Deti pomáhajú deťom v detskom kráľovstve

Redakcia | 15. May 2011

Podujatie, ktoré spája benefíciu so športom a zábavou pre najmladších, sa uskutoční v nedeľu 22. mája 2011 v areáli penziónu Villa Betula pri Liptovskej Sielnici.

O najväčšiu charitatívnu zbierku hračiek sa pokúsia účastníci druhého ročníka Prvého detského kráľovstva v Liptove. Podujatie, ktoré spája benefíciu so športom a zábavou pre najmladších, sa uskutoční v nedeľu 22. mája 2011 v areáli penziónu Villa Betula pri Liptovskej Sielnici.

 „Akcia je určená rodinám, ktoré chcú stráviť so svojimi deťmi nezabudnuteľný deň plný dobrodružstiev a rozprávkových postavičiek,“ uviedla organizátorka Prvého detského kráľovstva v Liptove Anna Matulániová. „Všetky deti však zároveň prosíme, aby pomohli rovesníkom, ktorí nemajú možnosť žiť so svojimi rodičmi, a priniesli do detského kráľovstva hračky, ktoré už nepotrebujú alebo s ktorými sa nehrajú. Zozbierané hračky potom venujeme deťom z detských domovov, aby sme aj na ich tváričkách vyčarovali úsmev,“ vysvetlila charitatívne poslanie podujatia jeho zakladateľka.

 Pre malých i veľkých návštevníkov detského kráľovstva je pripravený pestrý sprievodný program. Deti sa môžu tešiť na slávnostné otvorenie najväčšej preliezky v Liptove so štyrmi tobogánovými šmykľavkami, povrazovými rebríkmi a ďalekohľadom, ktorá dostala pomenovanie podľa obrovského pavúka - Tarantula. Popoludní uvidia divadelné predstavenie Kocúr v čižmách v podaní bábkového súboru Ofina z Ružomberka. Súčasťou programu sú aj tanečné vystúpenia folklórnej skupiny Vŕbové prútie s tradičnou ľudovou hudbou a spoločenské tance tanečného štúdia Maestro.

Deti i dospelých bude celým dňom sprevádzať žoviálny moderátor a zábavný kráľovský šašo v jednej osobe – obľúbený liptovský mím Miro Kasprzyk. „Podobne ako vlani sme pre deti aj rodičov pripravili originálne disciplíny, takže v našom kráľovstve sa určite nebudú ani minútu nudiť,“ prezradil. Záujmu publika však neujdú ani ukážky rytierskych súbojov v brnení s dobovými zbraňami, hľadanie strateného kráľovského pokladu či korunovácia nového princa alebo princeznej.

Ako už prezradil šašo, najmenší návštevníci budú môcť zápoliť v deviatich športových, zábavných a adrenalínových kráľovských disciplínach. Okrem presekávania špagátu rytierskou sekerou si vyskúšajú chodenie na chodúľoch, bungeerunning o kráľovskú korunu, zlaňovanie hradu či zachraňovanie zakliatej princeznej.  Rodičia zase dostanú príležitosť vyskúšať si lukostreľbu, bláznivý zorbing, hod žehličkou alebo hod kolesom z voza a beh vo dvojici s fúrikom, v ktorom budú viezť svoju ratolesť. Tí, ktorí si prídu iba oddýchnuť, sa môžu pokochať výrobkami ľudových umelcov – šperkárov, keramikárov či rezbárov.

Druhý ročník Prvého detského kráľovstva v Liptove neohrozia ani prípadné vrtochy počasia. „Areál penziónu bude zabezpečený veľkokapacitným stanom, takže dažďa sa nebojíme, ale aj tak veríme, že sa na nás bude celý deň usmievať slniečko,“ dodala organizátorka akcie Anna Matulániová.

Viac informácií o podujatí nájdete na internetovej stránke http://www.villabetula.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: