Ako vychádzať s mužmi

Miroslava Miková | 12. júl 2016
Ako vychádzať s mužmi

Existuje nespočetné množstvo kníh, príručiek či článkov na tému vzájomného spolužitia muža a ženy. Mnohé z nich preferujú lacné a nezmyselné triky, ktoré v konečnom dôsledku „vypália“ úplne opačne. A potom niet sa čomu čudovať, keď nás muži prirovnávajú k niektorým druhom živočíšnej ríše.

Je jedno či ste slobodná, vydatá, mamička či nádejná matka čakateľka. V každom kontakte s mužom by ste mali mať na mysli niekoľko pravidiel, ktoré sa oplatí dodržať. A hlavne nezabudnite, nikdy nie je neskoro začať.

Predovšetkým nezabúdajte na to, že ste krásna, inteligentná a múdra žena. Disponujete vlastnosťami, ako je úprimnosť, ráznosť vo svojich názoroch a presvedčeniach a, samozrejme, hrdosť. Veľmi dôležité je ukázať všetkým navôkol, že sa máte rada taká, aká ste. Veď ste jediný exemplár na tejto planéte a nikto nie je taký, aká ste vy. Jednoducho, unikátny a nenapodobiteľný originál.

Nikdy nie je dôvod na to, aby ste sa podceňovali. Urobili ste chybu? Nevadí. Máte zopár kíl navyše alebo sa nestíhate o seba starať tak precízne ako by ste chceli? Na tom život predsa nestojí. Nedostatky a zlyhania nie sú dôvod na to, aby ste sa podceňovali alebo to dovolili druhým. To platí všeobecne v medziľudských vzťahoch a niekoľkonásobne v partnerskom živote. Pretože muži cítia a majú úžasné pozorovacie schopnosti. A ak sa nemáte rada taká, akou naozaj ste, ako chcete dosiahnuť, aby vás miloval muž?

Stará ľudová múdrosť hovorí: „Dvakrát meraj, raz strihaj.“ S pokojom to môžeme pozmeniť na: „Najprv mysli a potom hovor.“ Muži zo srdca neznášajú hlúpe a povrchné reči. Je pravda, že my ženy si potrebujeme občas „pokecať“, ale vždy je lepšie tieto stretnutia usporiadať kilometre od mužskej prítomnosti, alebo aspoň zatvoriť dvere.

Hádka je prirodzenou súčasťou každého partnerského vzťahu. Často je chybou žien, že sa hrajú na milé a chápavé. Radšej zostanú ticho, ako by mali povedať niečo, čím muža rozrušia. Tu nechcem navádzať na to, že svoje názory treba „presadzovať cez mŕtvoly“. Chcem povedať len toľko, že každý má právo vysloviť svoj názor a druhý je povinný toto právo akceptovať. Samozrejme potom prichádzajú na rad kompromisy. Ak pri výmene názorov zostanete ticho a pokorne prikývnete na všetko, čo vaša polovička povie, vaše problémy sa nevyriešia. Budú sa postupne nabaľovať a v konečnom dôsledku dôjde k vážnejším krízam. Pri vyslovení svojho názoru treba hovoriť jasne a zrozumiteľne. Prečo? Preto lebo muži náznakom jednoducho nerozumejú. Ak sa snažíte presadiť „to svoje“ cez slzy, emócie, triky či formy psychického vydierania, muža akurát podráždite, čo celú situáciu ešte viac vyostrí. Viem, že je to ťažké, ale skúste niekedy staviť na humor a možno sa stane zázrak a vy dosiahnete oveľa viac ako hádkami či slzami.

Často sa nám ženám stáva, že žiadame, aby nás muž neustále uisťoval o svojich citoch alebo dokonca sa snažíme dosiahnuť, aby sa zmenil a nútime ho do rozhovorov o emóciách. A výsledok? Katastrofa. Jednoducho sa musíme naučiť rešpektovať „osobitosť“ muža. Oni na rozhovory o citoch jednoducho nie sú stavaní. Tak sa nehrajte s ohňom.

Ďalšou častou chybou je, že zabúdame na to, že muž má právo aj na svoj život. Čím viac sa ho budete snažiť k sebe pripútať, tým sa vám viac vzdiali. Doprajte mu s úsmevom na tvári pánsku jazdu a on vám to tisícnásobne odplatí.

Známou pohromou je žena, ktorá sa k priateľovi či manželovi správa ako mamička. Na vety typu: „Zlatíčko, zavolaj mi“ alebo „Jedol si?“ či „Nie je ti zima?“, rýchlo zabudnite. Váš manžel či priateľ nie je predsa malé dieťa a vie, čo má robiť.

Hlavne po dlhšom spolužití sa stáva, že sa cítite ako kus nábytku alebo dokonca máte pocit, že vaša polovička má radšej staré kožené kreslo s fľakmi od koly, ako vás. Nepomáhajú rozhovory, výčitky ani plač. Ľahká pomoc. Urobte niečo, čím zmeníte zabehnutý kolotoč. Jednoducho neuvarte večeru, nezdvihnite telefón. Prípadne mu s úsmevom vložte vaše dieťatko do náručia, obdarujte ho bozkom na líce, nahoďte sa a navštívte priateľky alebo si choďte zacvičiť. Úspech zaručený.

Vždy, v akejkoľvek etape vášho spolužitia myslite na to, že muž si nesmie byť nikdy vedomý toho, že vás úplne získal. Nič nie je horšie ako žena, ktorá je ako olovená guľa na jeho krku. Majte svoje záľuby a priateľky. Počas materskej dovolenky je to ťažšie, pretože detičky vyžadujú veľa pozornosti a voľného času je málo. Ale kde je napísané, že hodinku alebo dve týždenne by sa im nemohol venovať manžel. Choďte si zacvičiť zumbu, zaplávať či zabehať. Zaplavia vás endorfíny, zapracujete na svojej figúre a vaša láska si uvedomí, že starať sa o ratolesti a bravúrne zvládať všetky povinnosti nie je také ľahké ako si myslel.

Takže, milé dámy, na záver len toľko:

Čo nechcete, aby druhí robili vám, nerobte ani vy im“ alebo „Robte to, čo chcete, aby druhí robili vám.“

Veľa šťastia!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: