Na Slovensko mieri nová Popoluška – veľkolepá muzikálová show na korčuliach

Redakcia | 4. Jan 2012

Po úspešne rozbehnutej ceste po českých a moravských mestách, pre veľký záujem pridávaných predstaveniach v Prahe a v Brne, príde Popoluška na ľade začiatkom februára aj na Slovensko.

Po úspešne rozbehnutej ceste po českých a moravských mestách, pre veľký záujem pridávaných predstaveniach v Prahe a v Brne, príde Popoluška na ľade začiatkom februára aj na Slovensko. Táto nová veľkovýpravná  show v licencii americkej spoločnosti World on Ice sa premiérovo predstaví slovenským divákom spolu v piatich mestách - turné sa začne 10. februára v Košiciach, pokračuje 24. februára v Bratislave a okrem toho sa na Popolušku môžu těšit aj v Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a vo Zvolene.

Snáď žiadny rozprávkový príbeh sa neteší takej obľube ako práve ten o Popoluške. Stal sa predobrazom a inšpiráciou mnohých literárnych verzií, filmov, divadelných či baletných inscenácií. Ešte nikdy sa však Popoluška neobjavila v podobe veľkolepého muzikálu na ľade. Popoluška na ľade, na ktorú sa môžu tešiť slovenskí diváci, je koncipovaná ako príbeh inšpirovaný obdobím baroka a nekonečnými hranicami fantázie. Súčasťou inscenácie je nadčasová a variabilná scéna, veľkoplošná filmová projekcia a animácie, bohaté dobové  kostýmy a svetelné efekty. Je zároveň jediným muzikálom na ľade, v ktorom účinkujú herci, speváci, krasokorčuliari zo siedmich krajín a živé zvieratá.

Do projektu Popoluška na ľade sa zapojilo množstvo zvučných mien zo sveta českého showbiznisu. Popolušku a princa naspievali Lucie Bílá a Ondřej Ruml, medzi účinkujúcimi nájdete Jiřího Korna, Martina Dejdara, Sabinu Laurinovú, Josefa Vojteka, Danu Morávkovú, Vlastimila Harapesa, Leonu Machálkovú, Hanku Krížkovú, Magdu Malú a mnohých ďalších. Dvojicu Popolušky a Princa stvrárnil ruský krasokorčuliarský pár Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin. Hudbu zložil skladateľ a klavirista Petr Malásek.

Muzikál na ľade je originálnou inscenačnou formou, v ktorej českí autori spájajú prvky muzikálu, divadla a mimoriadnej športovej - korčuliarskej exhibície. Presne takou je aj Popoluška na ľade. Nejde o ľadovú revue, pri ktorej sa korčuľuje na reprodukovanú hudbu. Ide o show, pri ktorej sa na živo predstavujú desiatky profesionálnych a známych hercov a spevákov a vyše štyridsať tých najlepších krasokorčuliarov z viacerých krajín. Jej autor – režisér a scenárista Jindřich Šimek má vo svojom bohatom umeleckom repertoári už dva podobné veľké projekty; prvým bola pôvodná rozprávka Mrázik na ľade a romantický muzikál Rómeo a Júlia. Obe výnimočné inscenácie vypredávali štadióny a stali sa udalosťou sezóny.
 
Viac informácií, video ukážky a fotografie na: www.PopelkaNaLede.cz

Popoluška na ľade v slovenských mestách / zimné štadióny:

10. - 12.2.              Košice
17. - 18.2.              Zvolen
     24. - 26.2.              Bratislava
     2. - 3. 3.              Trenčín
                     9. - 10.3.             Spišská Nová Ves

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: