Aby ani jeden muž neodolal

4.3.2009 v kategórii Mama, autor - tf -, foto: istockphoto.com

Akoby som sa zrazu zobudila z krásneho sna o Popoluške, ktorú všetci obletovali, len kvôli tomu ako vyzerá.

Zrazu som ju uvidela. Moja spolužiačka zo základnej školy si vykračovala po obchode s odevami a v tom neforemnom kabáte a krátkom účese, ktorý mimochodom ani trošku nepôsobil žensky, vyzerala nesmierne staro. Vtedy som sa zarazila a zdesene som si uvedomila: Takto nejako predsa vyzerám aj ja. Akoby som sa zrazu zobudila z krásneho sna o Popoluške, ktorú všetci obletovali, len kvôli tomu ako vyzerá. Tak som totiž donedávna vnímala samu seba. Veď pred pár rokmi predsa nebolo muža, čo by sa za mnou neotočil, len čo som sa objavila vo dverách. S mojou super sexi postavou som tak mala vždy šancu na úspech.

V tejto predstave ideálnej ženy som sa naďalej utvrdzovala, aj keď sa mi podarilo pribrať zopár kíl v dôsledku sedavého zamestnania a značnému stresovému vypätiu. Horšie však bolo, keď sa ručička na váhe posunula ešte viac doprava a z pár kíl sa stalo pätnásť. A to už nie je až tak málo. No keďže sa akurát zhodou okolností blížil termín mojej svadby, oprášila som svoje staré tenisky a "poď ho" do fitka. Prešiel mesiac, dva, no výsledok kde nič, tu nič. Čuduj sa svete, driem ako kôň, no efekt takmer nevidieť.

Ani keď mi začala meškať menštruácia, ešte som nevidela žiadny dôvod na paniku. Veď sa mi to predsa stalo už aj predtým. No keď prešiel ďalší týždeň a moja pravidelná spoločníčka sa nedostavila, neodolala som a urobila som si tehotenský test. Zostala som ako prikovaná. Na bielom tenkom papieriku na mňa svietili dve modré čiarky. Hneď po tom, ako som si uvedomila, že budem matkou, mi zaplo, prečo bola moja snaha krvopotne schudnúť márna. A tak som sa musela zmieriť s tým, že pred svadbou mi asi schudnúť súdené nebolo a zo mňa bude krásna bucľatá nevesta. Nuž ale viete si predstaviť lepší dôvod, ako nosiť pod srdcom malého človiečika? Pre neho by som bez mihnutia oka obetovala aj iné veci.

Počas tehotenstva sa moja hmotnosť nejako dramaticky nezmenila. Z nejakých jedenásť kíl navyše som si veru ťažkú hlavu nerobila. Išlo predsa o dobrú vec, ak nie o tú najlepšiu. Pôrod mi to celé len uľahčil a ja som obratom zhodila 8 kíl. No a tu sa moje chudnutie žiaľ končí. Ubehlo už 15 mesiacov, no zvyšné tri kilá nie a nie zhodiť. Ako by ich prilepil sekundovým lepidlom. Skúšala som aj zmeniť stravu, no žiadny zázrak sa nekonal. A tak som sa až doteraz utešovala svojou mylnou predstavou, že snáď to nie je až také zlé. No dnes mi to došlo. Mám čo robiť, ak sa chcem dostať do svojej pôvodnej formy, aby ani jeden muž neodolal. Aspoň pohľadom.