Počítač alebo tablet? A čo tak ULTRABOOK!

Redakcia | 5. december 2012
Počítač alebo tablet? A čo tak ULTRABOOK!

Utlrabook je ideálnou voľbou medzi výkonným počítačom a dotykovým tabletom.

Táto technologická novinka nás v redakcii úplne očarila.

 

Utlrabook je totiž ideálnou voľbou medzi výkonným počítačom a dotykovým tabletom. Ak chcete, používate ho ako klasický notebook, ťukáte si do klávesničky, ale ak sa vám zažiada, pracujete s dotykovou obrazovkou presne ako na tablete.  

Viacero možných riešení  mechanizmov rôznych výrobcov umožňuje dotykovú obrazovku buď úplne preklopiť, vysunúť, pretočiť, dokonca aj úplne odpojiť a zobrať si sebou na cestu len obrazovku ako tablet. Ultrabooky sa totiž okrem funkčnosti pýšia aj dlhou výdržou batérie.

Funkčnosťou je to teda počítač, praktickosťou zároveň tablet. Keďže samotné tablety nespĺňajú všetky požiadavky napr. na vykonávanie práce, ultrabook tento deficit úplne rieši. Rovnako sú tieto zariadenia tenučké, ľahké, imidžové, ale hlavne veľmi praktické.

Minimálne dvanásť dotykových ultrabookov a osem tabletov s procesormi Intel Core tretej generácie práve prichádza aj na slovenský trh prostredníctvom firiem Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung a Toshiba.  Keďže práve dotykové ovládanie je u užívateľov veľmi obľúbené,  výrobcovia očakávajú, že ultrabooky budú jednými z najzaujímavejších a najžiadanejších vianočných darčekov.

Ovládaním dotykom vývoj nekončí. Budú nasledovať hlas a gestá.  Napr. hlasové vyhľadávanie na internete, spúšťanie hudby, zdieľanie na sociálnych sieťach. Alebo zmenšené integrované 3D kamery rozoznaju, že počítač používa neoprávnená osoba a odošle majiteľovi jeho fotografiu J.  Intel a jeho vývojári pri týchto nových funkciách veľmi úzko spolupracuje so špičkovými svetovými spoločnosťami. To všetko už vo veľmi blízkej budúcnosti, takže máme sa na čo tešiť.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: