Pf 2023: Milé naše mamy

Daniela Klamová | 31. december 2022
Pf 2023

Mám vo svojom okolí už niekoľko žien, ktoré sa rozhodli, že nechcú svoje vlastné deti. Niektoré vôbec, iné rozmýšľajú nad adopciou.

Jedna z nich, mladá, 25-ročná, tesne po skončení vysokej školy, inteligentná, už pracujúca, mi to nedávno vysvetľovala. Nechce priviesť na tento svet ďalšieho človeka, ktorý prispeje jeho záhube. Vníma ekologické, politické aspekty, nálady v spoločnosti, narastajúcu aroganciu, obrátené hodnoty. Má obavy, že jej dieťa tu nebude šťastné. Naopak, adopciou môže urobiť šťastným dieťa, ktoré už svoju cestu začalo. Chápem ju. 

Všetci rodičia majú obavy. Niektorí majú podmienky na výchovu a svoj život lepšie, iní ťažia z mála. Niečo ovplyvniť svojím správaním a rozhodnutiami vieme, niekedy osud prinesie situácie, ktorých riešenia si vyžadujú nadľudské sily, veľa viery a lásky. 

A niekedy sa dejú zázraky

Za tých viac ako 20 rokov nám v MAMA a ja prešli cez ruky tisíce životných príbehov, ktoré si zaslúžili pozornosť a ktoré sme vám mohli sprostredkovať. Neuveriteľné, inšpiratívne, chvályhodné, dojímavé, stmeľujúce.  

Preto sme prišli s anketou MAMA ROKA. Vedeli sme, že si zaslúžia viac pozornosti. Až pri treťom ročníku sa nám podarilo osobne stretnúť a pozrieť si pri odovzdávaní cien do očí. A bolo to neuveriteľné. Objať sa, stisnúť ruku, vymeniť úsmevy.  Emócie, slzy šťastia aj dojatia naplnili naše srdcia energiou, ktorá ich bude naďalej otvárať smerom k vám, milí naši, lebo VY VŠETCI STE MAMY A OTCOVIA ROKA. Boli ste tento rok, minulý, a som si istá že budete aj budúci. 

Áno, nie je ľahká doba...

Áno, nič nezastaví naše materinské pudy, či už máme vlastné deti alebo osvojené.

Je za čo bojovať a zaslúžime si žiť kultúrne, na úrovni, s rešpektom ku každej živej bytosti a v láske medzi svojimi najbližšími. 

Vianoce sú na to ideálny čas. Užite si ich čo najviac, nalaďte sa pozitívne. Pevne verím, že nás čaká lepší rok 2023. 

Ďakujeme

Ďakujeme za vašu podporu, či už čítate časopis, naše články na webe, naše knihy, ste v našom Klube, sledujete naše sociálne médiá, počúvate podcasty alebo pozeráte naše videá, všetko robíme pre vás a chystáme aj ďalšie novinky. Ako povedala jedna z víťaziek ankety, pani Janitorová, „byť mamou bez mamy je ťažké“. Chceme tak trošku byť tou vašou. 

Ďakujem aj celému tímu  značky MAMA a ja a celého mediálneho domu. Mnohých nie je navonok vidieť, ale všetci prispievajú svojím dielom k výsledkom v snahe, aby bol čo najlepší. 

Spolu určite všetko zvládneme! 

Do videnia v novom roku. 

-Daniela Klamová-

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: