Detské letné tábory

26.8.2008 v kategórii Mama, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Túžba pomáhať detským onkologickým pacientom a spríjemniť im obdobie ochorenia, ale i obdobie po prekonaní choroby, viedla k rozhodnutiu Ligy proti rakovine pridať sa k ochote mladých ľudí z Klubu detskej nádeje a podporiť nápad organizovať pre detských onkologických pacientov tábory.

Každý určite potvrdí, že akékoľvek ochorenie dieťaťa vníma oveľa citlivejšie ako chorobu u dospelých. Niet preto pochybností, že nám nielen pri pohľade, ale i pri započutí o dieťati, ktoré postihlo onkologické ochorenie, nie je ľahko, naša ľútosť a emócie sú veľké.

I keď štatistiky hovoria, že na Slovensku pribudne ročne 24.000 nových prípadov rakoviny a z toho „len“ 165 detských onkologických diagnóz, vnímame správy práve o deťoch veľmi citlivo a sme ochotní im akýmkoľvek spôsobom pomáhať.

Túžba pomáhať detským onkologickým pacientom a spríjemniť im obdobie ochorenia, ale i obdobie po prekonaní choroby, viedla k rozhodnutiu Ligy proti rakovine pridať sa k ochote mladých ľudí z Klubu detskej nádeje a podporiť nápad organizovať pre detských onkologických pacientov tábory.  V tomto roku sa uskutočnil  jeden zimný tábor od 23.2. do 1.3. 2008 a dva letné turnusy:

- pre menšie deti - 6-12 rokov v SvP Liptovská Porubka, od 13.7 do 26.7.
- pre teenegerov - 13-18 rokov v RZ Javorinka Stará Turá, od  3.8 do 17.8

Toto leto ešte plánujeme:

V termíne od 29. augusta do 7. septembra 2008 sa 35 detí zúčastní relaxačno-zábavného pobytu v Chorvátsku s cieľom načerpať veľa slnečnej energie a síl na doliečenie, či prekonanie nádorového ochorenia.

Bližšie informácie o táboroch na
http://www.lpr.sk/letne-tabory/
http://www.kdn.sk/nase-aktivity/detske-tabory/