Alnatura – zdravé a chutné stravovanie pre malých i veľkých

PR článok | 7. február 2012

V súčasnosti má veľké množstvo obyvateľov nadváhu, z toho veľkú časť tvoria deti. Pýtate sa prečo?

Zdravá výživa je dôležitým základom pre fyzické a duševné zdravie človeka. Preto je nevyhnutné, aby sme do nášho jedálneho lístka zaradili všetky potrebné živiny. Experti na výživu sa však nevedia zhodnúť, ako by mala vyzerať optimálna výživná strava. Napriek tomu platí, že najvyšší dôraz sa kladie na všeobecné zdravie a v neposlednom rade vyhýbaniu sa stravou podmieneným civilizačným chorobám, ku ktorým patria napríklad nadváha, zápcha či vysoký krvný tlak.
 
V súčasnosti má veľké množstvo obyvateľov nadváhu, z toho veľkú časť tvoria deti. Pýtate sa prečo? Hlavnými príčinami sú zlá životospráva a nedostatok pohybu. Rodičia by mali viesť svoje deti k správnej a vyváženej strave už od útleho detstva. Preto by sme mali našim ratolestiam už od malička vštepovať, že veľa cukru nie je zdravé. Avšak cukor ako taký zo stravy vylúčiť nemôžeme, pretože ho telo potrebuje. No stačí dať dieťaťu raz za čas nejakú maškrtu, ktorú nemusí zapíjať sladkou malinovkou či sladeným detským čajom. Nielenže sa to môže v budúcnosti odraziť na jeho zuboch, ale aj hmotnosti.

Stále viac ľudí dnes vyhľadáva potraviny, ktoré sú zdravé, chutné, a ktoré sú vyrábané s prihliadnutím na človeka a prírodu. Alnatura je jedným z prvých výrobcov ponúkajúcich skutočne rozmanitú a širokú škálu bio potravín. V sortimente značky Alnatura nájdete výlučne potraviny, ktorých poľnohospodárske suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Nepoužívajú sa žiadne agro chemikálie a produkty sa vyrábajú šetrne. Slovko „bio“ na obale je pre spotrebiteľa zárukou, že i sám výrobok je skutočne „bio“. Budete tak mať dostatočnú istotu, že viete presne, čo jete a odkiaľ to pochádza. Každý človek si zaslúži, aby sa jeho strava skladala z tých najkvalitnejších potravín. Doprajte aj vašim deťom tú najlepšiu výživu a vyskúšajte niektoré výrobky zo širokej ponuky značky Alnatura.


Alnatura
instantná ovsená kaša bez prídavku cukru a mlieka
250 g
Určená pre dojčatá od 4 mesiacov.

 

 

Alnatura
výživa pre dojčatá a malé deti

190 g
Zeleninovo-mäsový príkrm vhodný pred deti a dojčatá od ukončeného 4. mesiaca veku.

 

 

 

 

 

 

Alnatura
výživa pre dojčatá a malé deti
125 g
Výživa pre dojčatá a malé deti zo skorej mrkvy vhodná pre deti od 4 mesiacov.

 

 

 

 

Pripravte vašim drobcom výborné jedlo v bio kvalite. Ponúkame vám jednoduchý a chutný recept na nátierku pre malých aj veľkých, ktorá dodá energiu na celý deň!

Mrkvová nátierka (postačí na 15 krajcov chleba)

2 cibule
100 ml vody
1 zeleninový bujón
100 g jemne namletých ovsených vločiek
100 g masla
2 mrkvy
1/2 zväzku kôpru
morská soľ

A takýto je postup:
1. Zeleninový vývar si pripravíme v predstihu: privedieme do varu 100 ml vody a pridáme zeleninový bujón. Necháme chvíľu povariť, hotovo!

2. Ošúpeme cibuľu a nasekáme ju najemno. Roztopíme trocha masla a na strednom plameni osmažíme cibuľu. Neustále miešame, aby sa nám nič nepripálilo! Potom pridáme hotový vývar. Ešte raz krátko povaríme a odstavíme zo sporáka.

3. Teraz môžeme pridať ovsené vločky a miešame, kým nevznikne tuhá hmota. Ak je hmota
vychladnutá, pridáme maslo a premiešame.

4. Ošúpeme a najemno nastrúhame mrkvu, umyjeme kôpor a jemne ho nasekáme. Až potom, keď je hmota vychladená, pridáme do nátierky mrkvu a kôpor. Dobre premiešame a osolíme. Hotovo!


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: