3 tipy, ako sa znovu naštartovať do života

Marika Koscelníková | 6. Oct 2018
3 tipy, ako sa znovu naštartovať do života

Cítime to občas všetci. Bezpečný stereotyp všedných dní, tie isté situácie, tí istí ľudia, tie isté problémy aj radosti. Je to fajn, len niekedy potrebujeme trochu nového vzduchu. Nový vietor, ktorý osvieži.

Je pár malých tripov a tipov, ako sa prebudiť a cítiť sa dobre. Niekedy postačia malé zmeny.

Túžiš po zmene? Začni dnes!
Prečítajte si tiež:

Túžiš po zmene? Začni dnes! 

1. Začnite nový deň inak.

Pokiaľ vstávate s kávou, zalejte si čaj. Zobuďte sa pár minút pred budíkom, alebo naopak, poležte si dlhšie v posteli. Zapnite si hudbu, ktorá vás teší a ten svoj motivačný ranný popevok si v hlave budete nosiť celý deň. Urobte si jednoducho „iné“ ráno, ako tie ostatné. V tomto duchu sa ponesie celý váš deň. Zmeňte cestu do práce, denné rituály, trochu sa „rozhoďte“ časovo aj pracovne. 

Prečo? Aj na malú zmenu v bežne zaužívaných činnostiach mozog zareaguje zvýšenou aktivitou. Možno budete cítiť trochu nepohodu, ale zrazu sa vaše prežívanie zmení. 

2. Urobte to, čoho sa obávate, čo odkladáte, čo veľmi chcete, ale...

Dnes zabudnite na ALE. Viete, čo stojí za šťastným životom? Naše rozhodnutia. Zaktivizujte svoje myšlienky a dajte im reálnu podobu.

Môžu to byť malé veci: V práci si ujasnite vzťahy, aj keď sa bojíte konfrontácie. V partnerskom vzťahu skúste svoju polovičku prekvapiť tým, čo samé očakávate (večera, darček, láskavosť, nežnosti...). Oblečte si legíny a choďte behať. Ostrihajte vlasy...

Dnes prekročte svoju komfortnú zónu a prestaňte sa báť slovíčka ALE.

3. Spomeňte si na veci, ktoré Vám robili kedysi radosť.

Vaše hobby, obľúbená hudba, starí priatelia....vráťte do života zabudnuté radosti a oprášte ich. Privolajú vám pekné spomienky  a vrátia chuť zažiť ich znova, hľadať nové potešenia a životné radosti. 

A napokon, čo je dôležité. Nečakajte na zajtra, na nový týždeň, na nový impluz z vonku, na nejaký dôvod zmeniť veci. Urobte ich teraz. Vy ste ten dôvod a želajte si len to najlepšie! 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: