PLASTICKÁ CHIRURGIA nie je pre mamičky tabu

redakcia | 18. december 2017
PLASTICKÁ CHIRURGIA nie je pre mamičky tabu

Redukcia vrások, modelácia poprsia, diastáza, labioplastika...aj s týmto požiadavkami prídu mamičky na kliniku plastickej chirurgie ak cítia, že im to pomôže zmeniť kvalitu života.

  „Ak je žena spokojná sama so sebou, vyžaruje niečo, čo nedokáže zabezpečiť žiadna plastická operácia,“

prezradil nám v rozhovore MUDr. Daniel Mládek, PhD., primár špičkovej kliniky plastickej chirurgie a laserovej medicíny Avelane clinic v Nitre. Niekedy však tomu dobrému pocitu a spokojnosti treba predsa len trošku dopomôcť, v takom prípade je veľmi dôležité, kto vám zákrok zrealizuje a aké ponúka garancie.  Na kliniku zavítajú často ženy-matky. S akými požiadavkami a chcú, potrebujú na sebe vylepšiť?

Ovisnuté brucho: Musí preč!
Prečítajte si tiež:

Ovisnuté brucho: Musí preč!

Vašimi klientkami sú i ženy – matky, tehotenstvo dáva telu zabrať. S čím môžete našim čitateľkám pomôcť? Problémom bývajú zmeny najmä na prsiach, ale i strie či ovisnutá koža...

Tehotenstvo je krásne, ale zároveň náročné obdobie. Krásne krivky aj po pôrode chce mať každá žena a my jej v tom vieme pomôcť. Ponúkame nielen úpravu a modeláciu poprsia, ale napríklad aj zväčšovanie, či zmenšovanie prsníkov najmodernejšími implantátmi a metódami.

V prípade, ak sa žena rozhodne pre implantáty, nemusí sa obávať ani ďalšieho tehotenstva, pretože implantáty sa umiestňujú pod mliečnu žľazu, resp. pod sval, a tým je plne zachovaná možnosť dojčenia bábätka. Napriek tomu je pre ženu ideálnym riešením absolvovať zákrok až vtedy, keď už neplánuje ďalšie dieťa. Každé tehotenstvo môže totiž priniesť zmenu v telesnej konštrukcii a môže si vyžadovať korektívny zákrok.

„Ženská krása vychádza zvnútra.“

Na Avelane clinic používame len kvalitné implantáty. Ženy podstupujú výmenu implantátov len z dôvodu zmeny proporcií a v prípade, ak chcú zmeniť veľkosť poprsia.

Ženám po pôrode veľmi často robíme aj abdominoplastiku, teda operáciu prednej brušnej steny. Niekedy sa vplyvom tehotenstva stáva, že sa žene rozostúpia priame brušné svaly, tzv. diastáza. V dôsledku vnútorného tlaku sa pravá a ľavá strana oddelia, tzv. linea alba ich nedokáže udržať a vytvorí sa od hrudnej kosti, resp od pupka až ku ohambovej kosti medzera.

Oslabené väzivo už nedokáže udržať vnútorné orgány a to spôsobuje ovisnutie bruška, ktoré sa nedá napraviť ani cvičením. Diastázu má až tretina žien po pôrode.

diastáza
Pri operácii zredukujeme medzeru medzi priamymi svalmi, odstránime prebytočnú kožu a v prípade potreby premiestnime pupok. Ide o náročnú operáciu avšak s vynikajúcim efektom.  Ak si žena nie je istá, či v jej prípade ide o diastázu, odporúčam jej navštíviť šikovného plastického chirurga, ktorý diagnózu potvrdí a odporučí vhodné cviky, prípadne  chirurgické riešenie problému.

Pre ženy po pôrode je občas nutná i labioplastika, teda chirurgická úprava vonkajších genitálií – v akom prípade sa k takémuto typu zákroku pristupuje?

Áno, na našej klinike vykonávame aj labioplastiku.
Ženy majú väčšinou záujem o zmenšenie rozdielu medzi malými a veľkými pyskami ohanbia, korekciu tvaru a asymetrií, pretože im spôsobujú problémy pri športe, pri koite, odierajú sa, nemôžu nosiť priliehavé nohavice a prekáža im dokonca aj spodná bielizeň. Ide nielen o estetický, ale aj zdravotný problém, pretože na nezakrytých malých pyskoch môžu trením vznikať drobné ranky, zapáliť sa a zápaly majú tendenciu recidivovať.

Tento zákrok robíme v lokálnej anestéze. Ide o nebolestivý zákrok a asi najväčšiu bolesť predstavuje podanie anestetických injekcií. Po operácii sa žena doliečuje doma, zvyčajne sú niekoľko dní prítomné opuchy, ale po približne 5 týždňoch je už úplne v poriadku. Používame vstrebateľné stehy, takže ich nie je nutné vyberať. Jedinou nutnosťou je dodržanie toalety a zdržanie sa pohlavného styku po operácii, aby sa rana dobre zahojila.  

V rámci služieb ponúkate aj najnovšiu novinku – prime lifting, čo je mezolifting, o ktorom sa hovorí ako o liftingu bez skalpela.

