Ako zdravšie jesť alebo ozdravovanie kultúry stravovania

MUDr. Katarína Legrand | 11. apríl 2022
Ako zdravšie jesť alebo ozdravovanie kultúry stravovania

V ostatných rokoch akoby sa roztrhlo vrece s odborníkmi na výživu, nutričnými poradcami, novodobými šéfkuchármi, či instagramovými kuchárkami. Na druhej strane, na pediatrických ambulanciách sa okolo stravy zase až taký rozruch nerobí. Čo si teda o tom má myslieť mladá mamička?

Je to také dôležité? Alebo je to prehnané? Treba sa tým zaoberať? A ak by aj, áno, ktorý z tých poradcov je ten správny? Koho nasledovať? Koho receptami sa inšpirovať?

Odpoveď nie je najjednoduchšia, avšak ak sa stretne niekoľko takýchto odborníkov na stravu v jednom projekte, niečo na ich myšlienke asi bude. A ak ten projekt má už pozitívne výsledky a je inšpirovaný podobnými iniciatívami v iných krajinách, zaslúži si prinajmenšom našu pozornosť.

Skutočne zdravá škola

Skutočne zdravá škola je fantastickým príkladom takéhoto zhluku odborníkov. Toto občianske združenie si vzalo do hlavy, že urobí všetko preto, aby zlepšilo stravovanie slovenských detí. Jednak pravidelným vzdelávaním, prostredníctvom online webinárov,  o správnej detskej výžive a začleňovaní témy jedla do pedagogického procesu a tiež tým, že vytvorili do detailu prepracovaný program revitalizácie školského stravovania.

Sami definujú svoj projekt, ako „Komplexný program kvalitného a udržateľného stravovania a neformálneho vzdelávania o jedle a výžive, ktorý pomáha v rozvoji kultúry zdravého stravovania a učí žiakov, odkiaľ jedlo pochádza, ako vzniká, ako vplýva na náš organizmus, ale aj to, ako naše nákupné rozhodnutia a životný štýl ovplyvňujú svet, v ktorom žijeme.

Čo však táto dlhá veta znamená v praxi, sme mali možnosť vypočuť si na „Skutočne zdravej konferencii“, ktorá sa uskutočnila 8. apríla. Opäť aj ako online udalosť, na ktorú sa mohol pripojiť ktokoľvek. Táto malá milá konferencia trvala niekoľko hodín, vystriedalo sa na nej viac ako desať prednášajúcich a ten, kto mal tú česť prísť osobne, si mohol pochutiť aj na fantasticky chutnom a úžasne zdravom a vyváženom občerstvení.

Tomáš Václavík, riaditeľ českej „Skutečne zdravé školy“, ktorá funguje už niekoľko rokov, hovoril napríklad, ako riešiť niektoré logistické problémy s dodávaním surovín od malohospodárov do škôl. Taktiež nám porozprával, že nejedna škola v českom programe má v školskom areáli vlastné sliepky a ich vajíčka sú súčasťou surovín, z ktorých sa vyrába školské jedlo. Dokonca jedna česká škola má už aj vlastné kravičky.

Jedlo v učebných osnovách

O možnostiach začlenenia témy jedla do učebných osnov prednášala Katarína Medveďová Ovečková. Jedlu sa začala venovať po štúdiu žurnalistiky. S detskou výživou a prácou s deťmi má bohaté praktické skúsenosti, učila sa kuchárskemu remeslu od šéfkuchárov z rôznych krajín, a keď sa pre niečo nadchne, dá do toho naozaj všetko.

Odbornými garantkami programu sú nutricionistky Eva Blaho a Ivana Kachútová. Každá študovala výživové poradenstvo v inej krajine mimo Slovenska, obe majú bohaté publikačné skúsenosti a obe sa od istého času orientujú hlavne na detskú populáciu. Eva možno trochu viac v praxi a Ivana viac vedecky, keďže je aj doktorandkou na LFUK.

Úžasne šarmantným energickým a vtipným želiezkom tímu je šéfkuchár Ľuboš Mego. Ten vo svojej prednáške skvele vystihol problematiku detského jedáka. Vďaka skúsenostiam z michelinských reštaurácií nám dal tipy na prípravu strukovín, či sviežo vyzerajúcej zeleniny a tiež vysvetlil, že pokrmy sa dajú zahusťovať aj inak ako len múkou.

Celou konferenciou nás sprevádzala riaditeľka slovenskej Skutočne zdravej školy Anetta Vaculíková, ktorá má obrovské odhodlanie, potrebné vedomosti a komunikačné a organizačné schopnosti, uskutočňovať, nielen jej, sen o lepšom jedle pre slovenské deti.

Bodaj by sa jej, a celému tímu programu, podarilo doviesť do úspešného konca akési pokračovanie cesty, ktorá začala už publikáciou Prvé príkrmy. Držme im palce a nechajme sa inšpirovať ich odporúčaniami a návodmi na zdravú stravu pre nás a naše deti.

Viac na www.vasaokidoki.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: