Materské centrum

21.9.2008 v kategórii Mama, autor Erika Bobotová, foto: istockphoto.com

Návšteva materského centra je pre nás každý týždeň spestrením nášho stereotypu.

Máme dve krásne a zdravé detičky. Andrejko bude mať v auguste 3 roky, Tánička v júni 1 rôčik. Keď sa Táňa narodila, myslela som si, že všetko bude náročnejšie, že bude na všetko menej času. Opak je však pravdou.

Neviem ako, ale niekedy sa mi zdá, že stíham a zvládam viac vecí, ako som stíhala len s jedným dieťatkom. Tak je to aj s návštevami nášho materského centra Srdiečko v Trenčíne. S Andrejkom sme tam boli iba zopárkrát. Teraz je mi to ľúto. Možno by som vtedy dojčila a nedávala umelé mliečko. Možno by som veľa vecí robila ináč. Ale teraz som šťastná, že sme si tam našli cestu.

Začíname tam chodiť častejšie. Andrejko sa teší, že ideme do guličiek /tak volá materské centrum, podľa bazéna s loptičkami/. Krásne sa tam zahrá, naposledy sa dokonca zapájal aj do tvorivej činnosti. Je medzi deťmi, učí sa požičať hračky, počkať, keď je obsadená trampolína. Tánička je pokojné bábätko, kedykoľvek ju v materskom centre môžem nakojiť. A to, že kojím, je aj ich zásluha. Poradili mi, keď som mala problémy. Stretnem sa s inými mamičkami, podelím sa s radosťami i starosťami.

Návšteva materského centra je pre nás každý týždeň spestrením nášho stereotypu. Čo sa nedarilo s jedným dieťatom, ide teraz ľahučko s deťmi dvoma. Ďakujeme všetkým tetám, ktoré robia naše centrum takým príjemným, akým je. Ďakujeme za úsmev, za rady, za to že sú. Teraz už viem, že do "guličiek" budeme chodiť aj naďalej a určite aj častejšie.