Vzduch, ktorý dýchame. Voda, ktorú pijeme, zem, po ktorej chodíme...to všetko si sami vedome znečisťujeme a ničíme našu zem." Dominique McCann.

Recyklujme, premýšľajme, čo kúpime a využijeme. Ekologická zodpovednosť voči prostrediu, v ktorom žijeme, by mala byť základom slušnosti.

Buďte inšpiráciou pre ostatných!

Pozrite si fotogalériu a možno nájdete inšpiráciu aj pre Váš deň. Natiahnuť si rukavice a len tak, dobrovoľne vyčistiť okolie. Aj málo stačí, aby sa pohli veci. Podobne, ako Dominiqua, ukážte, čo ste nazbierali a možno sa chytia aj ostatní a urobíte spolu dobrú vec!

Zdroj: boredpanda/Dominic McCane

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: