Drobnosti na zútulnenie nášho príbytku

3.3.2009 v kategórii Mama, autor Eva Bačová, foto: istockphoto.com

Aby sa nám doma páčilo...

Aby sa nám doma páčilo...

Každá z nás chce vytvoriť príjemný a útulný domov. Každá pozná pár trikov, ako si svoj príbytok skrášliť. Tu je mojich niekoľko tipov. Chce to len trocha chuti, trpezlivosti, fantázie a určite Vám pri tom pomôžu aj staršie deti.

Tip 1:

Kvety nechýbajú v žiadnom byte, dome. Určite vyzdvihneme ich krásu tým, že ich zasadíme do črepníka, ktorý lahodí oku a je v súlade s interiérom. Môžeme si ho vyrobiť aj doma.

Črepník sa vždy nájde, takže si zakúpime štetce a špeciálne farby na takýto druh materiálu. Vyberieme vhodné odtiene a kombinujeme. Po vyschnutí farby môžeme inou farbou namaľovať rôzne motívy. Ak nám zostali obkladačky po rekonštrukcii, tak ich rozbijeme na menšie kúsky a prilepíme podľa fantázie na črepník.

 

                 
                            

Tip 2:

Do vlastnoručne vyrobených črepníkov si v tomto období môžeme zasadiť kvety, ktoré nám svojou krásou pripomenú neďalekú jar. Veľmi krásny je hyacint. Je rôznofarebný, výrazne voňavý. Je rovnako vhodný do interiéru, ako aj do exteriéru. Nemusí sa pestovať len v črepníku so substrátom, ale aj v sklenenej nádobe s koreňmi vo vode. Pozor ale, aby korene vo vode nehnili.


 
                         

 Podobne krásnu jarnú dekoráciu vyčaríme vysadením tulipánov a narcisov. Ak si k nim pridáme vyfúknuté vajíčko, korbáčik, sliepočku, máme vkusnú veľkonočnú výzdobu.

Tip 3:

Pekný obrázok taktiež poteší. Stačí nám rám z obrazu. Z tvrdej látky si vystrihneme požadovaný rozmer k rámu, napneme ju a prilepíme ju zo zadnej strany rámu. Určite každá z nás má doma umelé kvety. Vkusne ich naaranžujeme a prilepíme na látku podľa fantázie. Náš obrázok je na svete.

Tip 4:

Rámiky na fotografie  a obrázky s novým dezénom vytvoria úplne inú atmosféru. Postačia staré rámy a zvyšky bavlnených materiálov, ktorými rám oblepíme. Po celom obvode na skrášlenie môžeme nalepiť gombíky, mušle, stužku a podobne.

                   
    

Foto: internet