Pri tomto postupe sa do ošetrovanej oblasti pomocou ihly aplikuje potrebný počet vlákien – mezonití, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu vo svojom okolí a pomáhajú tak vytvárať nové kolagénové siete s dlhodobým efektom spevnenia mäkkých tkanív a vyrovnania vrások.

Prime Lifting nepatrí medzi invazívne zákroky, preto nie je potrebné používať injekčnú  anestézu. Znecitlivenie ošetrovaného miesta sa vykonáva nanesením znecitlivujúceho krému pred zákrokom. Samotný zákrok trvá podľa rozsahu ošetrenia 30 až 60 minút a jeho účinok pretrváva až 2 roky.

Z výsledku sa preto môžete tešiť okamžite a nie je potrebná dlhá doba rekonvalescencia, či výpadok z pracovného a spoločenského života. Prime lifting je vhodný na ošetrenie poklesnutého obočia, vodorovných vrások na čele, vrások hnevu, či vrások okolo očí,  nosovoústnych rýh, poklesnutých líc, ochabnutého podbradku, ale i poklesnutej kože okolo dolnej časti čeľuste, na krku, ovisnutých ramien, či vnútornej časti stehien.

Výborný efekt sa dosahuje aj na vypnutie ochabnutej kože v oblasti ramien. Je vhodný pre všetky vekové skupiny a je účinný aj v prípade klientov, ktorý sú necitliví na botulotoxín.

Zatočte s vráskami!
Prečítajte si tiež:

Zatočte s vráskami!

„Trendy súčasnej plastickej chirurgie smerujú k miniinvazivite, čiže používanie postupov, ktoré majú jednoznačný efekt a zároveň nevyradia pacienta na dlhý čas z práce.“

Aké ďalšie menej invazívne zákroky či skrášľovacie metódy môžu u vás klienti absolvovať?

Na Avelane clinic ponúkame komplexnú škálu služieb pre krásu žien i mužov. Odstraňovanie vrások a omladenie pokožky, estetické operácie nosa, tváre a uší, lifting tváre, mezolifting, 3D fotojuvenizáciu, odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia, rozšírených cievok, znamienok, liečime laserom akné, odstraňujeme pigmentové škvrny...

Medzi najobľúbenejšie operácie patrí na našej klinike zväčšovanie a modelácia poprsia, formovanie postavy, liftingy, v lete je populárne trvalé a dočasné odstraňovanie potenia, formovanie tela vlastným tukom, či lipotransfer. Ponúkame aj zákroky jednodňovej chirurgie, ortopedické zákroky ako napríklad artroskopie, operácie karpálneho kanála, skákavého prsta a mnohé ďalšie. Veľmi často si ženy u nás dávajú operovať tzv. haluxy. Na ortopedické zákroky máme zmluvu so zdravotnými poisťovňami.

Niekedy môže byť za váhaním absolvovať operačný estetický zákrok strach z bolesti, alebo aj zo straty „seba samej“, žena je síce krásna, vypnutá, ale už to nie je ona...

Cieľom plastickej chirurgie nie je urobiť z vás niekoho iného, ale odstrániť drobné nedostatky bez toho, aby ste stratili svoju vlastnú tvár. Práve pre tento dôvod by si klineti mali vyberať skúsených plastických chirurgov, ktorí vedia odhadnúť a povedať, ktorý zákrok je pre ženu už príliš.

Plastická chirurgia sa vyvíja veľmi rýchlo, dnes sa používajú čo najmenej invazívne zákroky s čo najkratšou dobou rekonvalescencie. Ak sa klient rozhodne pre zákrok u nás, ušijeme mu ho na mieru tak, aby sa čo najskôr dostal do bežného života. Nového človeka ale z neho nespravíme. Krása totiž pramení zvnútra.

plastická chirurgia

Lipotransfer je pomerne unikátna operácia, ktorú robíte – môžete nám ju priblížiť?

Lipotransfer predstavuje revolučný postup, pri ktorom sa klientom odoberie tuk na miestach, kde je nežiaduci a po spracovaní sa prenesie a využije na mieste, ktoré potrebujeme vyplniť. Tukové bunky po odobratí  prechádzajú spracovaním a centrifugáciou, aby sa pri následnej aplikácii do tela dostali len bunky najvyššej kvality.

Vlastné tukové bunky sú ideálnym a najprirodzenejším výplňovým materiálom vhodným na rôznorodé využitie, od kozmetických procedúr až po zväčšenie prsníkov. 

Lipotransfer sa nám osvedčil napríklad aj pri domodelovaní prsníkov, či pri korekcii jaziev. Najmä pre mužov je určite zaujímavé formovanie brucha pomocou vlastného tuku. Povedané zjednodušene, mužom dokážeme urobiť tehličky na bruchu na počkanie.  

Čo považujete za najväčší zázrak v snahe zachovať ženskú krásu?

Ženská krása vychádza zvnútra. Ak je žena spokojná sama so sebou, vyžaruje niečo, čo nedokáže zabezpečiť žiadna plastická operácia. Zázraky sa nedejú ani v plastickej chirurgii. Za  najväčší pokrok považujem všetky neinvazívne, či miniinvazívne zákroky, ktoré majú vynikajúci efekt bez veľkého zásahu do organizmu a tiež využitie vlastného tuku a kmeňových buniek, v čom vidím budúcnosť plastickej chirurgie.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: