Goldbergovské variácie na doskách MDPOH

Redakcia | 11. Oct 2011
Goldbergovské variácie na doskách MDPOH

Prijmite pozvanie do Mestského divadla v Bratislave.

Milí priatelia,

opäť si Vás dovoľujeme pozvať za kultúrou, tentoraz do Mestského divadla P.O. Hviezdoslava v Bratislave:

Dátum:
10.10. 2011, pondelok, 19.00

Miesto: Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 19, Bratislava

Vstupné:  10,-€, 8,-€

Réžia: Peter Mankovecký
Obsadenie: Martin Huba, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Róbert Jakab, Juraj Kemka, Darina Abrahámová, Jana Oľhová, Dominika Kavaschová


V pondelok, 10. októbra, v MDPOH nevynecháme prvú vlastnú inscenáciu Mestského divadla – hru Goldbergovské variácie z pera Georga Taboriho. Napriek tomu, že Goldbergovské variácie, tak ako väčšina Taboriho hier, nepatria medzi jednoduché a prvoplánové predstavenia, našla inscenácia u divákov pozitívny ohlas. Lákadiel, ktoré sú spojené s týmto predstavením, je viacero. Témou hry je holokaust, ktorého paradoxne bol sám Tabori súčasťou. Jeho otec zahynul v koncentračnom tábore v Osvienčime v roku 1944, no z Taboriho hier necítiť súcit, či zlobu, ale naopak, grotesku, iróniu a čierny humor. Vynikajúce je i  herecké obsadenie. Spolu s „partičkou“ hercov – Lukášom Latinákom, Mariánom Miezgom, Róbertom Jakabom a Jurajom Kemkom, na jedných doskách vystúpi i excelentný Martin Huba. Ženskú časť hereckého osadenstva zastupujú herečka a dramaturgička Darina Abrahámová, držiteľka ceny Dosky za najlepší ženský herecký výkon za rok 2009 Jana Oľhová a zástupkyňa mladej hereckej generácie – Dominika Kavaschová.

           
Režisér Mr. Jay inscenuje Bibliu spolu s asistentom Goldbergom.  Na scéne sa tak odohráva filozofický kabaret o stvorení sveta ako o (s)tvorení divadelnej inscenácie. Príďte a pozrite si zaujímavú „crazy“ komédiu, ktorá je drsná, ale tiež zábavná a ironická.
Viac informácií nájdete TU

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: